Nastoletnie matki - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku造 i newsy

Notka

Artyku造 i newsy Dyskusje o artyku豉ch i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

Narz璠zia
Stary 2012-06-04, 14:38   #1
redakcja
(ro)BOT

Wiadomo軼i: 25 442

Nastoletnie matki

Ci捫a to w 篡ciu nastolatki wydarzenie zupe軟ie niespodziewane i nieplanowane. Cz瘰to jest przyczyn powa積ych zmian w 篡ciu m這dej dziewczyny, kt鏎a nagle musi zmierzy si z ogromn odpowiedzialno軼i, niejednokrotnie rezygnuj帷 z w豉snych marze. czytaj wi璚ej
redakcja jest offline  
Stary 2012-06-04, 22:40   #2
marusia9994
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 389
Wpisy w blogu: 1
Dot.: Nastoletnie matki

No c騜...w ka盥ym wieku si ma problemy i nigdy nie ma odpowiedniej pory na dziecko... a szkoda...

marusia9994 jest offline  
Stary 2012-06-05, 19:00   #3
pinka15560
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

gratuluje i podziwiam dziewczyny ktore wziely udzial w tym programie mama w szkolnej lawce.
to swiadczy o ich odwadze rozsadku i przede wszsytkim logicznym mysleniu i podejsciu do sprawy i przyszlosci swojej jak i swojego dzieciatka
gratuluje i zycze powodzenia wszystkim nastoletnim matkom,
w Polsce nigdy nie ma odpowiedniego czasu na dziecko to prawda !!!
pinka15560 jest offline  
Stary 2012-06-06, 11:33   #4
Ewa_Joanna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

super sprawa!
Szkoda, 瞠 ja si nie za豉pa豉m, zasz豉m w ci捫 w wieku 17 lat, ale dzi瘯i pomocy rodziny mojej i ojca dziecka uda這 mi wszystko poza豉twia i teraz jestem w szkole policealnej za kt鏎 p豉ci m鎩 tata. Ciekawe czy teraz te mog豉bym obiega si o jakie dofinansowanie?
Ewa_Joanna jest offline  
Stary 2012-06-06, 13:45   #5
Madlen123
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 197

dobry i potrzebny temat!

Madlen123 jest offline  
Stary 2012-06-06, 20:30   #6
les_nuages
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 13

dobry pomys z t akcj, 篡cz powodzenia dziewczynom!
les_nuages jest offline  
Stary 2012-06-07, 15:19   #7
Morelowamagda
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1

skoro bior tabletki antykoncepcyjne i ch這pak sko鎍zy we mnie to czy mog by w ci捫y? to by這 2 czerwca, a okres dosta豉m 5 czerwca (plamienie). Po stosunku wzie豉m jeszcze tabletk anty.. pomocy !
Morelowamagda jest offline  
Stary 2012-06-07, 18:40   #8
Farizah
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 52

ja bylam nastoletnia matka z tym ze ojciec dziecka zawsze byl ze mna i jest moim mezem. W szkole jest bardzo ciezko dziewczynom w ciazy sama musialam wybierac czy isc do szkoly czy zajac sie dzieckiem i wybralam opuscic szkole srednia. teraz jednak mam wyksztalcenie i jestem po kursach i nigdy nie wybaczylabym sobie jakbym oddala dziecko czy je usunela mimo tego ze bylo mega ciezko i czasami grosze ratowaly zycie... dzisiaj ciesze sie ze jestem mlida mama i mam super synka! dziewczyny w ciazy trzymajcie sie i nie poddawajcie!
Farizah jest offline  
Stary 2012-06-09, 04:43   #9
xTync
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 881

Jezeli bierzesz tabletki anty to 99% szans ze nie mozesz byc w ciazy (o ile bierzesz je regularnie CODZIENNIE)

Artykul jak i pomysl poprostu swietne. Moim zdaniem, 私rzybory antykoncepcyjne powinny byc w Polsce duzo tansze. W szkolach powinny przychodzic siostry polozne i uczyc o takich rzeczach (tak jak robia to w innych krajach)
Stary 2012-06-09, 10:10   #10
biedronka83
BAN sta造

