Bronde możemy osiągnąć za pomocą różnych technik koloryzacji. Świetnie sprawdzi się tutaj balejaż, ombre lub sombre, a także jednolita koloryzacja w karmelowym odcieniu. Wielką fanką tego typu koloryzacji jest Hailey Bieber, a także księżna Kate.

Reklama

Spis treści:

 1. Jak wygląda najmodniejszy kolor włosów bronde?
 2. Komu pasuje kolor bronde hair?
 3. Jak wykonać koloryzację bronde hair?
 4. Farba w odcieniu bronde
 5. Cena koloryzacji bronde
 6. Inspiracje na włosy w kolorze bronde 2021
 7. Bronde na krótkich włosach
 8. Bronde na ciemnych włosach
 9. Bronde na prostych włosach
 10. Bronde na bobie
 11. Ombre blond z brązem
 12. Sombre dla brunetek

Jak wygląda najmodniejszy kolor włosów bronde?

Kolor włosów bronde to połączenie dwóch odcieni - jednego z gamy blondu oraz koloru brązowego. W zależności od rodzaju koloryzacji włosy mogą przechodzić z ciemnego odcienia do jaśniejszego, np. w przypadku sombre lub ombre, a także jednolity odcień na granicy blondu i brązu. Alternatywą są refleksy blond na ciemnych włosach wykonane na przykład techniką balejażu. Włosy utrzymane są w tonach między ciemnym blondem a jasnym, karmelowym brązem. Mogą mieć również odcień whisky hair.

Komu pasuje kolor bronde hair?

Kolor włosów bronde pasuje właściwie każdemu. Sprawdzi się zarówno przy jasnej, jak i ciemnej oprawie oczy. Przy koloryzacji na ciemnych włosach dodaje blasku, świeżości skórze i objętości fryzurze. Przy jasnych uzyskujemy bardzo elegancki i zmysłowy odcień. Pamiętajcie jednak, by odpowiednio dobrać odcienie farb do typu urody - ciepłe złociste i miodowe tony najlepiej sprawdzą się przy rodzajach urody wiosna i jesień, chłodne, beżowe i popielate odcienie to doskonały wybór dla osób w typie zima i lato!

Jak wykonać koloryzację bronde hair?

Bronde to koloryzacja, która możemy wykonać na kilka sposobów. Przy brązowych włosach najlepiej postawić na balejaż, czyli cieniutkie pasemka zaczynające się od skóry głowy lub naturalne rozjaśnienie sombre, które przeplata jasne pasma z ciemnymi. Możemy również rozjaśnić włosy do bardzo jasnego brązu, a następnie nadać im kilka rozświetlonych refleksów.

Zobacz także

Przy jasnych włosach stawiamy na subtelne przyciemnie pasm i nadanie im głębi. W tym celu możemy nałożyć farbę lub szampon koloryzujący w odcieniu jasnego brązu i trzymać go tylko przez połowę czasu wskazanego na opakowaniu. Możemy również dodać odrobinę ciemniejsze, brązowe pasemka, np. techniką balejażu na włosach blond.

Zobacz także: Bronde, blond buttery czy money piece? Każda z tych koloryzacji jest teraz hitem!

Farba w odcieniu bronde

Znalezienie idealnej farby w odcieniu bronde nie jest łatwe, a domowa koloryzacja może przynieść nieco innego efekty niż się spodziewamy. Jeśli jednak chcecie zaryzykować najlepiej sięgnąć po farbę 6 - ciemny blond lub 5 jasny brąz (to pierwsza cyfra na farbie). Osoby z brązowymi włosami powinny postawić na jaśniejszą farbę, a blondynki na nieco ciemniejszą farbę. Niektórzy producenci wprowadzili również farby w bardzo modnym odcieniu bronde, np. L'oreal Preference Glam Bronde.

Cena koloryzacji bronde

Cena koloryzacji bronde zależne jest od lokalizacji salonu oraz wybranej techniki koloryzacji. Jednolita koloryzacja na karmelowy odcień pomiędzy blondem a brązem to koszt od 100 do około 250 złotych. Trójwymiarowe koloryzacje typu sombre, ombre czy balejaż to koszt od 200 do nawet 600 złotych, jednak ich efekt jest bardzo naturalny i dodaje pasmom objętości.

Inspiracje na włosy w kolorze bronde 2021

Znalazłyśmy dla was najmodniejsze fryzury w kolorze bronde, które są hitem Instagrama na 2022 rok. Znajdziemy tutaj przede wszystkim koloryzacje wielowymiarowe, takie jak balejaż, sombre i ombre oraz krótkie cięcia i kultowe boby.

Bronde na krótkich włosach

Kolor bronde rewelacyjnie wygląda nawet na krótkich włosach i dodaje im charakteru. Taka koloryzacja odmładza i sprawia, że pasma nabierają mega objętości. To świetny wybór, jeśli chcemy nadać twarzy świeżego i promiennego wyglądu. Szczególnie dobrze sprawdzi się tutaj technika balejażu albo koloryzacja jednolita.

Bronde na ciemnych włosach

Bronde to idealna koloryzacja dla szatynek i brunetek, które marzą o blondzie, ale chcą uniknąć odrostów. Przy bardzo ciemnych włosach polecamy szczególnie koloryzację fronte blond, sombre i ombre. Przy jednolitej koloryzacji byłyby mocno widoczne odrosty, a balejaż ciemnych pasm z blondem nie wyglądałby naturalnie.

Bronde na prostych włosach

Kolor włosów bronde to jedna z niewielu koloryzacji wielowymiarowych, która wygląda równie dobrze na włosach falowanych, jak i prostych. Szczególnie pięknie będzie się prezentować w jednolitej koloryzacji oraz w technice balejażu. Dzięki temu mimo płaskiej tafli włosów nabierają one więcej objętości.

Bronde na bobie

Fryzura na boba to najpopularniejsza fryzura półdługa, która jest niezwykle uniwersalna i pasuje do każdego kształtu twarzy. Jest to cięcie, które kończy się między linią żuchwy a linią ramion. Przy okrągłej twarzy polecamy long boba, który dodatkowo optycznie wyszczupla buzię. W tym przypadku każdy rodzaj koloryzacji będzie wyglądał świetnie, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Ombre blond z brązem

Ombre na włosach to koloryzacja, w której końcówki są mocno pojaśnione, a nasada naturalna. Świetnie sprawdzi się w przypadku ciemnego brązu przy nasadzie, który po farbowaniu nabierze trójwymiarowego efektu i rozświetli twarz. Nie stawiamy tutaj na bardzo naturalny efekt, lecz na mocny kontrast, jednak przejście nadal musi być płynne, aby uniknąć mocnego odcięcia.

Reklama

Sombre dla brunetek

Sombre na włosach to koloryzacja, która polega na dodaniu fryzurze naturalnych refleksów, które zaczynają się kilka centymetrów od nasady włosów. Przejście jest bardzo łagodne i płynne, a kontrast między odcieniami niewielki. To idealny wybór dla osób w kolorze jasnego brązu, które chcą dodać odrobinę blond refleksów i uzyskać efekt bronde.

Reklama
Reklama
Reklama