Reklama

Ciepły blond to odcień włosów, który naturalnie ma wiele Słowianek. Złociste pasemka pojawiają się szczególnie latem, gdy nieco rozjaśni je słońce. To piękny, bardzo dziewczęcy odcień, który w ostatnim czasie został nieco wyparty przez blondy neutralne i zimne. Nie powinniśmy jednak z niego rezygnować - ciepły blond to ponadczasowy i doskonały kolor włosów dla wielu z nas. Sprawdź, jak go uzyskać i o niego dbać.

Reklama

Spis treści:

  1. Jak wygląda ciepły blond?
  2. Komu pasuje ciepły blond?
  3. Najpopularniejsze ciepłe odcienie blondu
  4. Jak uzyskać ciepły blond?
  5. Farby blond - jak znaleźć ciepły odcień?
  6. Jak przefarbować się z zimnego blondu na ciepły?
  7. Jak dbać o ciepły blond?
  8. Inspiracje koloryzacji ciepły blond - sombre, ombre, jasny

Jak wygląda ciepły blond?

Ciepły blond ma wiele twarzy - znaczenie ma jego jasność, ale nie tylko. Może być waniliowy, czyli bardziej żółty, albo karmelowy czyli wpadający w brązowe i czerwone tony. To, na jaki odcień się zdecydujemy, zależy w zasadzie wyłącznie od naszych upodobań. Najważniejsze jest to, że musi mieć on złociste, ciepłe refleksy lub tony, nie mogą zaś pojawić się w nim szarości, chłodne beże, srebrne, fioletowe czy niebieskie podtony.

Komu pasuje ciepły blond?

Ciepły blond rozświetla twarz i dodaje skórze zdrowego blasku. Będzie idealny dla posiadaczek cery o brzoskwiniowej, żółtej lub żółtobeżowej barwie. Mogą wybrać go nawet osoby o cerze oliwkowej. Jedynie cera o odcieniu różowym lub alabastrowym może wyglądać niekorzystnie przy ciepłym blondzie, szczególnie jeśli nie będzie on bardzo jasny.

Kolor oczu ma mniejsze znaczenie - zarówno niebieska, zielona, jak i brązowa tęczówka zostanie wyeksponowana przy takich włosach. Nieco mniej może się zaś komponować z szarymi i piwnymi oczami. Podsumowując, ciepły blond będzie oczywiście pasować najlepiej do ciepłych typów urody, a nie będzie komplementował chłodnych typów urody.

Niewątpliwym plusem ciepłej koloryzacji jest jej uniwersalność. Wystarczy posiadać ciepły typ urody i można wybierać dowolnie spośród wielu dostępnych odcieni. To morze możliwości, więc jeśli nie przepadasz za nudą w kwestii fryzury, będziesz mieć spore pole do popisu.

Najpopularniejsze ciepłe odcienie blondu

Ciepły blond to nie jest jeden odcień blondu, a cała gama kolorów, które są "po cieplejszej stronie mocy", czyli brak w nich chłodnych tonów - szarość, platyny, beżu. Możemy wyróżnić między innymi:

  • słoneczny, złoty blond - jasny, złocisty odcień;
  • blond miodowy - średni blond z mocno ciepłymi tonami;
  • karmelowy blond - ciepły, głęboki odcień blondu;
  • blond bursztynowy - bardzo ciepły, żółtawo-złoty blond;
  • miedziany blond - średni blond, wpadający w rudości.

Jak uzyskać ciepły blond?

Aby uzyskać włosy w kolorze ciepłego blondu, często niezbędne będzie rozjaśnianie włosów. Warto wtedy wybrać się do fryzjera, który oceni, jaka jasność i odcień będą najbardziej odpowiednie. Dzięki temu unikniemy też niechcianego efektu jaśniejszych, niedokładnie pofarbowanych odrostów, a kolor będzie równomierny. Profesjonalista może też dodać koloryzacji trójwymiarowości, która sprawi, że fryzura będzie wyglądała naturalnie i spójnie.

Możemy spróbować też pofarbować włosy na ciepły blond w domowych warunkach. Należy jednak pamiętać, że farba nie rozjaśni nam znacznie włosów, a jedynie zmieni ich odcień. Jeśli nasze włosy pożółkły od czasu ostatniego farbowania, a my chcemy przywrócić im piękny, świetlisty kolor wanilii lub toffi, albo mamy włosy w odcieniu neutralnym - wystarczy, że zainwestujemy w półpermanentną farbę do włosów. W jej nazwie szukajmy takich określeń jak toffi, karmel, złoty, ciepły. Jasność dopasujmy możliwie jak najbliżej koloru pasm, które mamy przed farbowaniem. W ten sposób zniwelujemy ryzyko wpadki lub uzyskania nieestetycznych plam.

