klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
5 fryzur i koloryzacji, które postarzają
Fryzury

5 fryzur i koloryzacji, które postarzają!

Często oglądając siebie w lustrze zauważamy, że niektóre elementy makijażu czy ubioru nas postarzają, jednak ciężej jest zauważyć, że fryzura, którą od lat wybieramy na co dzień lub na wielkie wyjście niepotrzebnie dodaje nam lat. Sprawdźcie, które fryzury i koloryzacje włosów postarzają!
Anna Jastrzębska
styczeń 25, 2016

Zdarza się, że nieumiejętnie dobrana koloryzacja lub cięcie włosów optycznie dodaje lat i odejmuje naszej twarzy, a nawet całej sylwetce, lekkość i świeżość. Niektóre koloryzacje i uczesania zdecydowanie powinnyśmy zachować na przyszłe dekady – sprawdźcie, które fryzury i koloryzacje włosów najbardziej postarzają!

Polecamy też: postarzający makijaż – czego unikać

Źródło zdjęć - Jen Baumgardner, www.marieclaire.com

1 z 5

Fryzura ma za dużo objętości

Fryzura ma za dużo objętości

Objętość włosów u nasady jest pożądana, jednak misterne upięcia, którym towarzyszy niekontrolowany puch i odstawanie kosmyków już niekoniecznie. Wszelkie upięcia włosów do góry, którym towarzyszy obfite tapirowanie, to niestety najprostsza droga do zafundowania sobie fryzury, która doda nam kilku lat.

2 z 5

Przestrzenie między pasmami w grzywce

Przestrzenie między pasmami w grzywce

Grzywka, szczególnie ta cienka lub po kilku godzinach od ułożenia, potrafi się zbierać w grubsze pasemka odsłaniając fragmenty czoła. Taka grzywka nigdy nie wygląda dobrze ani nie dodaje twarzy świeżości.  Najbardziej „odmładzająca” jest gęsta grzywka, która delikatnie rozchodzi się na boki lub długa, nonszalancko zaczesana na jedną stronę.

3 z 5

Włosy są zbyt długie

Włosy są zbyt długie

Bardzo krótkie włosy są uważane za najmniej kobiece cięcie, ale jednocześnie dobrze jest zachować zdrowy rozsądek w zapuszczaniu włosów. Zbyt długie włosy, szczególnie proste, mogą optycznie dodawać lat. Ponadto wydłużają twarz i dodają jej posępności. Fryzura odmładza, gdy nie jest zbyt długa, a włosy są obcięte w sposób, który dodaje im życia, ruchu i lekkości.

4 z 5

Kolor jest zbyt jednolity

Kolor jest zbyt jednolity

Chyba najbardziej znany postarzający rodzaj koloryzacji. Z jednej strony staromodny balejaż czy mocno kontrastowe ombre, to farbowania o których wszyscy powinni zapomnieć, a z drugiej jednolity, pozbawiony jakichkolwiek refleksów kolor, to także zły wybór.  Naturalny kolor włosów nigdy nie jest taki sam na całej długości – pasma ulegają rozjaśnieniom od słońca i kolor jest pełen blasku, nierównomierny i w tym tkwi jego największy urok.

5 z 5

Nadmierne wystylizowanie włosów

Nadmierne wystylizowanie włosów

Nie mówimy nawet o hełmie, który powstaje z włosów natapirowanych i utrwalonych ogromną ilością sklejającego, mocnego lakieru, ale o fryzurach, po których od razu widać, że ich stworzenie zajęło sporo czasu. Mocno skręcone loki, które nie są roztrzepane palcami, wyglądają sztucznie i dodają lat. Pasma po nakręceniu należy bezwzględnie rozczesać delikatnie palcami  albo przynajmniej roztrzepać kierując głowę w dół. Loki, które są poskręcane idealnie, jak u porcelanowej laleczki, nie są nigdy dobrym wyborem.

Komentarze