klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Celebrytki rozjaśniają fryzury. Jasny blond znów na topie?

Chociaż koloryści przewidują, że tego lata na topie będzie przede wszystkim naturalność, niektóre celebrytki niewiele sobie z tego robią. Na czerwonym dywanie zaobserwowano nowy mikrotrend: tleniony blond.
Monika Orzechowska
maj 30, 2016

Kiedy tylko robi się cieplej, mamy ochotę zrobić coś z włosami: skrócić, zmienić ich kolor czy wypróbować nowe upięcia. Zwykle jesteśmy wtedy znacznie odważniejsze, przynajmniej w porównaniu z jesienią czy zimą. Tym bardziej może spodobać nam się nowy trend, czyli mocno rozjaśnione włosy.

Wszystko zaczęło się od Jennifer Lawrence, która jesienią ubiegłego roku rozjaśniła swoją skróconą fryzurę. W tym roku podobne fryzury zafundowały sobie Kristen Stewart oraz Taylor Swift. Z jasnego blondu słynie też Gwen Stefani, która podczas ostatniej imprezy Wango Tango zestawiła je z ciemnymi doczepami.

Czytaj też:  Plażowe fale na krótkich włosach. Gwiazdorskie inspiracje

Wiele wskazuje na to, że latem tego roku platynowy blond wróci do łask. Taki trend przewiduje m.in. angielski fryzjer Lee Stafford, który ostrzega jednak, by nie rozjaśniać włosów w domowych warunkach. Jak twierdzi, samodzielne utlenianie włosów to przepis na katastrofę. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy kondycja naszych włosów jest wystarczająca – ich rozjaśnianie może je zbytnio obciążyć.

Kiedy już zdecydujemy się na drastyczną metamorfozę fryzjerską, umówmy się na wizytę u kolorysty. Nie zapominajmy jednak, że rozjaśnianie włosów nie zawsze daje pożądany efekt. Przykładowo, jeśli mamy rude włosy, o tlenionym blondzie możemy pomarzyć.

Czytaj też:  Najgorętsze fryzury 2016 roku: bob

Przy tlenionym blondzie trzeba wziąć pod uwagę także fakt, że odrosty będą szybko widoczne, zapewne niebawem konieczna będzie więc kolejna koloryzacja. Niekiedy problematyczne jest również żółknięcie włosów. Z opresji mogą nas na szczęście wybawić zapobiegające temu kosmetyki z fioletowym pigmentem.

Zdecydowałybyście się na tleniony blond? A może już miałyście kiedyś rozjaśniane włosy? Co myślicie o nowym mikrotrendzie?

1 z 11

Gwen Stefani. Fot. ONS

Gwen Stefani. Fot. ONS
2 z 11

Jennifer Lawrence. Fot. ONS

Jennifer Lawrence. Fot. ONS
3 z 11

Taylor Swift. Fot. ONS

Taylor Swift. Fot. ONS
4 z 11

Kristen Stewart. Fot. ONS

Kristen Stewart. Fot. ONS
5 z 11

Miley Cyrus. Fot. Instagram

Miley Cyrus. Fot. Instagram
6 z 11

Pokaz Anna Sui

Pokaz Anna Sui
7 z 11

Pokaz Anna Sui

Pokaz Anna Sui
8 z 11

Pokaz Anna Sui (2)

Pokaz Anna Sui (2)
9 z 11

Pokaz Almeida

Pokaz Almeida
10 z 11

Pokaz Alexander Wang

Pokaz Alexander Wang
11 z 11

Pokaz Anna Sui

Pokaz Anna Sui
Komentarze