klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

4 rzeczy, których fryzjer nigdy nie powinien zrobić!

Po czym poznać dobrego fryzjera? Po tym, że nie zgodzi się oszpecić klientki, nawet jeśli ona się tego domaga! Zobacz jakich próśb stylista fryzur nigdy nie powninien spełnić.
Milena Majak
grudzień 19, 2017

Wizyta u fryzjera może okazać się koszmarem. O tym, że z wybieraniem salonu nie ma żartów, każda kobieta przekonała się na własnej skórze chociaż raz. My również zaliczyłyśmy wpadkę włosową, po której teraz już na szczęście nie ma ani śladu. Nawet na naszym forum znajduje się specjalny wątek, w którym Wizażanki opisują swoje doświadczenia. To historie, od których aż włos jeży się na głowie...

Zobacz także: Tej kobiecie w ciągu czterech miesięcy wypadły prawie wszystkie włosy. Co się stało?

Większość błędów, o których możemy przeczytać w tym wątku, w dużej mierze wynika z braku doświadczenia. Chęć zarobku przesłania fryzjerom zdrowy rozsądek. Przez to decydują się na zrobienie wszystkiego, czego zażyczy sobie klientka, a czasami przy okazji realizują własną koncepcję....Okazuje się, że najczęściej cierpią na tym końcówki - prosimy o skrócenie ich o centymetr, a zdarza się, że fryzjer ścina je o 10 centymetrów. 

Na wiele próśb klientek szanujący się stylista fryzur pod żadnym pozorem nie powinien się zgodzić. O czym mowa? Cztery najbardziej drastyczne przykładyznajdziecie w naszej galerii. 

Zdjęcie główne: istockphoto.com

1 z 4

Nie zrobi ci fryzury, którą chcesz, jeśli będziesz w niej źle wyglądać

Nie zrobi ci fryzury, którą chcesz, jeśli będziesz w niej źle wyglądać

Klientki bardzo często przychodzą ze zdjęciem znanej aktorki czy wokalistki i proszą dokładnie o taką samą fryzurę, jaką ma ich idolka. Nie biorą jednak pod uwagę faktu, że nawet jeżeli jest to najmodniejsze cięcie sezonu, mogą nie wyglądać w nim zbyt korzystnie. Dobry stylista nie zdecyduje się na wykonanie takiej fryzury, jeżeli nie będzie pasować do Twojego kształtu twarzy i urody. Opowie ci natomiast o wszystkich za i przeciw oraz zaproponuje alternatywne rozwiązanie.

2 z 4

Nie rozjaśni włosów o kilka tonów podczas jednej wizyty

Nie rozjaśni włosów o kilka tonów podczas jednej wizyty

Zmiana koloru włosów z bardzo ciemnego na bardzo jasny, nigdy nie powinna odbywać się podczas jednej wizyty. Jeżeli jakikolwiek fryzjer zaproponuje ci takie rozwiązanie, powinnaś szybko zmienić salon. Użycie zbyt agresywnego rozjaśniacze może doprowadzić do spalenia włosów. Wtedy nie tylko będziesz musiała pożegnać się z upragnionym kolorem, ale również ze sporą częścią włosów, które będą już niestety nie do odratowania.

3 z 4

Nie zafarbuje włosów dziecku

Nie zafarbuje włosów dziecku

Młode mamy bardzo często pozwalają dzieciom na więcej niż powinny. O ile malowanie kilkulatce paznokci nie powinno zaszkodzić jej zdrowiu, o tyle farbowanie włosów już tak. Substancje chemiczne zawarte w koloryzujących produktach mogą podrażnić skórę głowy dziecka, nie mówiąc już o silnej reakcji alergicznej na tego typu praktyki. Dobry fryzjer nigdy nie powinien się zgodzić nawet na niewinne pasemka u kilkulatki.

4 z 4

Nie użyje twojej ulubionej, drogeryjnej farby

Nie użyje twojej ulubionej, drogeryjnej farby

Szanujący się stylista fryzur korzysta z profesjonalnych farb. Nawet w wyjątkowej sytuacji nie użyje produktu, której jego klientka używa zwykle w domu do koloryzowania swoich włosów. Płacimy za w pełni profesjonalną usługę, a nie po części amatorską. Niezależnie od tego, jak bardzo podoba ci się obecny kolor twoich pasm, uwierz nam, uda się go uzyskać produktami dedykowanymi do używania w salonie.

Komentarze