Reklama

Chłodny blond to kolor, który łatwo osiągnąć na mocno rozjaśnianych włosach. Zdarza się, że jasny chłodny blond występuje naturalnie, ale dzieje się to niezwykle rzadko. Posiadaczki zimnego blondu muszą bardzo zwracać uwagę na pielęgnację włosów - taki odcień mocno dąży do żółtego koloru, dlatego trzeba go regularnie ochładzać za pomocą tonerów, odżywek, płukanek.

Reklama

Spis treści:

  1. Chłodne odcienie blondu
  2. Komu pasuje chłodny blond
  3. Jak uzyskać chłodny blond na włosach
  4. Farba chłodny blond
  5. Jak dbać o chłodny blond

Chłodne odcienie blondu

Chłodny blond to wcale nie jeden kolor, ale cała paleta odcieni - od platynowego chłodnego blondu, aż po ciemny, szary blond. Zasada jest jednak wspólna - każdy z tych blondów nie może mieć ciepłych, żółtych ani rudawych tonów.

Ciemny chłodny blond

Ciemny chłodny blond to tak naprawdę najtrudniejszy kolor do osiągnięcia. Bywa, że wygląda zbyt szaro, czasami może nawet wpadać w zielone tony przy nieodpowiedniej koloryzacji. Dzieje się tak dlatego, że aby włos uzyskał chłodny odcień, musi być mocno rozjaśniony ponieważ jego naturalny kolor zawsze będzie ciepły. Nie zdziwcie się więc, jeśli przyjdziecie do fryzjera z prośbą o ciemny chłodny blond, a on najpierw mocno rozjaśni wam pasma, a dopiero później nałoży na nie farbę w docelowym odcieniu.

Popielaty blond

Popielaty blond to ukochany przez osoby o jasnej karnacji kolor włosów, który plasuje się gdzieś pomiędzy szarym, a chłodnym platynowym blondem. Może mieć dodatek perłowych tonów, co dodatkowo rozjaśnia twarz. Świetnie wygląda wykonany na wcześniej rozjaśnionych pasmach metodą drobnego balayage.

Jasny chłodny blond

Jasny chłodny blond to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj chłodnego blondu. Jest teraz najprostszy do osiągnięcia, ale nie oznacza to, że równie łatwo go utrzymać - niezbędne będą częste płukanki i mycie włosów fioletowym szamponem, bo ten kolor dość mocno żółknie, szczególnie jeśli włosy zostały mocno rozjaśnione.

Chłodny platynowy blond

Platynowy blond zazwyczaj kojarzy nam się z mocno rozjaśnionymi i żółtymi włosami jak u lalki barbie. Wcale nie musi tak być - nowoczesny blond w tym odcieniu to zdecydowanie chłodna platyna. Włosy mogą być rozjaśnione globalnie, ale ważne, żeby zostały później stonowane do chłodnych tonów.

Chłodny blond sombre

Metoda uzyskania chłodnego blondu sombre polega na nadaniu włosom trójwymiarowości za pomocą wymieszania zbliżonych odcieni farby na długości całych włosów. Tuż przy skalpie pozostaną one jednak utrzymane w jednakowej tonacji, pasującej do naszej karnacji. Sprawdzi się to w przypadku posiadaczek naturalnych włosów w odcieniu ciepłego blondu lub szatynek z dość jasną cerą.

Chłodny blond ombre

W przypadku zimnego odcienia blondu, najczęściej ombre uzyskamy stosując ciemniejszą farbę na górze głowy i stopniowo rozjaśniając włosy o kilka tonów w kierunku końcówek. Ta metoda sprawdzi się niezależnie od karnacji i koloru oczu - kluczem jest tutaj dobór odpowiedniego koloru farby przy twarzy.

Komu pasuje chłodny blond

Chłodny blond pasuje niemal wszystkim słowiankom, szczególnie tym, które posiadają cerę w odcieniu neutralnym. W zasadzie jedyny odcień cery, który nie będzie dobrze wyglądać w zimnym blondzie to oliwkowy, ale nie ma na to reguły. Niekiedy zdarzają się osoby, które pomimo oliwkowej cery dobrze wyglądają w tym kolorze włosów, jednak pasma muszą być bardzo mocno rozjaśnione, niemalże białe.

Na chłodny odcień bez przeszkód mogą zdecydować się posiadaczki naturalnego blondu, jasnego brązu lub tak zwanych mysich włosów. Taki kolor pasm najczęściej występuje jednocześnie z niebieskimi lub zielonymi oczami, a zimny odcień włosów pięknie podkreśli tęczówkę.

Jak uzyskać chłodny blond na włosach

Chłodny blond jest prosty do osiągnięcia na jasnych włosach. W przypadku średniego i ciemnego blondu trzeba będzie włosy rozjaśnić, najlepiej metodą drobnych pasemek, czyli tzw. balayage lub zrobić modne sombre na końcówkach.

Zobacz także: Ciepły blond - jak wygląda, komu pasuje i jak go uzyskać?

