Plamy na skórze- fotka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-03, 23:41   #1
Ana :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 59
Unhappy

Plamy na skórze- fotka


Hey!!Mam ogromny problem. Od dluzszego czasu mam plamy na skorze!od urodzenia ich nie miałam, pojawiły się po jakimś czasie!Na początku miałam jedną, po jakims czasie pojawila sie nastepna a teraz pojawiła się trzecia!mi się wydaje że to może być od słońca ale nie jestem pewna...
Byłam z tym u jednego lekarza a on dał mi maść która wogóle nie pomogła, poszłam do drugiego to stwierdził że tego lepiej nie ruszać! z kolei moja kuzynka mi mówiła że takie plamy można usunąć!
Jeżeli coś wiecie na temat usunięcia tych plam to dajcie znać!!Wytrzymać już nie mogę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przebarwienie.JPG (17,3 KB, 1504 załadowań)
Ana :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 17:56   #2
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: Plamy na skórze- fotka

z niewyraznego zdjecia wnioskuje ze jest to prawdopodobnie purpura hiperergica! miejsce ze zmiana nie powinno bolec, ma tendencje do zwiekszania zasiegu!
sam objaw nie jest chorobą, gdyz jej przyczyna moze byc rozna, najczesciej to zaburzenia krzepliwosci mialas badania na krzepliwosc czyli czas krzepniecia?
warto tez przebadac kapilarnosc naczyn wlosowatych!
drugim powodem dosyc czestym jest zakazenie wirusem cytomegalili ktoremu towarzyszy taki objaw skorny!
trzeba wykonac szereg badan niezbednych do ustalenia przyczyny jak przeciwciala Ig, CRP itd
plam nie da sie szybko usunac w przypadku purpury czasem sa to trwale przebarwienia ktore bardzo wolno zaczynaja blednac!
sprawdzaj tez cieplote ciala w przypadku cytomegali jest podwyzszona 37,0st
warto udac sie do dobrego lekarza najlepiej klinicysty!
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:33   #3
Ana :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 59
Dot.: Plamy na skórze- fotka

te plamy wyglądają tak jak piegi, w niektórych jak pieg na piegu dlatego w niektórych miejscach wyglądają na ciemniejsze!!
Z natury nie jestem piegowata, mam kilka piegów na nosie ale one są prawie niewidoczne!
Naprawde nie wiem co to może być...
Ana :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 21:30   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Plamy na skórze- fotka

wiesz- można tylko zgadywać tu nie ma lekarzy, a nawet jeśłi, to i tak żaden nie postawłby diagnozy na odległość.
może przejrzyj atlasy dermatologiczne w necie. proponuję zerknąć na fotki:
Nevus/naevus spilus
Café-au-lait spot/ cafe au lait spot
Melanosis of Becker, Becker's nevus/naevus, Becker melanosis

http://www3.dermis.net/dermisroot/en/37575/diagnose.htm
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/resultNoCache.cfm
http://atlases.muni.cz/atl_en/index-en.html
http://dermnetnz.info/
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 13:07   #5
demolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2
Dot.: Plamy na skórze- fotka

witam pisze po raz pierwszy na tym forum.Moja mama ma podobne plamy na nogach a mój tata na rękach i tez nie maja tego od urodzenia, moja mama twierdzi że pojawiły się one po nadmiernym opalaniu i chyba nigdy ich nie leczyła ani niczym nie smarowała, plamy ani nie powiększaja sie obecnie ani nie znikają a "goszczą" na nogach już kilkanaście lat i są dośc sporych rozmiarów, spróbuję jeszce potem wypytać mamę o szczegóły.Pozdrawiam
demolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 17:05   #6
Jussia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 231
Dot.: Plamy na skórze- fotka

moja koleżanka ma podobne plamy, ale ona jest chora na bielactwo, które ma od 4 roku życia, u ciebie wcale nie musi być to, ale najlepszym wyjściem jest poszukanie naprawdę dobrego dermatologa, nic na własną rękę
Jussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 11:54   #7
Ana :)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 59
Dot.: Plamy na skórze- fotka

Widocznie zostanie mi poszukanie naprawdę dobrego dermatologa, bo Ci lekarze u których była w ostatnim czasie nic konkretnego nie stwierdzili...
Ana :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-27, 13:50   #8
kasia0717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: Plamy na skórze- fotka

witam! proszę pomóżcie mi mam brzydkie plamy na rękach nie wiem co to jest ale są brzydkie i widoczne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00813.jpg (154,5 KB, 288 załadowań)
kasia0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 13:54   #9
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Plamy na skórze- fotka

moja mama miała podobne na plecach, najpierw była 1 plamka potem porobilo się ich coraz więcej, o ile dobrze pamiętam mówiła,że Ją swędzą

doktorka poradziła Jej posmarować miejsca tych plam szamponem nizoral i pomogły
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 21:43   #10
shot1
Raczkowanie
 
