odbarwienia po deszczu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-12, 20:56   #1
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135

odbarwienia po deszczu


Hej
kupiłam niedawno płaszczyk i po wyjściu na deszcz powstały plamy - takie białe odbarwienia, jak na butach zimą od soli
nie da sie tego sprać
spróbuje jeszcze uprać cały płaszczyk - może sie odbarwi równomiernie

macie jakeiś pomysły ?

ps. reklamacja chyba nie wchodzi w gre bo nie moge znaleźć rachunku
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 08:09   #2
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: odbarwienia po deszczu

Miałam ten sam problem w zeszłym roku. Kupiłam w Mango płaszczyk zimowy puchowy, w kolorze takiego ciemnego złota i w momencie gdy miał kontakt z deszczem, czy sniegiem, powstawały na całej powierzchni ciemniejsze mazy, smugi ;/ Zastanawiałam się czy można to reklamować, bo 399zł piechotą nie chodzi, a szczerze mówiąc zacieki kiepsko wyglądają. Nie próbowałam prać więc nie wiem, czy zejdzie to z niego, ale skoro tak się robiło po każdym kontakcie z deszczem, to mniemam iż sytuacja będzie się powtarzac
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:35   #3
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez Arinka_ Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem w zeszłym roku. Kupiłam w Mango płaszczyk zimowy puchowy, w kolorze takiego ciemnego złota i w momencie gdy miał kontakt z deszczem, czy sniegiem, powstawały na całej powierzchni ciemniejsze mazy, smugi ;/ Zastanawiałam się czy można to reklamować, bo 399zł piechotą nie chodzi, a szczerze mówiąc zacieki kiepsko wyglądają. Nie próbowałam prać więc nie wiem, czy zejdzie to z niego, ale skoro tak się robiło po każdym kontakcie z deszczem, to mniemam iż sytuacja będzie się powtarzac
i co z nim zrobiłaś?

u mnie to białe smugi, bo płaszczyk jest granatowy, i taki zwykły, jesienny. Wiec to chyba wina złego farbowania ... wydawało mi sie że Top Secret to jakaśtaka dobra rodzima marka
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:07   #4
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez camillie Pokaż wiadomość
i co z nim zrobiłaś?

u mnie to białe smugi, bo płaszczyk jest granatowy, i taki zwykły, jesienny. Wiec to chyba wina złego farbowania ... wydawało mi sie że Top Secret to jakaśtaka dobra rodzima marka
A nic z nim nie zrobiłam Chodziłam w innym zimowym płaszczu. U mnie te smugi z dalka nie są jakoś strasznie widoczne, ale jak ja już mam płaszcz na sobie to mocno to widać. Nie czyściłam tego płaszcza więc nie wiem, czy to zejdzie. Najchętniej oddałabym go do reklamacji, bo jesli będzie to wychodzić po każdym kontakcie z mokrym, to ciekawe kto będzie mi dawał na czyszczenie tego płaszcza, bo na pewno nie Mango :/
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:45   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: odbarwienia po deszczu

Oddałabym do reklamacji, rachunek jest do odtworzenia przez sklep. Moze placilas kartą?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:57   #6
chwytamchwile_
Raczkowanie
 
Avatar chwytamchwile_
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: odbarwienia po deszczu

W takiej sytuacji poszłabym do sklepu z reklamacją....
I radzę tego nie odkładać, bo sklepy przeważnie dają miesiąc na reklamację od dnia zakupu.
I tak jak pisała jedna koleżanka, w systemie powinna być faktura na ten płaszcz.
Powodzenia!
__________________
ZAPRASZAM NA BLOG:

www.jestemjenny.blogspot. com/
chwytamchwile_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 11:04   #7
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez chwytamchwile_ Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji poszłabym do sklepu z reklamacją....
I radzę tego nie odkładać, bo sklepy przeważnie dają miesiąc na reklamację od dnia zakupu.
I tak jak pisała jedna koleżanka, w systemie powinna być faktura na ten płaszcz.
Powodzenia!
Reklamacja z obligu wynosi 24 miesiące, czyli dwa lata. Miesiąc to chyba dotyczy zwrotu towaru jesli sklep zgadza się na to w swojej polityce
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-13, 12:40   #8
kasiapyra
Raczkowanie
 
