Czym wyleczyć zaskórniki? - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-09, 10:37   #2551
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Za tak krótki okres czasu mgr. kosmetolog a nie wie, że najprostszej rzeczy, że zaskórniki nie powstają tylko w wyniku zapychania przez kosmetyki? To już ja nawet więcej wiem

Powodzenia w zawodzie....
a czy powiedziałam, ze tego nie wiem ? Ciekawe jak udało Ci się sprawdzić mój stan wiedzy. Skoro podejrzewam tylko i wyłącznie zapychanie to raczej reszte czynników predysponujących do powstania zaskórników sprawdziłam. Wszystko jest ok, hormony itp jedyne co, to zwalić na stes, tak najlepiej, bo przecież traktowanie skóry kosmetykami w ogole nie ma wplywu na jej wygląd
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 11:36   #2552
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
aSkoro podejrzewam tylko i wyłącznie zapychanie to raczej reszte czynników predysponujących do powstania zaskórników sprawdziłam. Wszystko jest ok, hormony itp jedyne co, to zwalić na stes,
Szczerze, żeby mieć zaskórniki w strefie T nie trzeba mieć jakoś rozregulowanych hormonów. Można mieć po prostu skórę mieszaną jaką ma bardzo wiele osób.

Można też mieć skórę po prostu wrażliwszą na hormony, nawet jeśli ich poziom jest w normie ( to akurat powiedziało mi już paru dermatologów).
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:11   #2553
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja mam suchą i mam zaskórniki i wągry
więc chyba reguły nie ma
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 10:43   #2554
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
Ja mam suchą i mam zaskórniki i wągry
więc chyba reguły nie ma
No nie ma Wągry ma w sumie każdy...ale u jednych są niemal niewidoczne, a u niektorych są bardziej widoczne niż u innych.

Ale ogólnie skóra tłusta lub mieszana ( czyli tłusta w strefie T) produkuje więcej łoju, a co za tym idzie siłą rzeczy ma z tym większy problem
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 18:07   #2555
Marzeniam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Polecam: Aztec Secret Healing Clay
Jest to proszek, ktory po wymieszaniu z woda lub octem jablkowym (1:1) tworzy maseczke. Taka maske trzymamy na buzi od 5 minut (dla cery wrazliwej) do 15-20 (cera mieszana i normalna). A nastepnie zmywamy woda.
Maska "wysysa" zaskorniki. Taki troche dziwne pulsujace uczucie
Maska jest przeznaczona do oczyszczania twarzy, dla osob nie tylko z tradzikiem czy zaskornikami. Po prostu doglebnie oczyszcza pory. Nalezy bardzo starannie oczyscic po niej buzie i zamknac pory. W tym celu mozna uzyc toniku, kostek lodu itp. Nalozyc nawilzajacy krem lub olejek, zalezy co uzywacie do nawilzania.
SKLAD: 100% Bentonit
Maseczka jest calkowicie naturalna.
Polecam anglojezyczne filmy na YouTube dziewczyny, ktora boryka sie z okropnym tradzikiem:
http://www.youtube.com/watch?v=pZEHp2sHGDo


Maski z tego co wiem nie mozna dostac w Polsce ale bardzo niedrogo mozna kupic ja na ponizszej stronie.

http://www.iherb.com/Aztec-Secret-In...bs-908-g/38960
Jak kupowac:
Najlepiej na spolke z kolezanka ^^ Sloiczek ma 900g! Dostepna jest mniejsza wersja ale obecnie jest wyprzedana, dlatego nie linkuje.
Najtansza przesylka to ok 6 dolarow. Przy pierwszym zakupie na iHerb wpisujemy kod promocyjny BUY123 - i otrzymamy -5$ w promocji. Tym sposobem za prawie kilogram maseczki zaplacimy okolo 35 zl.
__________________
Konkurs!
[ori_ivo]401360[/ori_ivo]
Marzeniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:50   #2556
gooniek
Zakorzenienie
 
