klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Collarbone bob - to fryzura idealna, jeśli planowałaś podciąć włosy

Jeszcze dłuższy, ale równie efektowny. Bob znów jest modny, jednak w nowej, odświeżonej oraz dużo bardziej praktycznej wersji!
Laura Osakowicz
sierpień 05, 2019

To już pewne - bob z powrotem wraca do łask. Fryzura, która święciła triumf 10 lat temu przekształca się w bardziej twarzowe wersje. Obok cool girl bob modny jest teraz także collarbone bob. Te cięcie pokochały szczególnie amerykańskie gwiazdy! 

Zobacz także: Włosy a'la Spice Girls. To gorąca koloryzacja na jesień. Będzie hitem?

Modne fryzury na wiosnę 2020

Bob na długich włosach

Czym różni się ta fryzura od klasycznego long boba? Pasma są jeszcze dłuższe, bo sięgają- jak wskazuje nazwa- aż za obojczyki (collarbone = obojczyk). Różnica między tyłem a przodem jest nieco mniejsza, jednak na tyle duża, by dodać fryzurze lekkości. To także doskonałe ciecie na upały - odsłania kark, ale włosy nadal pozostają długie.

collarbone bob ważna jest struktura - prezentuje się najlepiej, gdy pasma są pofalowane lub roztrzepane w nonszalanckim stylu. Wtedy stają się krótsze, ale nie przypominają kultowego boba, którego charakteryzowały wygładzone, proste pasma. Nowego long boba świetnie uzupełni delikatny baleyage lub farbowanie w stylu sombre.

Jednak najlepszą cechą collarbone bob jest fakt, że włosy nadal możemy bez problemu związać w kucyk i koczek. Nadadzą się także do efektownych upięć na większe wyjście.

Jeśli więc zastanawiałaś się nad podcięciem włosów, koniecznie sprawdź nasze inspiracje i poproś fryzjera własnie o to modne cięcie! 

W ofercie sklepów internetowych znajdziesz lokówki, które pomogą ci w codziennej stylizacji włosów:

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Instagram https://www.instagram.com/p/BxdMmqOA3H7/?utm_source=ig_embed
2 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/795518721660669629/
3 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Instagram https://www.instagram.com/p/BvpKdVmggr4/
4 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/629307747912304159/
5 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/124974958396431608/
6 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/649010996282627848/
7 z 7

Collarbone bob

Collarbone bob
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/27021666501013296/
Komentarze
Modne fryzury na jesień 2020: krótki bob
archiwum prywatne; materiały prasowe; Pinterest@
Fryzury Modne fryzury na jesień 2020: krótki bob
Jedną z modnych fryzur na jesień 2020 jest krótki bob. Najbardziej hot jest długość do żuchwy. Uwaga - niestety krótki bob pasuje do niewielu kształtów twarzy.
Milena Majak
sierpień 18, 2020

Bob to wielosezonowy rodzaj cięcia  i nic dziwnego, że to również  najmodniejsza fryzura na jesień 2020 . Występuje w licznych odsłonach, ale tym razem stawiamy na takiego, który będzie sięgał do brody. Tak zwany jaw lenght bob jest bardzo prosty w wystylizowaniu, bo wymaga tylko dwóch kosmetyków, które nadadzą mu wyglądu jak z wybiegu . I nie jest to w żadnym wypadku lakier utrwalający. Zobacz także: Modne kolory włosów jesień 2020: 5 największych trendów w koloryzacji Komu pasuje krótki bob? Każde nowe cięcie należy dopasować do kształtu twarzy danej osoby. W tym przypadku nie ma tak naprawdę znaczenia sam rodzaj włosów. Krótka fryzura zaprezentuje się dobrze zarówno na tych rzadkich oraz słabych, jak i wyjątkowo gęstych. Krótki bob pasuje: twarzy owalnej twarzy szerokiej Krótki bob nie pasuje: twarzy okrągłej twarzy trójkątnej twarzy podłużnej Jeżeli takie klasyczne analizy do was nie przemawiają, a chcecie mieć stuprocentową pewność, że dana długość włosów nie będzie do was pasować,  wykonajcie prosty test w domu z linijką .  Mierzymy odległość od płatka ucha do brody. Możecie użyć zwykłej linijki, ale pamiętajcie o tym, aby trzymać głowę i miarkę przy twarzy tak prosto, jak tylko się da.  Odczytajcie wynik. Jeśli odcinek ma więcej niż 5,7 cm , zrezygnujcie z krótkich włosów. Jeśli odcinek ma mniej niż 5,7 cm , warto pomyśleć o zmianie długości włosów.  Zasadę opracował słynny stylista fryzur -  John Freida  - i zwykle pokrywa się z tym, co sugerują nam fryzjerzy na fotelu w salonie.  Modne fryzury na jesień 2020: prosty krótki bob Prostego...

Przeczytaj