Farba chłodny blond

W kwestii samej koloryzacji także mamy wiele możliwości. Od kosmyków całkowicie pokrytych farbą do włosów blond, po chłodny sombre blond i chłodny blond ombre. Oba te warianty łączą w sobie zarówno chłodny odcień, jak i nieco cieplejszy, dla stworzenia efektu trójwymiarowości. Jeśli obawiamy się radykalnej zmiany, możemy także postawić na delikatne refleksy, które tylko trochę ochłodzą naszą fryzurę. Poszukując odpowiedniej farby w odcieniu chłodny blond, powinniśmy się kierować przede wszystkim drugą cyfrą w oznaczenia, która wskazuje na refleks/odcień. Chłodne odcienie mają oznaczenie na poziomie 1. lub 2.

Najbezpieczniejszą metodą osiągnięcia chłodnego odcienia blondu jest udanie się do fryzjera. Ten oceni najpierw, jak bardzo chłodny odcień włosów będzie nam pasować - możemy zdecydować się na niemal szare lub platynowe włosy, albo postawić jedynie na pojedyncze pasemka w popielatym odcieniu. Następnie w razie potrzeby fryzjer rozjaśni nam włosy, a potem ochłodzi je z pomocą specjalnego tonera do włosów blond. Zobaczcie dwie najmodniejsze koloryzacje z zimnym odcieniem blondu.

Jak dbać o chłodny blond

Fioletowa maska, płukanka i niebieski szampon przydadzą nam się w celu utrzymania chłodnego blondu uzyskanego w salonie. Każde włosy są nieco inne i każde będą potrzebowały powtarzania ochładzającego zabiegu rzadziej lub częściej - z reguły jednak warto zadbać o chłodny blond raz w tygodniu. Szampony i maski do blondu stosowane częściej mogą wysuszyć włosy lub za mocno je ochłodzić. Do pielęgnacji możemy także włączyć odżywki do włosów farbowanych i rozjaśnianych, które pomogą nam w utrzymaniu dobrej kondycji włosów.

Maski do włosów blond

Maski do włosów rozjaśnianych mogą pomóc nam w utrzymaniu chłodnego odcienia blondu. Ważna jest jednak regularność w ich stosowaniu. W zależności od potrzeb powinnyśmy aplikować je na włosy umyte, wilgotne 1-2 razy w tygodniu i pozostawić na nich na ok. 15 minut. Wówczas możliwe będzie ochłodzenie ciepłego blondu, a koloryzacja stworzona przez fryzjera przetrwa z nami dłużej.

Toner do włosów blond

Toner do włosów blond jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na żółte włosy. Oczywiście nie powinniśmy stosować go w codziennej pielęgnacji, a jedynie co jakiś czas aplikować go na kosmyki w celu zniwelowania ciepłego blondu. Ten kosmetyk może jednak wpłynąć na pogorszenie i osłabienie struktury włosa, dlatego oprócz niego konieczne jest także częste nawilżanie i odżywianie za pomocą olejków do włosów lub odżywek.

Niebieski szampon i fioletowy szampon do włosów

Te dwa rodzaje szamponów są nieodłączne w pielęgnacji włosów w odcieniu blond. Podobnie jak płukanek, nie powinnyśmy stosować ich codziennie, a jedynie jako uzupełnienie naszej codziennej pielęgnacji. Kolorowe szampony są tańszą wersją tonerów, jednak tak samo z sukcesem mogą zdjąć żółty odcień z włosów. Jeśli obawiacie się nadmiernego przesuszenia końcówek, możecie mieszać je z szamponem, którego używacie na co dzień. Niebieski szampon świetnie sprawdzi się w przypadku brunetek przechodzących na blond, ponieważ doskonale niweluje miedziane refleksy, natomiast fioletowy szampon będzie przydatny blondynkom w celu ochłodzenia koloru.

Odżywki do włosów rozjaśnianych

Wśród odżywek do włosów rozjaśnianych możecie wybierać zarówno z marek drogeryjnych, jak i profesjonalnych. W ich składzie najczęściej znajdziecie wyciągi roślinne, np. rumianek o działaniu rozjaśniającym oraz szereg składników odżywczych - oleje do włosów, keratynę i substancje zapewniające włosom elastyczność i zdrowy wygląd. Odżywkę należy stosować po każdym myciu włosów. Nakładamy ją na wilgotne końcówki i po chwili dokładnie zmywamy.

Płukanki do włosów blond

Płukanki do włosów blond są naturalnym odpowiednikiem tonerów i kolorowych szamponów. Są także najtańszą alternatywą, którą możemy przygotować samodzielnie w domu. W przypadku chłodnych blond włosów najlepiej sprawdzi się ta rumiankowa. W tym celu wystarczy zaparzyć we wrzątku kilka saszetek z rumiankiem i powstałym, chłodnym wywarze moczyć włosy przez kilka minut. Później należy umyć je jak zwykle. Taka domowa płukanka stosowana raz na tydzień będzie świetnym sposobem na żółte włosy.

Czy kiedykolwiek zdecydowałyście się na koloryzację w odcieniu zimnego blondu? Jak o nią dbacie?

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane