Sukienki dla druchen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-01, 17:27   #1
Mna91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11

Sukienki dla druchen


Bardzo podoba mi sie zwyczaj gdy panna mloda ma kilka druhen. Niestety nie wiem w ogole jak sie za to wszytsko zabrac..;/ Jakie sukienki?? czy szyc je na miare?? czy szukac takich samych w zwyklych sklepach? jaki krój? ogolnie chciala bym sie dowiedziec czegos wiecej o tym pieknym zwyczaju
Mna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:18   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Sukienki dla druchen

A może pozostaw tą kwestię druhnom? Ja bym nie chciała, żeby mi ktoś sukienkę wybierał, szczególnie, że nie każdemu we wszystkim ładnie. Możesz np zasugerować, że chciałabyś, aby wszystkie miały np zielone, proste, do kolana. Zresztą dziewczyny nie lubią mieć takich samych sukienek. Widziałam opcje z takimi samymi sukienkami i różnymi w jednym kolorze. Zdecydowanie wyglądało to lepiej jak sukienki były różne.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:44   #3
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 499
Dot.: Sukienki dla druchen

u mnie popularne są wypożyczalnie sukien wieczorowych Panna młoda zabiera druhny tam i kombinują, czy jeden kolor czy różne. Takie wypożyczalnie mają naprawdę dużo fasonów z danego koloru, a sukienki poukładane są odcieniami i super się wybiera U nas koszt to 30 - 50zł za wypożyczenie (5dni), wypożyczenie krawata pod kolor, kopertówki 10zł. Dodatki i koszule można kupić na miejscu. Jeżeli nawet zamierzasz kupić czy uszyć druhnom sukienki warto po przymierzać różne zestawy kolorystyczne

Jeżeli narzucisz decyzje druhnom wypada abyś pokryła koszt kupna/wypożyczenia. Więc lepiej je włączyć w przygotowania i wspólnie wybrać takie sukienki, które się będą wszystkim podobać. Osobiście nie lubię identycznych sukienek, ale podoba mi się gradacja odcieni np od śliwkowych fioletów do lawendy

Edytowane przez fusiacola
Czas edycji: 2013-02-01 o 19:51
fusiacola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 12:18   #4
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Sukienki dla druchen

Ojjj, nie wiem czy taki zwyczaj wykonalny byłby w polskich realiach, ja kiedyś widziałam 'konkurencję' dwóch pań które się na weselu w takiej samej sukience pojawiły i z ich oczu aż iskry szły, a co dopiero kilka tak samo ubrać
No ale tak już na serio, to ja bym nie chciała żeby mi ktoś wybierał sukienkę, każdy ma inną figurę, w czym innym wygląda dobrze. Niby wiadomo, tego dnia panna młoda ma olśniewać reszta nie musi, ale jednak źle czułabym się na przyjęciu przyjaciółki w obciachowej kiecce. Ale wiadomo ile osób, tyle zdań kto co lubi

Mi się wydaje, że fusiaciola ma dobry pomysł, wypożyczalnia byłaby super, koszt niewielki, wybór duży zawsze coś się każdemu dopasuje. Nie wiem jaki macie budżet, ale mnie by na 100% przerosło, gdybym miała szyć sukienki na druhny, to jednak duży koszt.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:50   #5
dziobun
Zadomowienie
 
Avatar dziobun
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 554
Dot.: Sukienki dla druchen

Moim zdaniem, taki pomysł ma rację bytu tylko wtedy, gdy dziewczyny mogą dowolnie wybrać fason. Poza tym, zaproponowałabym im, że kiecki w tym samym kolorze to tylko do kościoła i na zdjęcia, a na wesele mogą się już przebrać w co chcą
dziobun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:04   #6
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: Sukienki dla druchen

mi też się podoba taki zwyczaj, nie we wszystkich miastach są wypożyczalnie sukien, ale ja to bym zrobiła tak że powiedziałbym dziewczynom że sukienki mają być np. w fioletowym kolorze, długie i proste, a one niech sobie je uszyją, uszycie u krawcowej takiej sukienki to taki sam koszt jak zakup nowej, ja swoją uszyłam łącznie z materiałem za 220zł. Często jest tak że to druhna chce wyglądać najlepiej i przyćmić pannę młodą dlatego warto o tym wcześniej porozmawiać.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 19:27   #7
Mna91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11
Dot.: Sukienki dla druchen