Avatar gooniek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 716
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Marzeniam Pokaż wiadomość
Polecam: Aztec Secret Healing Clay
Jest to proszek, ktory po wymieszaniu z woda lub octem jablkowym (1:1) tworzy maseczke. Taka maske trzymamy na buzi od 5 minut (dla cery wrazliwej) do 15-20 (cera mieszana i normalna). A nastepnie zmywamy woda.
Maska "wysysa" zaskorniki. Taki troche dziwne pulsujace uczucie
Maska jest przeznaczona do oczyszczania twarzy, dla osob nie tylko z tradzikiem czy zaskornikami. Po prostu doglebnie oczyszcza pory. Nalezy bardzo starannie oczyscic po niej buzie i zamknac pory. W tym celu mozna uzyc toniku, kostek lodu itp. Nalozyc nawilzajacy krem lub olejek, zalezy co uzywacie do nawilzania.
SKLAD: 100% Bentonit
Maseczka jest calkowicie naturalna.
Polecam anglojezyczne filmy na YouTube dziewczyny, ktora boryka sie z okropnym tradzikiem:
http://www.youtube.com/watch?v=pZEHp2sHGDo


Maski z tego co wiem nie mozna dostac w Polsce ale bardzo niedrogo mozna kupic ja na ponizszej stronie.

http://www.iherb.com/Aztec-Secret-In...bs-908-g/38960
Jak kupowac:
Najlepiej na spolke z kolezanka ^^ Sloiczek ma 900g! Dostepna jest mniejsza wersja ale obecnie jest wyprzedana, dlatego nie linkuje.
Najtansza przesylka to ok 6 dolarow. Przy pierwszym zakupie na iHerb wpisujemy kod promocyjny BUY123 - i otrzymamy -5$ w promocji. Tym sposobem za prawie kilogram maseczki zaplacimy okolo 35 zl.
a czy przypadkiem bentonit to nie jest glinka żółta? jeśli tak to w Polsce mamy wiele firm oferujących taki 'proszek' w atrakcyjnych cenach
__________________

studiuję kosmetologię już ostatni rok
kocham swojego ukochanego!

8 grudnia 2008

www.goniaroniaa.blogspot. com
gooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 11:10   #2557
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez gooniek Pokaż wiadomość
a czy przypadkiem bentonit to nie jest glinka żółta? jeśli tak to w Polsce mamy wiele firm oferujących taki 'proszek' w atrakcyjnych cenach
Na raczej nie zolta bo podaja tam:
100% natural calcium bentonite (green) clay

Ale ogolnie chyba glinka zielona jedna drugiej nie rowna...bo zielona glinke mozna z wielu rzeczy otrzymac

Tu jest nieco wiecej o betonite clay http://wellnessmama.com/5915/the-ben...healing-clays/ jesli ktos zna angielski
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-12, 14:05   #2558
agawa9
Raczkowanie
 
Avatar agawa9
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: moje cztery ściany ;)
Wiadomości: 72
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

dołączę do Was dziewczynki i poczytam cały wątek. Zaskórniki jakoś mnie prześladują od zawsze i wraz z wiekiem wcale nie jest lepiej. Strefa T, a ostatnio broda jakoś jeszcze bardziej mnie nie lubią niż zwykle
ech
mam nadzieję, że znajdę tu garść informacji dla siebie (już widzę, że parafiny i silikonów mam unikać)
pozdrawiam
__________________
There's always two sides of every story

Jeśli cały ten proces – transportu, ogłuszania, rzezi i krojenia mięsa na kawałki – jest czymś zupełnie dla nas naturalnym, to dlaczego rodzice z taką starannością chronią swoje dzieci przed przyglądaniem się temu?
Juliet Gellatley
agawa9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 11:05   #2559
malibu69
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 46
GG do malibu69
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cześć dziewczyny Dołączam się do wątku, dzisiaj przetestowałam olejek pichtowy z petroleum d-5, które jedna z wizażanek poleciła na 1 stronie wątku Tarłam jak szalona tą mieszkanką Szczególnie nos, bo tam mam najwięcej zaskórników (cera mieszana, świecąca strefa T), trochę piekło. Ale za to teraz siedzę z gładziutkim nosem i mogę powiedzieć, że różnicę widzę! Oczywiście nie jakąś diametralną, ciężko by było po jednym użyciu... Ale zaskórniki są tak jakby wypchnięte trochę, nie 'schowane' w skórze. Pomimo demakijażu wczoraj, mycia żelem oczyszczającym wczoraj i dzisiaj - wacik był brązowy! Cała mieszanka to koszt 15zł (7zł za olejek kupiony w aptece (kupiłam ten do użytku zewnętrznego, ale testowany dermatologicznie) i ok. 8zł petroleum d-5). Proporcje i wszystko są na 1 stronie Pozdrawiam!
malibu69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 18:59   #2560
rosotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

