klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Beyonce o owalnej twarzy w modnej fryzurze
Instagram@beyonce
Fryzury

5 najlepszych fryzur do owalnej twarzy, które noszą gwiazdy

Te fryzury do owalnej twarzy zrównoważą wysokie czoło i wydłużony podbródek. Dodatkowo skutecznie wyszczuplą całą buzię i podkreślą wasze naturalne piękno!
Redakcja Wizaz.pl
kwiecień 15, 2021

Istnieje bardzo wiele fryzur do owalnej twarzy, a to dlatego, że ten kształt jest w zasadzie najbardziej pożądany i uznawany za idealny. Wszyscy styliści fryzur starają się tak obcinać kosmyki, aby efekt końcowy nadawał innym typom owalny kształt, bo to właśnie ta twarz ma najlepsze proporcje. Mimo że owalnej twarzy pasuje niemal wszystko, są takie fryzury, które dodatkowo ją wyszczuplą i uwypuklą jej atuty.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Jakie fryzury pasują owalnej twarzy?

Jeśli masz owalną twarz, najbardziej spektakularnie będziesz prezentować się w grzywce – długiej i prostej lub zaokrąglonej na boki, czyli tak zwanej curtain bangs. Dzięki niej nieco zakryjesz czoło i jeszcze bardziej poprawisz proporcje twarzy. Reszta to kwestia indywidualnego dopasowania.

Owalny kształt podkreślą luźno opadające na ramiona długie fale. Mając owalną twarz nie musisz rezygnować także z mocnego skrętu włosów i loków o dużej objętości.

Możesz też postawić na mocne cieniowanie, szczególnie w okolicy kości policzkowych, dzięki czemu je uwydatnisz. Jeśli masz ochotę na bardziej spektakularną metamorfozę, zdecyduj się na cięcie w stylu pixie - owalna twarz to jedna z niewielu, której pasuje ta krótka fryzura

Niekorzystnie możesz prezentować się jedynie we fryzurze, w której włosy są bardzo długie i brakuje im objętości. Odradzamy również bardzo krótkiego boba bez grzywki.

Fryzury do owalnej twarzy - z grzywką, klasyczny bob, money piece 

Jak wspominałyśmy, owalnej twarzy pasuje niemal wszystko. Wybrałyśmy pięć fryzur, które nie tylko podkreślą urodę twarzy o owalnym kształcie. Są do tego bardzo modne i niesamowicie stylowe. Te fryzury do owalnej twarzy dodadzą jej wiele uroku i kobiecości. Właśnie takie cięcia noszą gwiazdy o owalnej twarzy. 

Długa fryzura do owalnej twarzy - hollywoodzkie fale

Fryzurą, która doskonale podkreśla owalny kształt twarzy są długie pasma w luźnym, grubym skręcie. Takie włosy chętnie nosi Jessica Alba, szczególnie podczas wizyt na czerwonym dywanie. Taka fryzura jest elegancka i stylowa. W takich włosach warto zadbać o objętość, aby pasma nie były zbyt oklapnięte, a przedziałek przesunąć lekko w jedną stronę. 

Jessica Alba o owalnej twarzy w modnych falach
ONS.pl

Fryzura do owalnej twarzy - money pieces 

Na krótsze pasma z przodu swobodnie opadające wzdłuż twarzy, a na dodatek rozjaśnione względem reszty włosów, zdecydowała się jakiś czas temu Beyonce. Fryzura w stylu money pieces to świetny wybór dla owalnej twarzy. Rama z rozjaśnionej długiej grzywki dodaje twarzy delikatności i pięknie ją rozświetla. 

Fryzura do owalnej twarzy - pixi cut 

Odważną i bardzo efektowną fryzurą do owalnej twarzy jest cięcie pixi, któremu jeszcze niedawno wierna była Katy Perry. Krótkie pasma eksponują proporcjonalną twarz. To propozycja dla odważnych i pewnych siebie kobiet.

Fryzura do owalnej twarzy - klasyczny bob

Posiadaczom owalnej twarzy będzie doskonale we włosach o długości do lini żuchwy. To klasyczny, prosty bob, z którym na co dzień nie trzeba wiele robić, ale jest świetną bazą do wszelkiego rodzaju upięć i stylizacji na większe wyjścia. Taką fryzurę do owalnej twarzy bardzo lubi Bella Hadid. 

Fryzura do owalnej twarzy - cieniowane włosy z grzywką

Ta fryzura w stylu lat 70. jest świetna do owalnego kształtu twarzy. Delikatnie przykrywa czoło, ale eksponuje kości policzkowe. Jej wierną fanką jest Jessica Mercedes. W tym cięciu są zawarte dwa trendy - po pierwsze to cieniowane włosy przy twarzy, po drugie to wyraźnie zaczesana na boki grzywka curtain bangs.

 

 

Komentarze
  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie