klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

5 najmodniejszych fryzur na lato wg Pinteresta

Chociaż wśród ulubionych fryzur na lato triumfy święcą plażowe fale, po nadejściu upałów przeklinamy swoje długie włosy. Lato to w końcu doskonały moment na przećwiczenie przeróżnych upięć. Jeśli brakuje nam pomysłów na modne upięcia, możemy zainspirować się podpowiedziami użytkowniczek serwisu Pinterest.
Agnieszka Pulikowska
czerwiec 06, 2016

Każdy, kto rozważa skrócenie włosów, a boi się, że straci przy tym możliwości ich stylizacji, powinien swoje obawy odłożyć na bok. Wszak plażowe fale można zrobić nawet z krótkich włosów, np. Plażowe fale na krótkich włosach.Gwiazdorskie inspiracje, a pixie cut, o ile dobrze wykonane, może wyglądać naprawdę bardzo kobieco. Jeśli jednak wolimy zrezygnować z drastycznej zmiany fryzury, pozostaje nam przetestować kolejne rodzaje koków i warkoczy. Tego typu uczesania, przynajmniej według serwisu Pinterest, to topowe rozwiązania na tegoroczne lato.

Wybór fryzury zależy nie tylko od długości włosów, ale i czasu, jaki możemy poświęcić na jej ułożenie. Poznajcie pięć propozycji modnych upięć na najnowszy sezon i sprawdźcie, w której fryzurze będziecie czuć się najlepiej.

Zobaczcie także:  Jak przedłużyć kolor farbowanych włosów latem?

Foto: Pinterest

1 z 5

Tuxedo braid bun, czyli kok z dobieranego warkocza

Tuxedo braid bun, czyli kok z dobieranego warkocza

Kobiety z długimi włosami mogą zdecydować się także na znacznie bardziej skomplikowaną fryzurę, której wykonanie jest dość czasochłonne. Kok z dobieranego warkocza wymaga podzielenia włosy na cztery sekcje – górną, dolną i dwie sekcje po boku. Po zapleceniu warkocza z górnej sekcji włosów obwiązujemy go włosami z dolnej sekcji, a następnie upinamy koka, dobierając włosy z boków głowy.

2 z 5

Half-up boho braided bun, czyli pół-kok z warkoczykiem

Half-up boho braided bun, czyli pół-kok z warkoczykiem

Fryzury na lato nieodzownie kojarzą się z festiwalami, dlatego przez kilka miesięcy wiele kobiet stawia przede wszystkim na uczesania w stylu boho. Jeśli brakuje nam czasu na misternie zaplecione warkocze, możemy zdecydować się na prosty pół-kok, który ozdobimy małym warkoczem uplecionym po boku głowy.

3 z 5

Messy bun, czyli luźny kok na szybko

Messy bun, czyli luźny kok na szybko

Luźny kok tworzymy już podczas drugiego wiązania wysokiego kucyka. Po związaniu włosów boki możemy spiąć wsuwkami. Czasami przed związaniem fryzury skręcamy włosy wokół własnej osi, spinamy je wsuwkami i tworzymy luźny kok, zostawiając kosmyki po bokach głowy.

4 z 5

Low braided bun, czyli niski pleciony kok

Low braided bun, czyli niski pleciony kok

Latem tego roku koczek ma być minimalistyczny. Jeśli którejkolwiek z nas kojarzy się fryzura szybka i romantyczna zarazem, możemy postawić na niski, pleciony kok, który powstaje poprzez związanie kucyka, przeciągnięcie włosów pod gumką i spinanie pojedynczych pasemek pod wiązaniem.

5 z 5

Half-up bun, czyli koczek plus rozpuszczone włosy

Half-up bun, czyli koczek plus rozpuszczone włosy

Zaczesujemy włosy z czubka głowy, zaplątujemy je wokół własnej osi, a następnie robimy z nich koczek. To zdecydowanie najprostszy kok z możliwych, który sprzyja przede wszystkim kobietom (i jak pokazały trendy z ubiegłego roku, także mężczyznom) mogącym pochwalić się długimi włosami.

Komentarze