ja od niedawna stosuje ampułki przeciwtrądzikowe jako bazę pod krem i makijaż - polecam przetestowanie.(pewnie na necie można kupić - ja kupiłam w salonie k.) Moze impreza nie jest tania (jedna kosztuje ok 12-15zł) ale odkąd stosuje ją codziennie to moja cera wygląda lepiej więc od czasu to czasu robie sobie taką kuracje
a i dodam że jedna ampułka wystarcza na kilka razy. Pozdr.
rosotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 20:54   #2561
norka93
Wtajemniczenie
 
Avatar norka93
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cześć!
A tak sobie się wtrącę na temat Effaclar Duo..
Pamiętam jak rok temu miałam buzię pokrytą dosłownie CAŁĄ zaskórnikami. Najpierw stosowałam próbki E. Duo, które dostałam w szkole (była prowadzona akcja przeciwko trądzikowi, Bogu dzięki, że to był Effaclar). Nie wiem czy to cud czy co, ale po dosłownie tygodniu stosowania rano i wieczorem tego kremu, zaskórniki zaczynały schodzić jak ręką odjął. Coś wspaniałego! Do tego kupiłam żel i tonik Effaclaru. Po miesiącu czy półtora skończył mi się Duo, więc kupiłam Effaclar K. Efekt nieskazitelnie czystej, pięknej, gładkiej buzi utrzymywał się 3 miesiące. Była tak gładka, że nadziwić się nie mogłam. Do dziś zastanawiam się jak to wgle się stało, tylko tydzień, a moja buzia już prawie gładziutka

A co potem? No cóż... po 3 miesiącach zaskórniki zaczęły powracać. Nie mogłam tego powstrzymać, albo po prostu byłam jeszcze taką gówniarą, co nie wiedziała jak pielęgnować twarz. Effaclar czy Duo czy K przestały w jakikolwiek sposób działać, wysuszyłam sobie skórę żelem (ale to wyłącznie moja wina, stosowałam go rano i wieczorem. Na początek było ok, ale potem moja skóra nie wytrzymała, nie stosowałam żadnego nawilżenia. Tak, wiem... do psychiatryka ). Nie pamiętam co było potem, chyba odstawiłam żel, korzystałam z jakiegoś łagodniejszego, tonik nadal był, krem też, jednak nie udało mi się wrócić do gładkiej buzi.
Skóra zapewne przyzwyczaiła się do kremu, nad czym strasznie ubolewam, ale skoro jak głupia wklepywałam sobie ten krem nawet parę razy w ciągu dnia... o w mordeczkę, o czym ja myślałam?

A teraz? Po roku znów wróciłam do Effaclar Duo. Kupiłam w promocji za 35zł, żel również. Pierwszy tydzień? Nic. Drugi, trzeci? Nic. Dopiero po miesiącu zauważyłam zmniejszenie się ilości zaskórników. ZMNIEJSZENIE, bo suma sumarum, zaskórniki wciąż są (jednak podkreślam - w minimalnej ilości ).

Chyba nadal nie doszło do mnie, jaki skarb mam pod ręką. Powiem tylko jedno, cierpliwości kochane. Polecam żel Effaclaru, mimo że wysusza, to jednak polecam. Od czego są kremy nawilżające.

