klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
3 sposoby na piękne loki bez użycia ciepła!
Fotolia
Fryzury

3 sposoby na piękne loki bez użycia ciepła!

Lubisz loki, ale nie chcesz używać lokówki lub termoloków, żeby nie niszczyć włosów? Prezentujemy 3 świetne sposoby na loki bez użycia ciepła!
Anna Jastrzębska
styczeń 22, 2015

Sprężyste i naturalnie wyglądające loki możesz uzyskać bez narażania delikatnej struktury włosów na niekorzystne oddziaływanie wysokiej temperatury. Sprawdź, które sposoby warto wypróbować!

Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

1 z 4

Loki na opasce

Loki na opasce

Do stworzenia takich loków potrzebujemy opaski, którą zakładamy na głowę i wokół niej oplatamy pasemka włosów. Sposób jest bardzo prosty, a loki są trwałe. Zamiast opaski możemy użyć np. ramiączka od biustonosza.

2 z 4

Loki na chustce

Loki na chustce

Potrzebujemy chustki, którą zawiązujemy na wydzielonej partii włosów. Następnie dzielimy  partię na dwie części i owijamy każdą wokół chustki. Na końcu związujemy gumką. Dzięki temu sposobowi uzyskamy sprężyste i puszyste fale.

3 z 4

Loki na plastikowych wałkach

Loki na plastikowych wałkach

Plastikowe wałki są ciekawym sposobem na fale bez użycia ciepła. Włosy szybko się na nich kręcą. Uzyskujemy efekt miękkich fal, które wyglądają bardzo naturalnie.

4 z 4

Dodaj włosom objętości

Dodaj włosom objętości

Sprawdź również 4 sposoby na dodanie objętości włosom

Komentarze
trwała ondulacja, efekty trwałej ondulacji
iStock
Fryzury Trwała ondulacja – sprawdź, na czym polega i czy szkodzi włosom 
Trwała ondulacja pozwala na uzyskanie różnego rodzaju loków, które utrzymują się od 3 do 10 miesięcy. Choć jest to zabieg dość inwazyjny mogą się mu poddać nawet osoby z cienkimi i rozjaśnianymi włosami. Sprawdź, jak dopasować rodzaj trwałej do stanu włosów.
Matylda Nowak
sierpień 19, 2020

Trwałą ondulację zwykle kojarzymy z lubianymi przez starsze panie niezbyt stylowymi drobnymi loczkami. Tymczasem ten trend wraca i nawet gwiazdy decydują się na  nowoczesną trwała . Ważne jest, by wybrać odpowiedni rodzaj trwałej i zdecydować, jak długo chcemy chodzić w lokach.         View this post on Instagram                       A post shared by Susan Lee (@susanleestylist) on Aug 13, 2020 at 2:17pm PDT Na czym polega trwała ondulacja? Włosy są zbudowane z włókien keratynowych połączonych wiązaniami chemicznymi – mostkami dwusiarczkowymi. I właśnie od ułożenia tych mostków zależy, jakie mamy włosy – proste czy kręcone. Podczas zabiegu trwałej ondulacji mostki dwusiarczkowe zostają rozerwane, w efekcie czego włosy stają się bardziej bardziej plastyczne i podatne na kształtowanie .  Trwała ondulacja zaczyna się od umycia głowy i nakręcenia pasm włosów na wałki. Następnie tak nakręcone włosy zwilża się płynem do ondulacji , który najczęściej zawiera tioglikolan amonowy – związek chemiczny odpowiedzialny za rozerwanie mostków dwusiarczkowych. Płyn do ondulacji pozostaje na włosach zazwyczaj około 30 minut. Następnie spłukuje się go, zdejmuje wałki i nakłada na włosy preparaty utrwalające fryzurę oraz regenerujące.         View this post on Instagram                       A post shared by Bring Back The Perm...

Przeczytaj