Odchudzanie przed ciążą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Utwórz własną lub dołącz do grupy wsparcia we wspólnym odchudzaniu lub wspólnej diecie.
Dopuszczamy tutaj jedynie diety oparte na zasadach zdrowego odżywiania. W uproszczeniu - wszystkie diety powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-03-20, 09:14   #1
agnieszkaczer
Raczkowanie

Odchudzanie przed ciążą

Dziewczyny, zapraszam do współnego odchudzania - zwłaszcza te dziewczyny, które usłszały z ust lekarza, że muszą schudnąć aby zajść w ciążę....

Moja waga dzisiejsza: 92,2 kg
Wzrost: 171 cm
Cel 1: ok. 10% aktualnej wagi w ciągu ok. 3 miesięcy (czyli tak mniej więcej 80-83kg do 12.06.2011
agnieszkaczer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:17   #2
joannazelazna
Przyczajenie

Dot.: Odchudzanie przed ciążą

Witam!
Jestem w podobnej sytuacji (wzrost-175cm, waga-94 kg, wiek -28 lat). Również planuję ciążę i usłyszałam od lekarza, że powinnam schudnąć. Od dwóch tygodni jestem na diecie i jestem bardzo zadowolona, już schudłam ponad 3 kg (z 97 na 94). Codziennie na wadzę widzę mniej a przy tym nie głodzę się.
Moja dieta to:
- minimum 5 posiłków dziennie,
- na pierwszym miejscu są warzywa, zupy warzywne i sałatki warzywne (bez majonezów i sosów, ewent. łyżka oleju lub oliwy z oliwek), polecam kapustę kiszoną, kapustę pekińską (do pekinki dodać ogórka, pomidora, cebulę i co tylko chcesz);
- chleb biały zamieniłam na ciemny (jem 2 kromki na śniadanie z chudą wędliną, jeden plasterek chudej szynki ma tylko 28kcal)
- rezygnacja z cukru i słodyczy (wyjątkiem jeden dzień w tygodniu, kiedy pozwalam sobie na coś słodkiego);
- rezygnacja z tłustych potraw: smażonych, rezygnacja z masła, tłustego mleka, sera, mięsa (najlepsza jest pierś z kurczaka gotowana, chudy ser biały, mleko, kefir, maślanka);
- pić dużo wody mineralnej niegazowanej;
- min. 1 raz na tydzień tłusta ryba (to jest ważne, żeby była tłusta, te tłuszcze są nam bardzo potrzebne);
- nie zrezygnowałam z kawy (kofeina dodaje sił i pobudza przemianę materii);
- piję herbaty pu-erch lub podobne (1, maksymalnie 2 dziennie)
Zasady:
- nie podjadam między posiłkami;
- ważę się co 2- 3 dzień;
- zapisuje stan wagi, ważne postanowienia
- zawsze mam pod ręką coś do zjedzenia - gdyby dopadł mnie głód (najczęściej jest to sałatka warzywna);
- staram się nie przekraczać 1000kcal na dzień, choć zdarza się ich trochę więcej (to nie jest tragedia, ważne żeby nie załamywać się 1 słabszym dniem);
- staram się mieć więcej ruchu: jeżdżę na rowerku stacjonarnym (minimum 45 minut, najlepiej godzinę, bo pół godziny nie wiele daję - nasze zapasy po dłuższym czasie są spalane), chodzę szybciej, więcej sprzątam w domu, pracuje na działce.
Moje marzenie: chudnąć 1kg na tydzień.
Do końca czerwca chcę ważyć ok. 80 kg i dalej się odchudzać.
joannazelazna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 16:41   #3
Karina21
Raczkowanie

Ja co prawda w ciążę zajść jeszcze nie zamierzam i przypadkiem weszłam na ten wątek, ale widzę że cel motywacji poważny także wspieram duchowo

Trzymajcie się i powodzenia!
Karina21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 12:59   #4
Kretka666
Zakorzenienie

Mam podobną sytuację:
Ważę 103 kg przy wzroście 178 cm. Z natury jestem grubokoścista, biodrasta, dupiasta i biuścista i do tego wysoka, więc na szczęście waga mi się rozłożyła równomiernie i dobrze. Ale mam chory kręgosłup (przeszłam dwie operacje na przepuklinę) i jeśli chciałabym być w ciąży, to MUSZĘ schudnąć. I tak czeka mnie ciąża przebyta w łóżku zapewne I mimo mojego młodego wieku - 20 lat - chciałabym już zrzucić nadprogramowe kilogramy. Póki co postanowiłam zrzucić 15, coby do 88 kg zejść do października... A później będę myślała, w zależności jak się będę czuła o 15 kg lżejsza. Bo lubię moje ciało, ale nie chcę mieć problemów w przyszłości...

Będę trzymała za Was kciuki mocno!
Stary 2011-03-27, 09:57   #5
agnieszkaczer
Raczkowanie

wczoraj rano wazyłam się - 90,20
dzisiaj rano: 91,80
ja sie pytam od czego????
09:00 70g pieczywa razowego z wędliną i serem
między 10:00 a 12:00 zakupy (czyli dużo chodzenia i dzwigania)
13:00 obiad - obiady jem normalne (troszeczkę ziemniaczków, ogórek, mięso)
od 14:00 45min pływania z mężem
18:00 70g pieczywa razowego z kaszanką - tyle co zmieściło się na chleb
agnieszkaczer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 15:52   #6
Kretka666
Zakorzenienie

Może to przedokresowe zatrzymanie wody?
Ja czasem potrafiłam "utyć" kilogram zjadając jogurt poprzedniego dnia. Później dwa spadały. Dlatego nie powinno się ważyć codziennie, bo skoki wagi się po prostu zdarzają. Raz na tydzień przecież wystarczy, ma się całotygodniowy wynik.
Stary 2011-03-29, 18:37   #7
joannazelazna
Przyczajenie

Cześć dziewczyny!

Schudłam kolejne 2 kg, czyli ważę już 92 kg (zaczynałam niecałe 3 tygodnie temu i schudłam w sumie 5 kg). Widzę, że moja dieta jest skuteczna. Odnośnie wahań wagi, najczęściej jest to spowodowane zatrzymaniem wody przed miesiączką, po tym czasie spadnie wam szybciej waga i wszystko wróci do normy. Czasami też bywa tak, że jak dużo ćwiczymy to przybywa nam masa mięśniowa, która jest cięższa od tkanki tłuszczowej i możemy przez jakiś czas nie chudnąć tak szybko, ale potem to przyspieszy bo tkanka mięśniowa spala więcej kalorii. Dziewczyny to nie jest takie trudne! Bierzmy się do roboty!
Życzę wszystkim Wam wytrwałości i wiary w siebie
Stary 2011-03-29, 18:40   #8
joannazelazna
Przyczajenie

Arrow Dot.: Odchudzanie przed ciążą

aha dziewczyny, jeszcze sobie przypomniałam, że nie tylko przed miesiączką zatrzymuje się woda w organizmie. Sól i potrawy ją zawierające powodują zatrzymanie wody (to może przez tą kaszankę).
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości