Wejdź
czesanie włosów
Fotolia, materiały PR
Fryzury

Czesanie włosów – jaką szczotkę lub grzebień wybrać?

Zastanawiasz się, jaką szczotkę do włosów lub grzebień wybrać? Zobacz nasz przegląd i dowiedz się, jak nie niszczyć włosów czesaniem!
Anna Jastrzębska
wrzesień 12, 2013
Powstała pierwsza szczotka zapobiegająca wypadaniu włosów od Tangle Teezer – Fine&Fragile

Dlaczego warto czesać włosy

Czesanie włosów, szczególnie półdługich i długich, to czynność, którą najlepiej wykonywać kilka razy dziennie. Jedynie w przypadku włosów przetłuszczających się lub kręconych można to ograniczyć do niezbędnego minimum. Czesanie masuje skórę głowy – zwiększa jej ukrwienie, usuwa z włosów nagromadzony kurz, brud i nadmiar sebum. Zapobiega też nadmiernemu splątaniu się włosów. Włosy najlepiej przeczesać przed umyciem - żeby ograniczyć ich plątanie w trakcie, przed snem, ale również w ciągu dnia, jeśli nosimy je rozpuszczone.

czesanie włosów

Jak prawidłowo czesać włosy

Największe kontrowersje budzi czesanie włosów po umyciu. Czesanie wilgotnych włosów – jeśli jest zbyt gwałtowne lub przy użyciu nieodpowiedniej szczotki - może bardzo uszkodzić delikatną strukturę włosa – jednak wystarczy zastosować odpowiednią odżywkę bez spłukiwania lub specjalny spray po myciu ułatwiający rozczesywanie i włosy będą zdecydowanie mniej splątane i bardziej śliskie. Świetnym rozwiązaniem są też grzebienie z szerokimi zębami, które nie szarpią włosów lub szczotki Tangle Teezer, które doskonale sprawdzają się na wilgotnych włosach – sprawdziłyśmy! Ważne jest też, żeby czesać włosy delikatnie, nie ciągnąć i nie czesać całej powierzchni jednocześnie, tylko pasmo po paśmie, zaczynając od końcówek, a dopiero na końcu przeczesywać całość.

czesanie włosów

1. Bambusowa prostokątna szczotka The Body Shop, 43 zł; 2. Spray ułatwiający rozczesywanie Klorane 44 zł; 3. Szczotka z naturalnym włosiem Khaja, 32 zł; 4. Szczotka do włosów Tangle Teezer, ok. 60zł; 5. Szczotka drewniana For Your Beauty, 7,99zł; 6. Grzebień z szerokimi zębami The Body Shop, 16 zł

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Najwięcej pozytywnych opinii zbierają produkty drewniane – zarówno szczotki i grzebienie, jak i szczotki z naturalnym włosiem, których regularne używanie zwiększa połysk i blask włosów, ponieważ świetnie zamykają łuski włosa. Warto też zwrócić uwagę na możliwość czyszczenia szczotki lub grzebienia – co jakiś czas należy usunąć zebrane włosy i brud ze szczotki myjąc ją dokładnie zwykłym szamponem, a następnie osuszając ręcznikiem lub suszarką.

Czym czeszecie włosy? Piszcie!

Komentarze
Szczotki Tangle Teezer - opinie czy warto
materiały PR
Fryzury 4 powody, dla których warto używać szczotek Tangle Teezer
Szczotki Tangle Teezer – absolutnie kultowe wśród blogosfery, włosomaniaczek i właściwie wszystkich osób interesujących się choć w małym stopniu świadomą pielęgnacją włosów. O Tanglee Teezer napisano i powiedziano już chyba wszystko – zebrałyśmy więc 4 kluczowe powody, dla których warto używać (a przynajmniej spróbować) szczotek Tangle Teezer!
Anna Jastrzębska
wrzesień 03, 2015

4 powody, dla których warto używać szczotek Tangle Teezer: Są idealne do czesania mokrych włosów Tradycyjne szczotki - szczególnie te o metalowych ząbkach - ciągną i wyrywają włosy. Przez niewłaściwe czesanie wilgotnych włosów często fundujemy im najwięcej mechanicznych uszkodzeń. Oczywiście można ułatwiać sobie ten zabieg przez nakładanie odżywek, masek czy specjalnych produktów, które mają to czesanie usprawnić – jednak nadal bez wybrania odpowiedniego narzędzia nie osiągniemy oczekiwanego efektu – szybkiego i bezbolesnego czesania. Na szczotki Tangle Teezer przerzuciłam się kilka lat temu i od pierwszego użycia zauważyłam różnicę. Rozczesanie wilgotnych włosów zajmuje mi dosłownie chwilę (mimo ich dużej objętości) i nie wiążę się z utratą włosów czy nieprzyjemnym ciągnięciem. Łatwo utrzymać je w czystości Myślę, że to bardzo istotny aspekt. Każdy wie, jak trudno jest dokładnie doczyścić szczotki o metalowych ząbkach czy te z naturalnego włosia. Szczotki zbierają kurz i zanieczyszczenia z włosów i dobrze jest je czyścić co każde mycie włosów – przy szczotkach Tangle Teezer takie mycie trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy szampon czy żel i np. delikatna szczoteczka do zębów. Nie należy używać niczego twardego, bo ząbki TT są delikatne i podatne na wyginanie. Po umyciu najlepiej potrząsnąć szczotka kilka razy, żeby pozbyć się resztek wody, wytrzeć górę i położyć szczotkę do wyschnięcia ząbkami do góry. Szczotkę Tangle Teezer można otworzyć – ale nie polecam tego pomysłu realizować – otwieranie szczotki zmniejsza jej szczelność. Zapewniają przyjemniejsze czesanie Czesanie jest przyjemniejsze z wielu powodów - szczotka nie ciągnie i nie wyrywa włosów. Łatwiej rozczesać za jej pomocą ewentualnego kołtuna. Miękkie ząbki zapewniają przyjemny masaż skóry głowy podczas czesania. Pojawiają się głosy, że szczotka...

Przeczytaj

Nasze akcje