Wiadomo軼i: 254

masakra, podziwiam Je za to, 瞠 si decyduja urodzi i wychowa, ale zamiast si bzyka po k徠ach, powinny si wzi捷 do nauki i /lub do pracy. jakby mia造 wi瘯sz wiedz o antykoncepcji, to by mia造 鈍. spokoj i nie traci造 篡cia za m這du na pieluchy i zupki. przecie wiaodmo, 瞠 facet o gumce nie pomy郵i, przynajmniej nie ka盥y. pracowa豉m w opiece spo. i niestety nastoletnich matek do tego samotnych jest na p璚zki.
biedronka83 jest offline  
Stary 2012-06-09, 16:13   #11
Madlen123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Morelowamagda Poka wiadomo嗆
skoro bior tabletki antykoncepcyjne i ch這pak sko鎍zy we mnie to czy mog by w ci捫y? to by這 2 czerwca, a okres dosta豉m 5 czerwca (plamienie). Po stosunku wzie豉m jeszcze tabletk anty.. pomocy !
Morelowamagda, tabletki anty to nie cukierki, nie 造kaj ich 'po, tak dla bezpiecze雟twa' bo to nic nie zmieni, najwy瞠j wahania hormonalne. Je郵i mia豉bys zaj嗆 w ci捫, musia豉by zaburzy tryb brania tabletek PRZED, je郵i nie to jest ok. Czytajcie ulotki!

Madlen123 jest offline  
Stary 2012-06-09, 18:11   #12
kasiaczek141
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 535

Wiedz o antykoncepcji? W Anglii ju w podstaw闚kach ucz dzieci o seksie i antykoncepcji a ilo嗆 ci捫 w鈔鏚 nastolatek ro郾ie. Nie wspomn ju o aborcji. Niekt鏎e nastolatki ju s po 7 ABORCJACH! Niestety moda na wolny seks przed 郵ubem ma swoje skutki i b璠zie mia豉 jeszcze wi瘯sze.
kasiaczek141 jest offline  
Stary 2012-06-09, 18:30   #13
d_accord
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 557

ja r闚nie jestem nastoletni matk a raczej by豉m
zasz豉m w ci捫 w wieku 19tu lat, a teraz jestem mam bystrej, 9cio miesi璚znej dziewczynki

by豉m w stanie uczy si do matury, jednocze郾ie planowa 郵ub nast瘼nego dnia po 郵ubie odbiera豉m 鈍iadectwo maturalne

studia od這篡豉m na rok, ale za wzgl璠u na potrzeb kontaktu z lud幟i posz豉m do pracy i chyba w niej zostan na d逝瞠j

przez ca陰 ci捫 ale i teraz mam wsparcie m篹a, rodzic闚 i te軼i闚, za co jestem im wdzi璚zna

jak kto wcze郾iej zauwa篡 teraz nie ma dobrego czasu na dziecko, ale moim zdaniem chyba lepiej wcze郾iej ni p騧niej, przynajmniej ja bym mojego 篡cia nie zamieni豉 ciesz si, 瞠 moja c鏎ka teraz jest ma豉, wymaga wi瘯szej opieki bo kiedy ja b璠 j odprowadza do 1szej klasy, to me kole瘸nki dopiero b璠 "siedzie w pieluchcach"

kolejna ci捫a? owszem, ale po studiach

Lenka
26.09.2011
d_accord jest offline  
Stary 2012-06-11, 18:24   #14
Madlen123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez d_accord Poka wiadomo嗆
zasz豉m w ci捫 w wieku 19tu lat, a teraz jestem mam bystrej, 9cio miesi璚znej dziewczynki

by豉m w stanie uczy si do matury, jednocze郾ie planowa 郵ub nast瘼nego dnia po 郵ubie odbiera豉m 鈍iadectwo maturalne

studia od這篡豉m na rok, ale za wzgl璠u na potrzeb kontaktu z lud幟i posz豉m do pracy i chyba w niej zostan na d逝瞠j

przez ca陰 ci捫 ale i teraz mam wsparcie m篹a, rodzic闚 i te軼i闚, za co jestem im wdzi璚zna

jak kto wcze郾iej zauwa篡 teraz nie ma dobrego czasu na dziecko, ale moim zdaniem chyba lepiej wcze郾iej ni p騧niej, przynajmniej ja bym mojego 篡cia nie zamieni豉 ciesz si, 瞠 moja c鏎ka teraz jest ma豉, wymaga wi瘯szej opieki bo kiedy ja b璠 j odprowadza do 1szej klasy, to me kole瘸nki dopiero b璠 "siedzie w pieluchcach"

fajna historia Masz co powspomina do bujanego fotela

Madlen123 jest offline  
Stary 2012-06-11, 21:02   #15
d_accord
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 557

