klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Włosy nie trzymają skrętu
Fotolia
Fryzury

5 powodów, dla których włosy nie trzymają skrętu

Marzysz o pięknych i trwałych lokach? Skręt twoich włosów jest zbyt słaby? Włosy szybko się prostują?
Anna Jastrzębska
marzec 30, 2015

Poznaj 5 możliwych powodów, dla których twoje włosy nie trzymają skrętu!

Polecamy również: redakcyjny test automatycznej lokówki Babyliss i grzywki na wiosnę 2015

1 z 5

Masz długie i proste włosy

Masz długie i proste włosy

Czynników genetycznych nie da się przeskoczyć. Z natury proste/delikatnie falowane włosy nigdy nie uzyskają tak trwałego i spektakularnego skrętu jak włosy naturalnie kręcone. Odpowiadają za to różnice w budowie włosa. Istotna jest także ilość i długość włosów. W przypadku bardzo długich i gęstych włosów skręt będzie raczej nietrwały – włosy będą prostować się pod własnym ciężarem.

2 z 5

Włosy kręcisz tuż po myciu

Włosy kręcisz tuż po myciu

Świeżo umyte i wysuszone włosy będą trzymać skręt znacznie gorzej niż te umyte np. wieczorem, a zakręcane rano. Skręt tuż po zrobieniu może wydawać się ładniejszy, włosy bardzo błyszczące i pełne objętości – jednak trwałość loków będzie znacznie gorsza niż tych wykonanych po kilkunastu godzinach od umycia włosów. Powód jest prosty – włosy tuż po umyciu są śliskie, te umyte nieco wcześniej mniej, przez co stają się podatniejsze na układanie.

3 z 5

Nie używasz produktów dedykowanych

Nie używasz produktów dedykowanych

Przed kręceniem włosów warto wybrać preparat, który pomoże zdefiniować skręt. Żele i pianki do loków pomagają włosom w uzyskaniu ładnego skrętu i następnie przedłużają jego trwałość. Włosy stają się bardziej podatne, skręt mocniejszy, a później odporniejszy na wszelkie czynniki zewnętrzne. Nie należy jednak przesadzać z ilością preparatu – i stosować się do zaleceń producenta z opakowania – nałożenie zbyt dużej ilości kosmetyku nadmiernie obciąży włosy i uniemożliwi ich zakręcenie.

4 z 5

Rozczesujesz włosy po kręceniu

Rozczesujesz włosy po kręceniu

Bardzo powszechny błąd! Często po zakręceniu wszystkich włosów chciałybyśmy je delikatnie przeczesać, żeby nie były splątane, a loki stały się bardziej miękkie. Niestety to najszybsza droga do przemiany loków w fale. Zdejmując z włosów każdy wałek lub po zakręceniu każdego pasma na lokówkę/prostownicę powinnyśmy spryskać kosmyki lakierem (najlepiej takim, który nie skleja włosy, tylko utrwala) a na koniec przerzucić wszystkie włosy do dołu i delikatnie(!) roztrzepać je palcami przy okazji dodając fryzurze objętości u nasady.

5 z 5

Zbyt często dotykasz loków

Zbyt często dotykasz loków

Wiemy, wiemy, to kuszące ;) Zawijanie loka na palcu czy poprawianie burzy pokręconych włosów jest przyjemne, niestety działa niekorzystanie na skręt. Pod wpływem dotyku włosy będą się prostować. W przeciwieństwie do naturalnie kręconych włosów, którym dotyk nie zrobi krzywdy – bawienie się „sztucznymi” lokami wyjątkowo im nie służy.

Komentarze