klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

6 błędów w stylizacji, które sprawiają, że wypadają ci włosy

Te z pozoru niewinne błędy w stylizacji mogą doprowadzić do tego, że piękne i długie włosy trzeba drastycznie skrócić. Czego powinnaś unikać?
Milena Majak
czerwiec 26, 2017

Każdej z nas codziennie wypada około 50-100 włosków. Jednym może się to wydawać dużo, ale bez obaw, tak naprawdę jest to całkiem normalne. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy w ciągu doby tracimy znacznie więcej włosów

Premiera nowej linii produktów do stylizacji włosów Keratin Protect marki Remington

Co powoduje wypadanie włosów?

Jeśli to zauważysz, najpierw powinnaś pójść do lekarza i zrobić podstawowe badania, które wykluczą przede wszystkim niedobór żelaza, ogólne osłabienie organizmu spowodowane brakiem witamin oraz wahania hormonów. Włosy zaczynają nam również wypadać bardziej wtedy, kiedy od pewnego czasu w naszym życiu pojawia się dużo sytuacji stresujących. Ale geny też mają w tej kwestii sporo do powiedzenia. Sprawdź na wszelki wypadek czy nie chorujesz na niedoczynność tarczycy czy zespół policystycznych jajników

Jeśli wykluczyłaś wszystkie powyższe możliwości, istnieje jeszcze jeden czynnik, który znacząco wpływa na kondycję twoich włosów. Chodzi o stylizowanie ich. Mamy tutaj trochę do czynienia z paradoksem. Bo w rzeczywistości to, co robisz, aby włosy wyglądały lepiej, może powodować, że prezentują się znacznie gorzej.

Danielle Allyson, stylistka w salonie Butterfly Studio w Nowym Jorku, podzieliła się zaskakującymi błędami stylizacyjnymi. Podpowiada również, co robić, aby ich uniknąć. Wszystkie wskazówki znajdziesz w naszej galerii!

Zdjęcia: istockphoto.com

1 z 6

Przedłużasz włosy

Przedłużasz włosy

Chyba nikomu nie musimy tłumaczyć, jak bardzo obciążające jest przedłużanie włosów. Niezależnie od tego używamy klipsów czy kleju, stosowanie jakichkolwiek doczepek znacząco wpływa na ich kondycję. Szczególnie jeśli nie dajemy odpocząć naszym naturalnym włosom i regularnie poprawiamy przedłużane pasma.

2 z 6

Tapirujesz włosy

Tapirujesz włosy

Tapirowanie włosów może wyglądać sexy i elegancko. Ale częste szarpanie może spowodować wiele uszkodzeń na włosach. Takie stylizowanie prowadzi do osłabienia kosmyków, które zaczynają się łatwo łamać. Jeśli włosy są już suche, zniszczone lub widzisz wiele rozdwajających się końców, najlepiej unikaj tapirowania.

3 z 6

Stosujesz za dużo i za często suchy szampon

Stosujesz za dużo i za często suchy szampon

Pomimo nazwy, suchy szampon nie jest wcale szamponem. W rzeczywistości nie zawiera żadnych środków czyszczących. Składa się głównie z talku, skrobi kukurydzianej, alkoholu i glinki, które pochłaniają łój. To dobra wiadomość, jeśli zdarzy ci się zaspać i potrzebujesz szybko odświeżyć fryzurę. Lepiej go jednak nie nadużywaj, bo zawarte w nim składniki zaczną gromadzić się na skórze głowy powodując podrażnienia. To z kolei nie pozwalaja wystarczająco odżywić włosów u nasady, przez co zaczynają się łamać i wypadać.

4 z 6

Za często czeszesz włosy

Za często czeszesz włosy

Zbyt częste mycie lub czesanie włosów powoduje ich utratę. Stylistka Allyson zaleca dlatego szczotkowanie tylko raz o poranku i raz przed pójściem spać. Możesz to robić częściej, jeżeli twoje włosy bardzo się plączą w innym przypadku nie ma takiej potrzeby.

5 z 6

Ściskasz mocno włosy gumką

Ściskasz mocno włosy gumką

Noszenie kucyka jest oczywiście bardzo popularne, ale zbyt mocne ściskanie włosów gumką niszczy je. Badania opublikowane w czasopiśmie American Academy of Dermatology wykazały związek pomiędzy wiązaniem włosów, a wypadaniem włosów. Z biegiem czasu może dojść do łysienia trakcyjnego, jak to miało miejsce w przypadku niektórych kobiet może to nawet doprowadzić do łysienia, jak to miało miejsce u baletnicy, Divy Hollands.

6 z 6

Suszysz zupełnie mokre włosy

Suszysz zupełnie mokre włosy

Suszenie zupełnie mokrych włosów jest jednym z największych błędów. Nasiąknięte wodą kosmyki są bardzo delikatne. Dodatkowo osłabiamy je ręcznikiem oraz bardzo gorącym powietrzem suszarki. Aby zminimalizować uszkodzenia, delikatnie wycieraj nadmiar wody z mokrych włosów rękami i użyj grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Pozwól też włosom najpierw w 70-80 procentach wyschnąć naturalnie. To zmniejszy twój czas suszenia ich i złagodzi niepotrzebne napięcie na włosach.

Komentarze