Cytat:
Napisane przez Madlen123 Poka wiadomo嗆
fajna historia Masz co powspomina do bujanego fotela
w bujanym fotelu to chyba bede prawnuk闚 pilnowa w ko鎍u emerytura po 67 r. dopiero

ps. moje dzieci zrobi這 swoje pierwsze 3 kroki przy meblach dzisiaj malu鄂ie, ale zawsze kroki

Lenka
26.09.2011
d_accord jest offline  
Stary 2012-06-14, 07:53   #16
ona182
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 25
GG do ona182

Czesc, ja r闚nie bylam nastoletnia matka, zasz豉m w ciaze majac lat 15. Troche namiesza這 to w moim zyciu ale ani razu nie pomyslalam zeby usunac. Ojciec dziecka zostawil mnie gdy mala mia豉 3latka.Ludzie krzywo patrzyli i obgadywali. Ostatni rok gimnazjum skonczylam uczac sie w domu na indywidualnym nauczaniu. Potem odrazu zacze豉m technikum. Duzo zawdzieczam mojej mamie i starszej siostrze gdyz moja corcia z nimi zostawala gdy ja bylam w szkole. Moj tata oczywiscie nie byla zadowolony z tej informacji ale gdy tylko urodzilam moja corcia sta豉 sie oczkiem w g這wie dziadka Mia豉m przy sobie tylko jedna kolezanke, przyjaciolke ktora mnie wspierala i udzielala dobrych rad - nie zostawila mnie nie odsunela sie odemnie. W czasie szko造 pozna豉m mojego M篹a ktory pokocha mnie i moja c鏎ke jak w豉sna. Dzis mam 23lata jestem szczesliwa matka i zona.Mamy swoj dom i Planujemy druga pocieche A moja corcia chodzi juz do 1 klasy
ona182 jest offline  
Stary 2012-06-21, 12:52   #17
maaarta17
Przyczajenie

Ciekawa jestem gdzie mo積a pobra formularz do programu?
maaarta17 jest offline  
Stary 2012-07-25, 21:25   #18
HoneyIlove
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 119

Cytat:
Napisane przez d_accord Poka wiadomo嗆

te jestem tego zdania 瞠 czym pr璠zej dziecko tym lepiej...

ja by豉m w tej sytuacji 瞠 gdy zasz豉m w ci捫 mia豉m 20 lat wi璚 nastoletnia nie by豉m.... teraz jestem w drugiej ci捫y (mam w planach tylko dw鎩k dzieci) a potem chc si realizowa zawodowo... pomi璠zy jedn ci捫 a drug pracowa豉m ale czego mi brakowa這 wi璚 postanowi豉m postara si o drugie dziecko a p騧niej kariera...
gdy patrz na kole瘸nki kt鏎e ucz si a p騧niej id do pracy to dochodz do wniosku 瞠 u takich os鏏 b璠zie ci篹ko zdecydowa si na dziecko w豉郾ie ze wzgl璠u na karier, ambicje... ci篹ko b璠zie im si wy豉ma z tego p璠u, wskoczy w pieluchy i za jaki czas wr鏂i do pracy...
gdy moje kole瘸nki b璠 mia造 ma貫 dzieci ja b璠 mia豉 ju odchowane i b璠 mog豉 pozwoli sobie na realizacj samej siebie, moje ambicje...
Stary 2012-07-29, 19:43   #19
wisienka960905
Przyczajenie

witam ja tez by豉 ciazy ale niestety poronilam to byl wieki cios dla mnie i mojego chlopaka ... Zaszlam wieku 15 lat i bylam szczesliwa niestety los tak chcial