Farby blond - jak znaleźć ciepły odcień?

Jeśli chcemy pofarbować włosy na ciepły blond w domu, powinniśmy wybrać nie tylko odpowiedni ton, ale też poziom koloru. Ze względu na to, że nazwa i obrazek nie zawsze odzwierciedla efekt, jaki możemy dzięki niej uzyskać, lepiej kierować się oznaczeniem. Pierwsza cyfra odpowiada za poziom koloru włosów. Poziomy, które będą nas interesować, to:

  • 6 - ciemny blond,
  • 7 - średni blond,
  • 8 - jasny blond,
  • 9 - bardzo jasny blond,
  • 10-11 - najjaśniejsze odcienie blondu.

Równie ważna jest druga cyfra, czyli refleks. Refleks to inaczej ton, odcień, jaki farba nada naszym pasmom. W przypadku ciepłych odcieni poszukujemy takich cyfr, jak:

  • 3 - złocisty,
  • 4 - miedziany,
  • 5 - mahoniowy.

To wszystko ciepłe odcienie, ale każdy z nich daje nieco inny efekt i będzie dopasowany do innego poziomu kolorystycznego.

Jak przefarbować się z zimnego blondu na ciepły?

W sytuacji, gdy mamy włosy chłodny blond, nie powinniśmy nakładać na nie ciepłej farby, bo finalnie zamiast ciepłego blondu uzyskamy włosy w kolorze... zielonym. Najlepszym sposobem jest poczekanie, aż włosy zżółkną. W przypadku mocno szarych i popielatych blondów zwykle proces ten przebiega szybko. Wystarczy odstawić ochładzające koloryzacje produkty, jak szampony, maski czy tonery. Gdy kosmetyk wypłucze się w trakcie kilkukrotnego mycia, możemy śmiało nałożyć wspomnianą złotą farbę.

Jak dbać o ciepły blond?

Mam dla ciebie dobrą wiadomość, o ciepły blond dużo łatwiej zadbać niż o chłodne odcienie, dlatego że zazwyczaj włosy naturalnie mają cieplejsze tony. Łatwo ocieplają się pod wpływem słońca, także przy rozjaśnianiu. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na ich odżywieniu, wzmocnieniu i regeneracji. Rozjaśniane włosy często nie są w zbyt dobrej kondycji, z kolei naturalne blond włosy są zdecydowanie cieńsze niż te w odcieniach brązu czy czerni.

W dbaniu o takie pasma przyda się świadoma pielęgnacja z metodą OMO, olejowanie włosów, a także zabezpieczanie ich odpowiednim serum lub olejkiem. Dodatkowo warto raz na tydzień-dwa zadbać o kolor i blask. Świetnie sprawdzą się tutaj płukanki z piwa, octu jabłkowego, z rumianku, które nieco rozjaśnią i nabłyszczą włosy. Raz w miesiącu możemy również używać odżywki tonującej do blondu, jeśli widzimy, że włosy zaczynają być zbyt żółte lub rude.

Inspiracje koloryzacji ciepły blond - sombre, ombre, jasny

Blond sombre to jeden z najczęściej wybieranych koloryzacji blond. Nic dziwnego, wygląda bardzo naturalnie, odrosty nie są widoczne przez długi czas, a włosy optycznie zyskują na objętości. Jeśli lubisz trójwymiarowe i naturalne koloryzacje, to świetny wybór dla ciebie.

Nieco bardziej intensywną koloryzacją jest ombre, czyli jaśniejsze końcówki włosów. Bardzo dobrze będzie prezentować się złocista koloryzacja ombre z front blonde, czyli pasemkami z przodu głowy. Taka fryzura odmładza i nadaje blasku.

Świetnym wyborem może być również jasny, ciepły blond. Ta koloryzacja pasuje praktycznie każdemu, kto ma ciepły typ urody. Najlepiej będzie się komponował z jasną oprawą oczu, brwiami i rzęsami w odcieniu blond lub jasnego brązu.

Reklama

Który odcień ciepłego blondu podoba ci się najbardziej?

Reklama
Reklama
Reklama

Nasze akcje

Polecane