klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Fryzury

5 sposobów na przetrwanie "bad hair day"

Każda z nas zna ten problem: budzimy się rano i odkrywamy, że nasze włosy postanowiły tego dnia zastrajkować. Każdy kosmyk sterczy pod innym kątem lub przeciwnie – włosy są przetłuszczone i smętnie przyklapnięte. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?
Marta Tabiś-Szymanek
październik 04, 2016

Przyczyn kiepskiego wyglądu fryzury może być wiele. Czasami wystarczy, że niedokładnie spłuczesz szampon podczas wieczornego mycia lub zaśniesz z mokrymi włosami. Katastrofa o poranku może mieć źródło również w zastosowaniu nowych, źle dobranych kosmetyków lub nieodpowiedniej stylizacji (np. suszenia głowy gorącym nawiewem lub ciasnych upięć, jeśli później chcemy nosić rozpuszczone włosy). 

Co więc zrobić, gdy włosy nie wyglądają najlepiej? Zobaczcie naszą galerię! I nie chcemy wam wcale proponować noszenia czapki przez cały dzień ;)

1 z 5

Suchy szampon

Suchy szampon

Ten kosmetyk przyda ci się, gdy twoje włosy są przetłuszczone lub oklapnięte i brakuje im objętości. Używając go, pozbędziesz się efektu nieświeżej czupryny, a także lekko uniesiesz ją u nasady.

2 z 5

Prostownica

Prostownica

Gładkie, proste włosy to najmniej skomplikowana i jednocześnie bardzo efektowna fryzura. Prostownicy nie warto używać codziennie – stosowana tak często negatywnie wpłynie na stan fryzury. Jeśli jednak obudziłaś się z kosmykami sterczącymi na różne strony, sięgnięcie po nią może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem. Zadbaj, by przed zabiegiem twoje włosy były suche oraz zabezpiecz je specjalnymi kosmetykami chroniącymi przed wpływem wysokiej temperatury – w przeciwnym wypadku twoje kosmyki szybko staną się suche i matowe.

3 z 5

Mycie „na raty”

Mycie „na raty”

W przypadku, gdy twoim problemem są tylko niesforna grzywka lub kiepsko układające się kosmyki tuż przy twarzy, nie musisz myć całej głowy (zwłaszcza, jeśli spieszysz się do pracy i po prostu nie masz na to czasu). Zmocz samą grzywkę i wysusz ją, kierując strumień powietrza ku dołowi (dzięki temu nie będzie się puszyła). Ewentualnie zepnij ją do góry za pomocą wsuwki.

4 z 5

Upięcia i warkocze

Upięcia i warkocze

Dobrym sposobem na ukrycie niedoskonałości jest związanie włosów. Możesz zdecydować się na gładki kucyk, niedbały koczek na czubku głowy lub efektowny warkocz. Warto wypracować sobie uczesanie, które będziesz w stanie wykonać szybko i bez stresu – poranek przed wyjściem do pracy nie jest dobrym momentem na eksperymenty.

5 z 5

Silikonowe serum

Silikonowe serum

Jeśli końcówki twoich włosów chwilowo stały się suche i spuszone (np. ich wygląd zmienił się pod wpływem pogody lub naelektryzowały się od szalika), możesz zdyscyplinować je za pomocą odżywki bez spłukiwania lub silikonowego serum. Następnie rozczesz kosmyki, używając do tego celu dobrej szczotki – dzięki temu zabiegowi powinnaś uzyskać efekt gładkich, sypkich i lekko rozprostowanych włosów.

Komentarze