Ale nadal dziekuje rodzinie za wspieranie mnie i chlopakowi z ktroym jestem 2 lata za to ze mnie nie zostawil kiedy dowiedzial sie ze jestem w ciazy (nawet sie bardzo cieszyl)
Ale niestety potem razem to bardzo przezywalismy i nadal przezywamy.
wisienka960905 jest offline  
Stary 2012-10-01, 07:57   #20
nola116700
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 15

nie jestem nastoletni mam. mam 28 lat i 5letnie dziecko ,drugie ma 4 latka.nie jest 豉two . dlatego na prawd gratuluj mamom ,kt鏎e mimo m這dego wieku zdecydowa造 si urodzi .wiele os鏏 w waszej sytuacji robi wszystko by pozby si dziecka- to przykre.
b喚dy cz這wiek pope軟ia b璠zie zawsze , ale trzeba mie odwag by potem
stan望 z nimi twarz w twarz i walczy o to co s逝szne.
nigdy nie przekre郵ajmy 篡cia ,trzeba je tylko troch zmodyfikowa i d捫y dalej do wyznaczonych cel闚 .z pe軟 odpowiedzialno軼i.
gratuluj wam, 瞠 tak decyzj kiedy podj窸y軼ie.
nola116700 jest offline  
Stary 2012-10-17, 11:33   #21
kindzix
Przyczajenie

Witam, jestem studentk V roku psychologii i pisz prac magistersk na temat wchodzenia w rol macierzy雟k przez nastoletnie matki. Potrzebuj wywiad闚 z dziewczynami, kt鏎e zosta造 mamami przed 18tym rokiem 篡cia. Prosz o kontakt dziewczyny z Lublina i okolic, kt鏎e mog造by si spotka i porozmawia. B璠 bardzo wdzi璚zna za pomoc. m鎩 e-mail: k-frydrych@wp.pl
kindzix jest offline  
Stary 2012-10-24, 13:42   #22
bondyna88
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3
GG do bondyna88

witam ja zosta豉m mama wieku 18 lat i nie 瘸逝je tej decyzji 瞠 urodzi豉m c鏎k teraz ma 5 lat i chodzi do przedszkola nie powiem informacja o tym ze jestem w ci捫y zmartwi豉 mnie :/ 2klasa liceum a tu taka co sie przydarzy這 pierwsze pytanie jak ja sobie poradz? co zrobi ? jak pogodz szko喚 z opiek nad dzieckiem? ale nigdy bym nie usun窸a dziecka !!!dziecko nie jest niczemu winne !!dlatego dziewczyny przemy郵cie sytuacje na spokojnie !!a potem podejmujcie tak wa積a decyzje zawsze mo積a urodzi dziecko i da je pod opiek innych ludzi co nie mog mie dzieci
bondyna88 jest offline  
Stary 2012-10-24, 14:02   #23
schachta
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

sama mam kole瘸nk, kt鏎a urodzi豉, jak jeszcze chodzi造鄉y do liceum i wyobra瘸m sobie, 瞠 pomimo ogromnego szcz窷cia niesie to ze sob horrendalne wyrzeczenia, tak瞠 te gratuluj dziewczynom si造 i zaparcia
schachta jest offline  
Stary 2013-02-25, 13:26   #24
estera44
Przyczajenie

Witam wszystkie m這de mamy, zw豉szcza te naprawd m這dziutkie. Polecam zapozna si z artyku貫m, w kt鏎ym mowa o Waszej sytuacji. Oto jego fragment:

Dzieci rodz dzieci

W kraju papie瘸 Polaka zak豉da si, 瞠 seks przedma鹵e雟ki jako niemoralny nie istnieje. Nie maj wi璚 racji bytu m這dociani rodzice. Ale oni s.