Avatar kasiapyra
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 147
Dot.: odbarwienia po deszczu

Arinka_ nie chcę motać ale kiedyś było tak, że miałaś gwarancje np. na dwa lata ale od chwili "zobaczenia usterki" do jej reklamacji nie mogło minąć dłużej niż miesiąc, jeśli chcesz reklamować płaszcz to nie przyznawaj się w sklepie kiedy pojawiły się plamy, albo chociaż poszukaj informacji czy ta zasada dalej działa ;>
kasiapyra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 13:46   #9
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 581
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez kasiapyra Pokaż wiadomość
Arinka_ nie chcę motać ale kiedyś było tak, że miałaś gwarancje np. na dwa lata ale od chwili "zobaczenia usterki" do jej reklamacji nie mogło minąć dłużej niż miesiąc, jeśli chcesz reklamować płaszcz to nie przyznawaj się w sklepie kiedy pojawiły się plamy, albo chociaż poszukaj informacji czy ta zasada dalej działa ;>
dokładnie, jak chcesz reklamować to poczekaj aż zrobi się chłodniej i wtedy oddaj i powiedz, że zauważyłaś kilka dni temu

mam identyczną sytuację z czarnym płaszczem z zary, był na reklamacji ale jej nie przyjęli-stwierdzili, że wystarczy wyprać i po kłopocie
więc wyprałam i faktycznie zacieki zeszły, ale teraz znowu idzie jesień i jeśli coś takiego zdarzy się ponownie-płaszcz ponownie trafi do reklamacji i wtedy im nie odpuszczę bo pójdę prosto do rzecznika konsumentów

chyba że zacieki się nie pojawią, wątpię w to jednak, chociaż bym tak wolała bo płaszczyk jest świetny i kupiony w dobrej cenie
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 17:33   #10
Arinka_
Zakorzenienie
 
Avatar Arinka_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 3 454
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez kasiapyra Pokaż wiadomość
Arinka_ nie chcę motać ale kiedyś było tak, że miałaś gwarancje np. na dwa lata ale od chwili "zobaczenia usterki" do jej reklamacji nie mogło minąć dłużej niż miesiąc, jeśli chcesz reklamować płaszcz to nie przyznawaj się w sklepie kiedy pojawiły się plamy, albo chociaż poszukaj informacji czy ta zasada dalej działa ;>
Zgadzam się w 100% do zasady, że na pytanie kiedy zobaczyło się wadę najlepiej odpowiedzieć, żę wczoraj Poprostu przez Twoją wypowiedź zrozumiałam, że cytując "jest miesiąc na reklamację od dnia zakupu" co jest niezgodne z prawdą, stąd moja odpowiedź A zasada o której wspominacie faktycznie obowiązuje, już wiele razy się z tym spotkałam w wypowiedziach innych Wizażanek
__________________
Uśmiechaj się zawsze - cuda są w drodze
Arinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 21:22   #11
angelekk
Rozeznanie
 
Avatar angelekk
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 720
Dot.: odbarwienia po deszczu

Cytat:
Napisane przez Justine1989 Pokaż wiadomość
dokładnie, jak chcesz reklamować to poczekaj aż zrobi się chłodniej i wtedy oddaj i powiedz, że zauważyłaś kilka dni temu

mam identyczną sytuację z czarnym płaszczem z zary, był na reklamacji ale jej nie przyjęli-stwierdzili, że wystarczy wyprać i po kłopocie
więc wyprałam i faktycznie zacieki zeszły, ale teraz znowu idzie jesień i jeśli coś takiego zdarzy się ponownie-płaszcz ponownie trafi do reklamacji i wtedy im nie odpuszczę bo pójdę prosto do rzecznika konsumentów

chyba że zacieki się nie pojawią, wątpię w to jednak, chociaż bym tak wolała bo płaszczyk jest świetny i kupiony w dobrej cenie
Ja jak. Reklamowalam buty synka w zarze to mi nie uznali reklamacji, ale zawsze można napisać odwołanie o takiej decyzji i mi za drugim razem przyjęli
angelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.