Chylę czółka tym, które wytrzymały do końca mojej lekturki.
norka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 09:02   #2562
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez rosotka Pokaż wiadomość
ja od niedawna stosuje ampułki przeciwtrądzikowe jako bazę pod krem i makijaż - polecam przetestowanie.(pewnie na necie można kupić - ja kupiłam w salonie k.) Moze impreza nie jest tania (jedna kosztuje ok 12-15zł) ale odkąd stosuje ją codziennie to moja cera wygląda lepiej więc od czasu to czasu robie sobie taką kuracje
a i dodam że jedna ampułka wystarcza na kilka razy. Pozdr.
Możesz podaj jakieś linki, nazwy?
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 23:44   #2563
201608151056
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 319
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ha, patrzcie co znalazłam Dla anglojęzycznych. O kilku metodach nie miałam pojęcia, z chęcią jednak wypróbuję. O ile swoje zdanie w kwestii pozbywania się zaskórników zamkniętych na tym wątku wypowiadałam KILKUKROTNIE, tak o otwartych jeszcze swoich trzech groszy nie wtrącałam Łapcie:

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Blackheads/
201608151056 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:01   #2564
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

większości nie znałam
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 17:49   #2565
rosotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Możesz podaj jakieś linki, nazwy?
ja osobiście używam takiej:
http://yasumi.eu/ampulki/87-acne-con...radzikowe.html
ale jeszcze znalazłam:
http://www.abacosun.com.pl/sklep/552...eciwtradzikowe
lub
http://darika.pl/ampulka-c-med-acne-...b6e6f4d9523393
tylko że widzę że pakowane są po 10 sztuk i dużo kosztują. Nie rzucałabym się od razu na taki wydatek bo nie wiadomo czy na Ciebie będzie działało. Jak dla mnie jak ze 2 sztuki sobie kupisz na początek w salonie ( w moim salonie sprzedają na sztuki) i będziesz stosowała codziennie rano i wieczorem to powinny być widoczne zmiany.
Ja mam cerę tłusta, z zaskórnikami głównie na czole, policzkach, brodzie i nosie( czyli WSZĘDZIe ;p). Po stosowaniu kuracji ( oprócz tego stosuje kremy i żele do mycia które miałam dotychczas) skóra mi się wykładziła i zaskórniki są płytsze. Nie znikneły całkiem, ale skóra jest ładniejsza. Myślę, że warto spróbować. Koniecznie daj znać, które ampułki udało Ci się zdobyć i czy poprawa była. Zyczę powodzenia.
rosotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 10:36   #2566
anasim
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 4
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Hej
Proszę o pomoc a raczej moja koleżanka Posiada ,,normalną" cerę czasami jej się przetłuści gdy nie użyję kremów nawilżających. Miała trądzik ale na szczeście udało się jej go zwalczyć niestety pozostaly jej zaskórniki, wągry w strefie T. I tu właśnie jest moje pytanie co może zastosować do takiego typu cery? Czy może użyć toniku petroleum+olejek pichtowy?
Proszę o odpowiedź
anasim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 21:10   #2567
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

patrzcie oto sposób: http://www.youtube.com/watch?v=I9SL_lrKmKs

uwaga! nie ogladac przed, w trakcie i po jedzeniu!
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 22:11   #2568
KinkyGirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Rety!!!!
KinkyGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 09:43   #2569
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
patrzcie oto sposób: http://www.youtube.com/watch?v=I9SL_lrKmKs

uwaga! nie ogladac przed, w trakcie i po jedzeniu!
o maj gad, ale zaskórnikiiii
sposób stary, mama w młodości tego używała, obecnie niepolecany bo zostawia ślady, tak jak wyciskanie ręczne
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-06, 10:43   #2570
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

O Fuuuuuuuuuuuu!
Jak się nazywa ten przyrząd?
Ja idę w przyszłym tyg do dermatologa prywatnie, zobaczymy co mi powie.
Stosowała kiedyś któraś z Was ocet jabłkowy? Ja od niedz pije rano i wieczorem z wodą, kiedys miaąłm taką kurację od Pani uzdrowicielki (całą dieta i m.in ocet jabłkowy) , podobno dobrze tez działą na cerę tonik- szkl wody i łyżka tego octu.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png

