klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
ONS
Fryzury

5 najmodniejszych męskich fryzur według Ekskluzywnego Menela (jest kok!)

Znany męski bloger Ekskluzywny Menel zdradza, jakie są najlepsze fryzury dla mężczyzn. Polecicie swojemu chłopakowi?
Milena Majak
styczeń 17, 2017

Proponowane cięcia pojawiają się w męskich stylizacjach od jakiegoś czasu. Jest zatem szansa na to, że w 2017 roku ich pozycja szczególnie się umocni. Ekskluzywny Menel jest jednym z tych blogerów, który ma bardzo dobre wyczucie stylu, które podoba się tysiącom osób. O czym zresztą świadczy liczba obserwatorów. Zresztą stale się ona powiększa.

Według niego jedną z modnych fryzur wśród mężczyzn będzie „Man bun”. czyli męski koczek. Ta fryzura pojawiła się już w ubiegłym roku, ale teraz długowłosi mężczyźni powinni zdecydować się na  proste związanie włosów w kok, bez wygalania maszynką boków i potylicy.

Zobacz także: Blunt bob to najmodniejsze kobiece cięcie nadchodzącego sezonu

Coraz częściej można zresztą spotkać mężczyzn, którzy wybierają dłuższe włosy. Jak układać te do ramion? Ekskluzywny Menel radzi, by dodać im objętości. Dość istotne w tym jest samo cięcie - odpwoiednie wycieniowanie sprawi, że włosów bedzie więcej.

Naszym faworytem jest  „Layered undercut”, czyli nadanie fryzurze warstw. Takie wystopniowanie włosów to ponadczasowe cięcie. Ekskluzywny Menel podkreśla, że tego typu fryzura będzie najlepiej pasowała do mężczyzn z bardziej pociągłą twarzą. 

Wśród trendów Ekskluzywny Menel wymienia również klasyczne cięcie, bo klasyka jest zawsze w modzie. Krótszy tył i boki oraz dłuższa góra to elementy charakterystyczne dla takiego strzyżenia. Warto do stylizacji takiej fryzury wykorzystać pasty i gumy. Nadadzą one pożądanego kształtu fryzurze.

Zobacz także: Najlepsze odżywi do suchych włosów. Nawilżą, ale nie obciążą

Listę zamyka artystyczny nieład, czyli bałagan we włosach, który wygląda najlepiej na kręconych, lekko falowanych włosach. W tym przypadku, jeżeli chodzi o stylizację, sprawdzi się zwykły lakier do włosów. Utrwali odstające w każdą stronę włosy.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak prezentują się poszczególne style męskiego cięcia.

1 z 5

Długie i rozpuszczone

Długie i rozpuszczone
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/333547916127391184/

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na rozpuszczone włosy. A wśród tego typu fryzur zdecydowanie króluje długość do ramion. Podczas stylizacji należy pamiętać o nadaniu kosmykom objętości. 

2 z 5

Artystyczny nieład

Artystyczny nieład
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/424253227374461681/

Tego typu fryzura nie wymaga o poranku wiele uwagi. Wystarczy ją odrobinę spryskać lakierem do włosów, zmierzwić kosmyki rękami i... gotowe!

3 z 5

Half bun

Half bun
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/463448617885713686/

Męski kok to fryzura, która pojawiała się już w 2016 roku. Teraz jednak prezentuje się zdecydowanie bardziej stylowo, bo... bez wygolonych boków i potylicy.

4 z 5

Layered undercut

Layered undercut
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/431430839287867885/

Wyraźnie krótko obcięte po bokach włosy i o wiele dłuższe kosmyki na górze tworzą niepowtarzalny duet. To dość ponadczasowa fryzura, która raczej nigdy nie wyjdzie z mody.

5 z 5

Klasyczne cięcie

Klasyczne cięcie
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/512495632575309440/

Fryzura ponadczasowa, które wygląda niezwykle stylowo i pasuje niemalże każdemu mężczyźnie. Dość ważne jest tutaj cięcie - powinno tutaj dominować cieniowanie oraz stopniowanie.

Komentarze