Do niedawna nastoletnie matki mia造 w Polsce zaledwie jedn organizacj pomocow – Stowarzyszenie Pomocy Nieletnim Rodzicom. W 2004 r. za這篡 je Andrzej Harasimowicz, m這dociany ojciec. Za這篡, 瞠by pomaga takim jak on – ma這latom rzuconym na g喚bok wod. Nie chcia, aby sz造 na dno.
(...)
To, 瞠 dzi dziewczyn z brzuchem nie usuwa si ze szkolnej 豉wki, to zas逝ga Stowarzyszenia Pomocy Nieletnim Rodzicom, kt鏎e wywalczy這 zmiany w prawie. Za czas闚 Andrzeja ci篹arn uczennic po cichu wyrzucano ze szko造. Dzi szko豉 ma obowi您ek udzieli jej urlopu i u豉twi uko鎍zenie edukacji. Obowi您uj帷e prawo m闚i, 瞠 je瞠li ci捫a, por鏚 lub po堯g powoduje niemo積o嗆 zaliczenia w terminie egzamin闚 wa積ych dla ci庵這軼i nauki, szko豉 zobowi您ana jest do wyznaczenia dodatkowego terminu egzaminu (w okresie nie d逝窺zym ni 6 miesi璚y). Mo積a te zorganizowa dla uczennicy matki nauczanie indywidualne. U豉twienie kszta販enia to w豉軼iwie jedyne, na co mog liczy m這dociani rodzice. Oni sami nie dostaj pomocy od pa雟twa, wi璚 s uzale積ieni odrod zic闚. To w豉郾ie oni zostaj opiekunami prawnymi wnuk闚 do czasu osi庵ni璚ia przez biologicznych rodzic闚 pe軟oletno軼i. O ile chc, bo je郵i nie – tak rol spe軟ia kurator s康owy. – Kto, kto nie ma m康rych rodzic闚, kt鏎zy dadz mu oparcie, jest skazany na katastrof. Na to, 瞠 odbior mu dziecko – m闚i Harasimowicz.
(...)
W 2010 r. nastoletnie matki stanowi造 ponad 4 proc. wszystkich rodz帷ych. – Zawsze z obowi您kami, z odpowiedzialno軼i i z konsekwencjami zostanie kobieta – m闚i Katarzyna. Ona nie by豉 przygotowana do roli mamy. A matka jej 闚czesnego ch這paka, starszego o 10 lat, zaoferowa豉 po這w kwoty potrzebnej na zabieg aborcji. Katarzyna nie zdoby豉 si na odwag, by poprosi swoj rodzicielk o reszt pieni璠zy. Czeka豉 do ko鎍a, 逝dz帷 si, 瞠 mo瞠 nast徙i poronienie. Nie豉twy por鏚 zako鎍zy si szcz窷liwie. Katarzyna by豉 zawiedziona. Jest do dzi. Nie poradzi豉 sobie z now rzeczywisto軼i. Ostracyzm spo貫cze雟twa odczuwaj wszyscy m這dzi, kt鏎zy – zamiast siedzie w szkolnej 豉wce – popychaj w霩ki. Katarzyny, kt鏎a pochodzi z ma貫j miejscowo軼i pod Warszaw, s御iedzi nie wytykali palcami. Przynajmniej otwarcie. Za to tu przed porodem pani ordynator oddzia逝, na kt鏎ym
le瘸豉 z zagro穎n ci捫, poczu豉 si w obowi您ku zwr鏂i uwag, 瞠 ona w jej wieku nie o鄉ieli豉by si nawet trzyma ch這pca za r瘯, a co dopiero m闚i o seksie. Na tym w豉郾ie polega problem. M闚i o seksie w Polsce wci捫 nie ma kto. Rodzice czekaj, bo albo si wstydz, albo nie maj czasu, a szkolna edukacja seksualna poza nielicznymi wyj徠kami to nieporozumienie. Katarzyna przyznaje, 瞠 i ona ma這 wiedzia豉. Wiedzia豉, czym s prezerwatywy, ale jej ch這pak nie by zainteresowany ich u篡waniem. Tabletek si ba豉, my郵a豉, 瞠 hormony zmieni jej cia這. A poza tym by豉 przekonana, 瞠 jak p鎩dzie po recept bez mamy, to jej nie dostanie. Mia豉 racj. Chocia Deklaracja praw seksualnych, stworzona przez 安iatow Organizacj Zdrowia w 2002 r., gwarantuje prawo do podejmowania wolnych i odpowiedzialnych decyzji dotycz帷ych posiadania potomstwa, polskie prawo stanowi, 瞠 osobie niepe軟oletniej lekarz mo瞠 wypisa recept na antykoncepcj, pod warunkiem 瞠 zgod wyrazi opiekun prawny – na przyk豉d matka. Efekt: a 70 proc. pierwszych kontakt闚 seksualnych nastolatk闚 odbywa si bez antykoncepcji.