Edytowane przez Beata_Batumi
Czas edycji: 2013-06-06 o 10:45
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:18   #2571
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

mi najbardziej pomógł differin a na nos używałem benzacne który świetnie zlikwidował wągry fakt że ma się uczucie strasznej maski w miejscu posmarowania benzacne ale co się nie robi dla urody
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 09:48   #2572
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
O Fuuuuuuuuuuuu!
Jak się nazywa ten przyrząd?
Ja idę w przyszłym tyg do dermatologa prywatnie, zobaczymy co mi powie.
Stosowała kiedyś któraś z Was ocet jabłkowy? Ja od niedz pije rano i wieczorem z wodą, kiedys miaąłm taką kurację od Pani uzdrowicielki (całą dieta i m.in ocet jabłkowy) , podobno dobrze tez działą na cerę tonik- szkl wody i łyżka tego octu.
Łyżeczka unny
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 14:33   #2573
brakxdsdsac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 73
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Dziewczyny!
Nigdy nie miałam typowego trądziku (mam 17 lat), ale za to tendencję do pojedynczych zaskórników zamkniętych (takich grudek pod skórą). Jednak to, co dzieje się od zeszłego lata , przekroczyło wszelkie wyobrażenia o wyglądzie mojej twarzy!
Na początku zaczęły pojawiać się na policzkach, więc je wyduszałam. Co z tego, jeśli kolejne pojawiały się już po dwóch-trzech tygodniach - więc dałam sobie spokój. Potem, po wakacjach zaczęło być atakowane moje czoło. Wyglądało to jak taka typowa, gęsto rozmieszczona kaszka. Nie wyciskałam tego (jak kiedyś te pojedyncze), bo było tego za dużo w jednym miejscu i.. jeden zostałby wyciśnięty, pozostałe zgniecione.
Grudzień, styczeń - APOGEUM. Zaatakowało mi całą twarz! Nie miałam ani jednego gładkiego miejsca na niej! Męczyłam się, chodząc z tym na twarzy aż do kwietnia (niektóre zamieniały się w stany zapalne i wychodziły samoistnie). Miałam dosłownie grudkę na grudce.
I sięgnęłam po Effaclar Duo. Stosuję go co noc szósty tydzień. Wszystko zaczęło wywalać mi na wierzch. Te grudki stały się bardziej widoczne, uwypuklone (takie tam oczyszczanie cery),a potem pomagałam im wyjść (wyduszając je). Aktualnie mam w miarę czyste skronie, nad ustami (tak, tam też mnie wysypało o.o), nos i coraz ładniejsze czoło. Najgorsze są jednak policzki. Tkwią mi tak bardzo głębokie zaskórniki, które na powierzchni twarzy tworzą wypukłe grudki, bardzo gęsto rozmieszczone i są baaardzo widocznie po napięciu skóry. NIE UMIEM SIĘ ICH POZBYĆ! Dziewczyny, jestem załamana, choć E.D. i tak bardzo mi pomógł i jestem mu wdzięczna, jednak pod jego wpływem uwypukliły mi się także niedoskonałości na kościach policzkowych, szczęce i brodzie. Zlewają się z tymi na policzkach, tworząc dosłownie tarkę. JAK JUŻ MÓWIŁAM, NIE UMIEM SIĘ ICH POZBYĆ! JESTEM ZAŁAMANA! CO MAM ZROBIĆ?

