klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
6 kultowych rzeczy do włosów
Fotolia, materiały PR
Fryzury

6 rzeczy, które musisz wypróbować na włosach chociaż raz w życiu

Są takie produkty do włosów, które każda z nas powinna wypróbować w swoim życiu przynajmniej raz, żeby przekonać się, czy rzeczywiście są tak kultowe i wspaniałe, jak krążą o nich legendy! Zebrałyśmy 6, naszym zdaniem, najbardziej słynnych rzeczy, które warto włączyć w pielęgnację włosów chociaż jeden raz!
Anna Jastrzębska
wrzesień 25, 2015

Niektóre produkty, sposoby czy gadżety związane z pielęgnacją i stylizacją włosów są tak popularne wśród osób zainteresowanych tematem włosomaniactwa, że trudno nie oprzeć się pokusie wypróbowania ich na własnych włosach. I zdecydowanie do tego zachęcamy! Nie wszystkie one oczywiście staną się naszymi ulubionymi, ale czasem warto zmierzyć się z legendą. :) Sprawdźcie, co wybrałyśmy do naszego zestawienia!

1 z 6

Maska z awokado

Maska z awokado

Awokado to bardzo wartościowy element diety – między innymi działa korzystnie na pracę serca, układu nerwowego i ma w sobie dużą ilość przeciwutleniaczy. Jednak jego cenne właściwości możemy wykorzystać również w pielęgnacji włosów. Warto przygotować z niego superodżywczą maskę do włosów. Na początek najlepiej przetestować najprostszy przepis: wymieszać miąższ z jednego awokado z dwoma łyżkami oliwy z oliwek i odrobiną miodu. Po wymieszaniu wystarczy nałożyć na włosy i owinąć je folią.

2 z 6

Umycie włosów dziecięcym szamponem

Umycie włosów dziecięcym szamponem

Na początek warto zdecydować się na najbardziej znane i polecane delikatne szampony – jednym z nich jest Babydream. Oczywiście należy pamiętam, żeby myć przede wszystkim skórę głowy, a włosy na długości oczyści piana po nich spływająca.

3 z 6

Olejowanie olejem kokosowym

Olejowanie olejem kokosowym

Olejowanie było ogromnym przełomem w pielęgnacji włosów i jeśli którakolwiek z Was nigdy nie przetestowała świetnego działania olejów na włosy, to zachęcamy, żeby zacząć swoją przygodę właśnie od oleju kokosowego. Większość włosomaniaczek rozpoczyna olejowanie od kultowej Vatiki i ceni sobie działanie oleju z kokosa na włosy – szczególnie na włosy niskoporowate. Regularnie wcierany poprawia kondycję włosów, ale również skóry głowy.

4 z 6

Użycie odżywki zamiast szamponu

Użycie odżywki zamiast szamponu

Jesteście szczęśliwymi posiadaczkami włosów kręconych? Koniecznie wypróbujcie metodę mycia włosów odżywką zamiast szamponem. Do mycia włosów nie nadaje się oczywiście każda odżywka. Musi mieć określony skład – nie może zawierać silikonów, a posiadać Cetrimonium Chloride czyli lekko emulgujący konserwant, który działa antystatycznie i wygładza włosy dodając im blasku. Przy regularnym myciu włosów odżywką trzeba je średnio co 2 tygodnie oczyszczać z nadbudowujących się na nich substancji przez mycie szamponem zawierającym SLS.

5 z 6

Czesanie włosów szczotką Tangle Tezzer

Czesanie włosów szczotką Tangle Tezzer

Szczotka o której ciężko napisać coś nowego. Wszyscy wiedzą, że jest kultowa i już. A dlaczego? Bo doskonale rozczesuje mokre włosy, zapobiega ich nadmiernemu wyrywaniu i łamaniu, zwiększa delikatnie ich połysk i jest bardzo łatwo w utrzymaniu czystości. Większość osób, która spróbuje Tangle Teezer nie użyje już więcej tradycyjnych szczotek. Sprawdźcie wszystkie powody, dla których warto kupić Tangle Teezer.

6 z 6

Wcierka do włosów Jantar

Wcierka do włosów Jantar

Bursztynowa wcierka do włosów Jantar to kosmetyk znany chyba każdemu. Stosowany zarówno jako antidotum na włosy wypadające i przerzedzające się, ale też w celu ich zagęszczenia czy przyspieszenia wzrostu. Opinie są podzielone – niektórzy są zachwyceni działaniem wcierki, inni nie. Jeśli jednak nasza skóra i włosy polubią się z nią, to możemy liczyć na bardzo dobre efekty – wysyp „baby hair”, ukojenie i nawilżenie skóry głowy i szybszy wzrost włosów.

Komentarze