Wejdź
kok rulon
Fryzury

3 fryzury na 1 opasce krok po kroku

Dziewczęco spięte włosy, a może stylowy kok rulon? Te wszystkie fryzury wykonasz za pomocą jednej opaski! Zobacz, jak je stworzyć krok po kroku!
grudzień 05, 2013

Wystarczy jedna zwykła opaska, żeby stworzyć trzy różne od siebie fryzury, które będą doskonale pasować do wielu okazji. Cała filozofia stworzenia tych fryzur polega na oplataniu opaski pasmami włosów – za każdym kończymy to nieco inaczej i... otrzymujemy inną fryzurę!

Koczek z kłosem w stylu Heidi Klum

Pierwsza fryzura

kok rulon

Na początku należy przymocować opaskę do włosów za pomocą spinek bądź wsuwek. To zabezpieczy ją przed osuwaniem się.

kok rulon

Zaczynamy wyplatać od skrajnego pasemka najbliżej twarzy.

kok rulon

kok rulon

Oplatamy opaskę i puszczamy pasmo luźno pod opaską, gdzie dobieramy do niego koleją partię włosów i powtarzamy cały proces kilkukrotnie.

kok rulon

kok rulon

Powtarzamy cały proces po drugiej stronie i fryzura jest gotowa!

Druga fryzura

kok rulon

Powtarzamy kroki z fryzury pierwszej - zaczynamy przeplatać pasma włosów przez opaskę.

kok rulon

Proces wyplatania wygląda identycznie, różnią się jedynie zakończeniem splotu, - możemy go wycentrować lub zrobić na boku. Przy tej wersji fryzury warto użyć opaski z ozdobą - np. kokardką.

Trzecia fryzura

kok rulon

Bazą wyjściową tej fryzury jest również pierwsza fryzura. Luźno puszczone pasmo włosów owijamy wokół opaski, a końcówki chowamy pod spodem splotu i zabezpieczamy wsuwkami.

kok rulon

Ten rodzaj fryzury jest najłatwiejszy do stworzenia, gdy włosy są średniej długości - mniej więcej do ramion, w przypadku długich włosów bardzo ciężko jest ukryć ich nadmiar pod splotem.

Jedna opaska - trzy fryzury:

kok rulon

Spróbujecie stworzyć te fryzury? Napiszcie czy się udało!

Zdjecia: The Great Kate

Komentarze
Anna Lewandowska stoi w białej kuchni ubrana w dżinsową koszulę i trzyma w rękach obranego kokosa
Fryzury Poród tuż, tuż, a Ania Lewandowska... eksperymentuje z fryzurą
Zobaczcie nową fryzurę Anni Lewandowskiej! Wygląda przepięknie :)
Milena Majak
kwiecień 25, 2017

Pobierz Trendbook Wizaz.pl – pierwszy taki w Polsce! Zwykle Ania Lewandowska nie eksperymentuje za bardzo z fryzurą. Rzadko farbuje włosy, nie wykorzystuje wymyślnych upięć i zdecydowanie stawia na naturalność. Zdjęcia: Instagram ; Instagram ; Instagram Najczęściej można ją zobaczyć w wyprostowanych włosach lub związanych w kucyk . Teraz jednak trenerka zaszalała i musimy przyznać, że wygląda wręcz zjawiskowo! Anna Lewandowska w grubym warkoczu Do tej pory trudno było nam to zauważyć, ale na tym zdjęciu widać, że trenerka ma na włosach rozprowadzone charakterystyczne baby lights , które  rozświetlają jej fryzurę . Kiedy na kosmyki pada światło dziennie, zaczynaj pięknie połyskiwać. Efekt wygląda bardzo naturalnie, jakby to słońce rozjaśniło wybrane pasma. Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) 22 Kwi, 2017 o 1:21 PDT Zobacz także:   Jak wygląda weekend u Lewandowskich? Gry, zabawy, restauracja i... Ta koloryzacja prezentuje się idealnie w związanych w kucyk włosach lub... takim, jak ma Ania Lewandowska grubym, dobieranym warkoczu . Celowo rozluźniono w nim splot i powyciągano niektóre pasma. To pozwoliło stworzyć  efekt superobjętości i w ten sposób z eleganckiej fryzury powstała nieco bardziej nonszalancka, wręcz sportowa. Odtworzenie takiego uczesania wcale nie jest trudne. Każda z nas może stworzyć podobną! Post udostępniony przez Anna Lewandowska (@annalewandowskahpba) 24 Kwi, 2017 o 3:17 PDT Wystarczy zapleść tradycyjnego, dobieranego warkocza, a następnie rozluźnić splot. Możesz to zrobić wyciągając pasma palcami lub wspomóc się grzebieniem z igłą. Ania Lewandowska ogłasza... radosną nowinę Już 25 maja premierę będzie miała najnowsza książka Ani Lewandowskiej. Owocem kilkumiesięcznej pracy będzie  książka „Healthy Mama – poradnik zdrowej mamy” . Jak sama...

Przeczytaj

Nasze akcje