Avatar shot1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: Plamy na skórze- fotka

kasia0717
to chyba łupież pstry. Mój brat miał coś podobnego, chore miejsce należy posmarować nizoralem lekko go wcierając, najlepiej robić to na noc
shot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 16:18   #11
fantasiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Plamy na skórze- fotka

Czesc, zajmuję sie sprzedażą kosmetyków kamuflujących. Są to pudry, podkłady, które całkowicie ukrywają problemy skórne. Stosunkowo mało jest takich produktów na rynku, dlatego jeśli ktoś szuka tego typu pomocy to proszę o maila.

fantasiaa@wp.pl
fantasiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-17, 07:00   #12
1985Anke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 122
Dot.: Plamy na skórze- fotka

hej potrzebuje porady mój narzeczony ma dużo plam na skórze , dostał je kiedyś po niby po uczuleniu znalazł się wtedy w szpitalu , potem spotkał się kiedyś z jakąś lekarką i powiedziała mu ze go jakaś bakteria zaatakowała . Dodam ze ma przebarwione paznokcie choć on twierdzi że od wody bo nie raz miał przemoczone ale ja chyba mu nie wieże . Te plamy są na całym ciele i nie chcą zniknąć . Zastanawiam się co to może być . Moja mama oglądała zdjęcia z wojska i stwierdziła ze być może on te plamy już wcześniej miał.
1985Anke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 08:06   #13
MissSisi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Plamy na skórze- fotka

Cytat:
Napisane przez 1985Anke Pokaż wiadomość
hej potrzebuje porady mój narzeczony ma dużo plam na skórze , dostał je kiedyś po niby po uczuleniu znalazł się wtedy w szpitalu , potem spotkał się kiedyś z jakąś lekarką i powiedziała mu ze go jakaś bakteria zaatakowała . Dodam ze ma przebarwione paznokcie choć on twierdzi że od wody bo nie raz miał przemoczone ale ja chyba mu nie wieże . Te plamy są na całym ciele i nie chcą zniknąć . Zastanawiam się co to może być . Moja mama oglądała zdjęcia z wojska i stwierdziła ze być może on te plamy już wcześniej miał.
Najlepiej zrobisz wybierając się z narzeczonym do dermatologa... Nie można tego lekceważyć. Tak mi się przynajmniej wydaje... A z innej nieco beczki: moja mama wróciła niedawno z urlopu, który spędziła w Egipcie (całe dwa tygodnie) i pojawiły się u dziwne plamy - są zaczerwienione, ale niewielkie - głównie na dekolcie i ramionach. Domyślam się, że to z powodu nadmiernego opalania, co nie zmienia faktu, że powinna wybrać się do dermatologa. Z tym, że ona twierdzi, że nie ma czasu i sama jakoś na to zaradzi... Hmmm już nie wiem jak ją przekonać.....
MissSisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-17, 11:49   #14
1985Anke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 122
Dot.: Plamy na skórze- fotka

tak tylko jemu nie przetłumaczysz i raczej nie pójdzie
1985Anke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:20   #15
ruda69696969
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Nysa
Wiadomości: 1
GG do ruda69696969
Dot.: Plamy na skórze- fotka

Witam, około 3 miesięcy temu zauważyłam na łopatce okrągła jasną plamę (świecąca) oraz na biodrach po obu stronach. Koło łopatki skóra nie była i nie jest twarda natomiast na biodrach tak. Długo nosiłam pasek, który uciskał mi biodra. Kilka tygodni temu pojawiły mi się plamy w okolicach krzyża są koloru brązowego też sie świeca. Mam także ciemną plamę na prawej ręce przypomina siniak (powoli zaczyna się świecić) mam także na nodze małą plamkę także koloru brązowego. Byłam u dermatologa i przepisała mi maść która zmieniła kolor na łopatce na brązowy i nadal się świeci natomiast reszta pozostała bez zmian. Robiłam badania na tocznia układowego wynik był ujemny natomiast wyniki ANA1 wyszedł dodatni, ANA2 także dodatni (stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych w mianie 1:640 dający na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty). Mam także zapalenia jelita grubego może to coś z tym związane?? proszę o pomoc.. boję się, że mogę mieć Twardzinę..
ruda69696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.