CZY UŻYWAŁA KTÓRAŚ Z WAS TRIACNEALU? Czy poradzi on sobie z moimi grudkami? Wstydzę się rozmawiać z ludźmi, wychodzić do nich, nawet na ulicę/do szkoły nie mam ochoty wyjść. Najchętniej siedziałabym zaszyta w ciemnym kącie. Nabawiłam się depresji przez moją twarz.
brakxdsdsac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 18:26   #2574
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez kaka2106 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Nigdy nie miałam typowego trądziku (mam 17 lat), ale za to tendencję do pojedynczych zaskórników zamkniętych (takich grudek pod skórą). Jednak to, co dzieje się od zeszłego lata , przekroczyło wszelkie wyobrażenia o wyglądzie mojej twarzy!
Na początku zaczęły pojawiać się na policzkach, więc je wyduszałam. Co z tego, jeśli kolejne pojawiały się już po dwóch-trzech tygodniach - więc dałam sobie spokój. Potem, po wakacjach zaczęło być atakowane moje czoło. Wyglądało to jak taka typowa, gęsto rozmieszczona kaszka. Nie wyciskałam tego (jak kiedyś te pojedyncze), bo było tego za dużo w jednym miejscu i.. jeden zostałby wyciśnięty, pozostałe zgniecione.
Grudzień, styczeń - APOGEUM. Zaatakowało mi całą twarz! Nie miałam ani jednego gładkiego miejsca na niej! Męczyłam się, chodząc z tym na twarzy aż do kwietnia (niektóre zamieniały się w stany zapalne i wychodziły samoistnie). Miałam dosłownie grudkę na grudce.
I sięgnęłam po Effaclar Duo. Stosuję go co noc szósty tydzień. Wszystko zaczęło wywalać mi na wierzch. Te grudki stały się bardziej widoczne, uwypuklone (takie tam oczyszczanie cery),a potem pomagałam im wyjść (wyduszając je). Aktualnie mam w miarę czyste skronie, nad ustami (tak, tam też mnie wysypało o.o), nos i coraz ładniejsze czoło. Najgorsze są jednak policzki. Tkwią mi tak bardzo głębokie zaskórniki, które na powierzchni twarzy tworzą wypukłe grudki, bardzo gęsto rozmieszczone i są baaardzo widocznie po napięciu skóry. NIE UMIEM SIĘ ICH POZBYĆ! Dziewczyny, jestem załamana, choć E.D. i tak bardzo mi pomógł i jestem mu wdzięczna, jednak pod jego wpływem uwypukliły mi się także niedoskonałości na kościach policzkowych, szczęce i brodzie. Zlewają się z tymi na policzkach, tworząc dosłownie tarkę. JAK JUŻ MÓWIŁAM, NIE UMIEM SIĘ ICH POZBYĆ! JESTEM ZAŁAMANA! CO MAM ZROBIĆ?

CZY UŻYWAŁA KTÓRAŚ Z WAS TRIACNEALU? Czy poradzi on sobie z moimi grudkami? Wstydzę się rozmawiać z ludźmi, wychodzić do nich, nawet na ulicę/do szkoły nie mam ochoty wyjść. Najchętniej siedziałabym zaszyta w ciemnym kącie. Nabawiłam się depresji przez moją twarz.
proste- idź do dermatologa
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:09   #2575
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Ja mam jutro popołudniu wizytę u dermatologa prywatnie, mam nadzieję że da mi ten izotek - samych krost mam mało, sporadycznie i pojedynczo ale sporo zaskórników i plamy. Ciekawa jestem co mi poradzi.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:21   #2576
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Ja mam jutro popołudniu wizytę u dermatologa prywatnie, mam nadzieję że da mi ten izotek - samych krost mam mało, sporadycznie i pojedynczo ale sporo zaskórników i plamy. Ciekawa jestem co mi poradzi.
po co od razu izotek? Jest mnóstwo innych leków, mniej agresywnych.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 09:46   #2577
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Nie mam kasy i czasu bawić się w inne pierdółki, chce swoją cerę wyleczyć raz na zawsze, mam 28 lat i starczy juz tego trądziku.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 11:37   #2578
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Nie mam kasy i czasu bawić się w inne pierdółki, chce swoją cerę wyleczyć raz na zawsze, mam 28 lat i starczy juz tego trądziku.
niszczyć zdrowie jest lepiej?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:01   #2579
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
niszczyć zdrowie jest lepiej?
No wiesz, myślę że jeśli ma pomóc to czemu nie? Moja siostra brała kilka lat temu, syfy jej przeszły i zdrowa jest.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 12:29   #2580
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Czym wyleczyć zaskórniki?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
No wiesz, myślę że jeśli ma pomóc to czemu nie? Moja siostra brała kilka lat temu, syfy jej przeszły i zdrowa jest.
Tylko, że jeśli masz np. problemy hormonalne, to bardzo możliwe, że będziesz musiała powtarzać tę kurację. A tania to ona nie jest, bo za pół roku ok. 1500zł.
Może najpierw wypróbuj najsilniejszy zewnętrzny środek jakim jest Atrederm?
Miałam taki sam problem jak ty- głębokie zaskórniki zamknięte na czole i policzkach. Tylko on mi pomógł.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-17 19:56:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.