Ca造 artyku ukaza si w najnowszym numerze tygodnika "Fakty i Mity" 22 lutego 2013 roku.
estera44 jest offline  
Stary 2013-03-11, 14:05   #25
mm_7
Przyczajenie

Witam,
przygotowuj reporta nt. wczesnego macierzy雟twa do kobiecego magazynu – tekst ma by pozytywny, ukazywa, 瞠 zostanie mam w wieku lat nastu nie oznacza ko鎍a 鈍iata. Bardzo prosz o kontakt dziewczyny, kt鏎e zosta造 wcze郾ie mamami (na forum lub mailowo: m.miotk7@wp.pl)

Pozdrawiam

Ma貪orzata

Edytowane przez mm_7
Czas edycji: 2013-03-11 o 14:17
mm_7 jest offline  
Stary 2013-04-29, 11:20   #26
studenttka90
Przyczajenie

Witam ,
Jestem studentk III roku Pedagogiki Opieku鎍zej i pisze prace licencjacka na temat "Macierzy雟two w鈔鏚 nieletnich dziewczyn" z tego wla郾ie wzgl璠u zwracam sie z pro軸a o pomoc Je郵i ktoras z Was mia豉by chwilke wolnego czasu i odrobine ch璚i aby mi pomoc by豉bym nezmiernie wdzi璚zna, mianowicie chodzi o wypelnienie ankiety, kt鏎a zosta豉 skonstruowana w celu zebrania informacji na temat los闚 kobiet, ktore urodzi造 swoje pociechy przed 18 rokiem zycia. Zebrane informacje pos逝膨 mi wy陰cznie jako element badawczy mojej pracy dyplomowej. Ankieta jest ca趾owicie anonimowa. Z g鏎y dzi瘯uj za po鈍i璚ony czas oraz rzetelno嗆 odpowiedzi.

Link do ankiety : http://moje-☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/respond-43679.html

Edytowane przez studenttka90
Czas edycji: 2013-04-29 o 11:21
studenttka90 jest offline  
Stary 2013-06-09, 15:03   #27
Adrianna0107
Przyczajenie

Cze嗆, jestem studentka I roku po這積ictwa, i potrzebuj waszej pomocy w wype軟ieniu ankiety kt鏎a skierowana jest do mam kt鏎e urodzi造 dzieci do 20 roku 篡cia, z g鏎y dzi瘯uj za pomoc.

docs.google.com/forms/d/1IrlmYYSfBflmgHvKvbNqqz2K QGoEd2ksbfyWugkfT7s/viewform
Adrianna0107 jest offline  
Stary 2013-08-05, 15:24   #28
liliniem
Przyczajenie

Witam. Jestem studentk Nauk o rodzinie i pisz prac magistersk nt. Sytuacji rodzin nieletnich matek w Polsce. Je瞠li kt鏎a chcia豉by podzieli si ze mn swoimi do鈍iadczeniami, bardzo prosz o kontakt: dolly-bird@wp.pl
liliniem jest offline  
Stary 2013-08-31, 16:42   #29
dzika888
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2

Witam,
jestem studentk studi闚 pedagogicznych i pisze magiterke o m這docianych mamach. Do badan potrebuje kobiet kt鏎e zasz造 w ci捫e przed uko鎍zeniem 18 roku 篡cia. Ankieta nie jest d逝ga, a ja bardzo prosz Was o pomoc. Serdecznie dzi瘯uje z g鏎y )
http://inter☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/interankieta...a174d23b44.xml
http://inter☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/interankieta...a174d23b44.xml
dzika888 jest offline  
Stary 2013-09-20, 13:28   #30
MajsterkaANB
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 10 780

Witam, czy s tu jeszcze jakie nastoletnie mamy? Ch皻nie wymieni豉bym si spostrze瞠niami. Pozdrawiam.

MajsterkaANB jest offline  

Tagi
Mama w szkolnej 豉wce, m這da matka, pomoc dla mam, ci捫a, nastolatka w ci捫y

Nowe w徠ki na forum Artyku造 i newsy

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-04-26 22:32:05

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.