Dziewczyny dziekuje za wszytskie rady myslalam o takich samych sukienkach ,ale dalyscie mi do myslenia i mysle ze rzeczywiscie fajnym pomyslem bedzie jezeli poprosze dziewczyny o sukienki w danym kolorze a krój kazda dobierze wedle uznania wyporzyczalnia byla by tez fajnym pomyslem , ale niestety w moim miescie raczej czegos takiego nie ma;/ Nie moge doczekac sie tego wspanialego dnia i chciala bym zeby wszytsko bylo zapiete na ostatni guzik ,
Mna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-02, 20:54   #8
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600
Dot.: Sukienki dla druchen

Najpierw musisz znaleźć kandydatki na druchny,potem im powiedz jak wyobrażasz sobie ich ubiór i jaki kolor byś chciała,druchny powinny być w jednym kolorze a sukienki mniej więcej takiej samej długości.Fajnie wygląda jak drużbanci mają taki sam kolor krawata jak drużki sukienki.
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 11:51   #9
8malina8
Raczkowanie
 
Avatar 8malina8
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 422
Dot.: Sukienki dla druchen

Hej , ja mam ślub w sierpniu i będę mieć 5 lub 6 druhenek od razu same zaproponowały mi że ubiorą się w sukienki w tym samym kolorze i cały czas sie dopytują jaki kolor bym chciała ja im odpowiedziałam że niech wybiorą taki żeby każdej spasował (oprócz czarnego i białego ) a krój tez niech każda wybierze jaki woli. Dziewczyny mają bardzo różna budowę ciała i każda może dobrze czuć się w innym fasonie myśle , że się dogadają a siostra mojego narzeczonego powiedziała , że dopasuje się do reszty także sytuacja bezproblemowa
8malina8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-16, 21:01   #10
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: Sukienki dla druchen

Cytat:
Napisane przez Mna91 Pokaż wiadomość
Niestety nie wiem w ogole jak sie za to wszytsko zabrac..;/ Jakie sukienki?? czy szyc je na miare?? czy szukac takich samych w zwyklych sklepach? jaki krój?

Ja bym sie najpierw spytala druchen jakie chcą,nie chciałbym nikogo ubierac w coś czego nie lubi . Może nie tyla spytała co zabrała do sklepu np salonu sukien - niech poprzymierzaja i wtedy powiedza w jakich sie czuja dobrze


krój - moze byc taki sam- wiele klasycznych fasonów pasuje wszystkich Jak masz druchny o podobnej figurze to też . Ale to juz zalezy jak sie beda w czym czuły
kolor -Jak masz wybrana kolorystyke wesela to suknie druchen powinny jakos z nia współgrac - a przynajmniej nie powinny siię gryźc zwłaszcza z elementami twojego ubioru np bukietem


Według mnie najlepiej wygląd jak sukienki nie są identyczne ale sa w jakis sposób spójne np rózny kroj ale podobny styl taki sam materiał ,wtedy też każda może wybrac taki krój jak jej pasuje.

Cytat:
Napisane przez Mna91 Pokaż wiadomość
ogolnie chciala bym sie dowiedziec czegos wiecej o tym pieknym zwyczaju
Tu mozesz poczytać na tych wątkach :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404643
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=389243


Generalnie to stara tradycja europejska , u nas zanikła po wojnie na w większości terenów ale w niektorych rejonach nadal dobrze sie trzyma
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-07, 09:30   #11
rafal86
Raczkowanie
 
Avatar rafal86
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 99
Dot.: Sukienki dla druchen

myślę☠że to to może bardzo fanie wyglądać, wrzuć jakieś fotki
rafal86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-06, 18:39   #12
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Sukienki dla druchen

Podobałby mi się pomysł , żeby miały druhny takie same sukienki w tych samych kolorach, ale nie czułabym się dobrze jako taka druhna, bo nie każdej we wszystkim dobrze.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 11:42   #13
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Sukienki dla druchen

mnie duzo bardziej podoba się gdy druchny ubrane są spójnie kolorystycznie, jednak nie w identyczne sukienki, tak jak na przykład tu:
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 16:28   #14
belllla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 4
Dot.: Sukienki dla druchen

nie chcę robić reklamy ale podpowiedzieć wam...jestem raczej puszysta miłam kłopot znalesć sukienke dla siebie jako druhny. Znalazłam idelaną w takim sklepie internetowym Quiosque polecam bardzo
belllla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 15:10   #15
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Sukienki dla druchen

mysle, ze najlepiej jak ustalicie sobie kolor i kazda wybierze sobie model, w którym najlepiej sie czuje
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-27 16:10:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.