klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Caramel Drizzle - słodka koloryzacja dla brunetek

Pełna złota i rudych odcieni dodaje objętości ciemnym, brązowym włosom- jak wygląda oraz jak wykonać koloryzację caramel drizzle?
Laura Osakowicz
październik 08, 2019

Brąz wcale nie wychodzi z modny, jednak w tym sezonie jest zdecydowanie cieplejszy i bardziej trójwymiarowy. Wszystko za sprawą nowego trendu w koloryzacji, który inspiruje się słodkim, karmelowym sosem.

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Modna koloryzacja dla brunetek - jesień 2019

Po koloryzacji dirty brunette przychodzi czas na caramel drizzle, które jest podobne do poprzednika, ale nieco ciemniejsze i pełne ciepłych barw. Za oba trendy odpowiedzialna jest stylistka fryzur gwiazd, Liz Cook. 

W tym sezonie im bogatszy kolor włosów, tym lepiej. - mówi Liz w rozmowie z brytyjskim Glamour. 

Bogaty kolor to znaczy taki, który ma w sobie dużo głębi, dzięki zastosowaniu w koloryzacji wielu podobnych do siebie ciepłych odcieni. W caramel drizzle bardzo ważne jest operowanie nasyceniem poszczególnych rudo-brązowych pasm. Dzięki temu możemy nadać włosom jeszcze więcej objętości. 

Najłatwiej w tym trendzie odnajdą się te z nas, które mają już rozjaśnione pasma brązowych włosów. Wystarczy wtedy nieco przyciemnić odrost do głębokiego, czekoladowego brązu, a pasemka zafarbować na karmelowy jasny brąz.

Posiadaczki naturalnego, ciemnego brązu wystarczy, że udadzą się do fryzjera i poproszą o zrobienie refleksów w ciepłym odcieniu o różnej intensywności- od średniego brązu, aż do ciemnego blondu. 

Kolor caramel drizzle będzie prosty do utrzymania i długo nie straci na świeżości - to dlatego, że naturalnie włosy dążą do żółtego lub rudego odcienia, a taki uzyskamy już po koloryzacji, więc nie będzie trzeba używać dodatkowych koloryzujących płukanek

Zobacz naszą galerię brązu, który wygląda jakby był oblany karmelem! 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Koloryzacja caramel drizzle

Koloryzacja caramel drizzle
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/807340670678736738/
2 z 5

Koloryzacja caramel drizzle

Koloryzacja caramel drizzle
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/408912841164637452/
3 z 5

Koloryzacja caramel drizzle

Koloryzacja caramel drizzle
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/120963939976331695/
4 z 5

Koloryzacja caramel drizzle

Koloryzacja caramel drizzle
5 z 5

Koloryzacja caramel drizzle

Koloryzacja caramel drizzle
Instagram https://www.instagram.com/p/B3Hz1beAnhC/?utm_source=ig_embed
Komentarze
kolory włosów - jak dopasować
Pinterest@kimwasabi
Fryzury Kolory włosów - jak dobrać odpowiedni do typu urody?
Kolory włosów możemy zmieniać dziś tak samo jak makijaż w zależności od nastroju i pory roku, jednak brak dopasowania do typu urody może dodać nam lat i zmienić rysy twarzy.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Odpowiednio dobrane kolory włosów potrafią wydobyć atuty urody, podkreślić oczy, załagodzić rysy twarzy i odmłodzić ją. Jeden błąd w koloryzacji potrafi wydobyć największe mankamenty naszej urody i sprawić, że przez lata będziemy tkwić z niemodną i niepasującą nam fryzurą, zupełnie o tym nie wiedząc. Żeby tego uniknąć wystarczy przeanalizować kolorystykę naszego ciała. Zobacz także:   Typy urody – do którego z nich się zaliczasz? [analiza kolorystyczna] Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Wyróżnia się cztery podstawowe typy urody bazujące na odcieniach cery, oczu, czy ich oprawy. Na ich podstawie z łatwością dobrać można kolory włosów, które nie ukryją drzemiącego w nas piękna. Kolory włosów a typ urody wiosna Osoba, którą określić można jako wiosna posiada jasną cerę o brzoskwiniowym zabarwieniu, ma skłonność do pojawiania się na niej piegów i zaczerwienień. Ma też niebieskie lub zielone oczy i najczęściej jest blondynką, choć nie  jest to regułą. Typ urody wiosna powinien więc wybrać kolory włosów o ciepłych odcieniach, unikając tym samym chłodnych, popielatych tonów. Nie dla niej jest czerń lub ciemny brąz. Przy wyborze koloru kontrastującego, dobrze by postawić na jasny, złoty lub miodowy brąz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór wariacji na temat blondu i czerwieni. Proponowanymi kolorami będą więc m.in.: truskawkowy blond, miodowy blond, bursztynowy brąz i blond, złocista czerwień, ciepły rudy, miedziany brąz. Kolory włosów a typ urody lato Lato ma jasny odcień cery, który wpada w róż lu fiolet. Urodę takiej osoby można określić jako utrzymaną w chłodnych barwach, matową. Podobnie jak wiosna, ten typ urody posiada niebieskie lub...

Przeczytaj