Plopping to metoda, która jest skuteczna tylko w przypadku prawidłowego przygotowania włosów. Przed zawinięciem włosów należy na nie nałożyć odpowiedni produkt do stylizacji i delikatnie je pougniatać. Pamiętajcie również, że włosy powinny być zawinięte minimum 15 minut. Wtedy uzyskają mocny skręt i nie będą się puszyć.

Reklama

Na czym polega plopping?

Plopping to nic innego, jak umieszczenie wszystkich świeżo umytych włosów na czubku głowy i zwinięcie w odpowiedni materiał – najlepiej sprawdzi się bawełniany t-shirt lub bawełniany ręcznik. Dodatkowo metoda koszulkowania włosów jest bezpieczna i nie wpływa negatywnie na ich kondycję. Włosy do ploppingu powinny być odpowiednio przygotowane!

  1. Najpierw myjemy włosy i odciskamy nadmiar wody.
  2. Następnie należy na nie nałożyć wybrany produkt do stylizacji lub odżywkę bez spłukiwania, które wzmocnią efekt końcowy. Szczególnie dużo uwagi przy aplikacji należy poświęcić końcówkom włosów.
  3. Dokładnie wczesujemy produkt w kosmyki.
  4. Należy pochylić głowę nad rozłożonym na płaskiej powierzchni materiale. Wszystkie włosy powinny swobodnie opaść na materiał i zebrać się na czubku głowy.
  5. Wówczas po obu stronach głowy zwijamy materiał w ruloniki, prostujemy się i zawiązujemy/spinamy rulony z tyłu głowy.
  6. Z takim turbanem możemy chodzić od 15 do nawet 60 minut bez obaw o przegrzanie włosów jak w tradycyjnym ręczniku. Możemy nawet trzymać ręcznik lub koszulkę przez całą noc!
  7. Włosów nie trzeba rozczesywać. Po rozpuszczeniu włosów możemy je jeszcze delikatnie podsuszyć, gdy tego wymagają, ugniatając je przy tym delikatnie dłońmi. Można też użyć suszarki z dyfuzorem, ale lepszy efekt uzyskamy, samodzielnie ugniatając włosy.

Spraw, aby Twoje stylizacje były tak pokręcone jak włosy po zabiegu ręcznikowania! Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj dostępny w Denley kod rabatowy.

Efekty ploppingu, czyli stosowania ręcznika do włosów kręconych

Efektem ploppingu włosów jest wydobycie naturalnego skrętu włosów. Oczywiście ta metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów kręconych - podkreśli i zdefiniuje loki, falowanych, na których pomoże wydobyć mocniejszy skręt, ale warto próbować również przy włosach prostych.

Reklama

Wydobycie delikatnego skrętu z włosów prostych jest dość trudne, jednak być może uda się uzyskać efekt delikatnych, plażowych fal. Z natury prostym włosom zapewni on przede wszystkim więcej objętości i puszystości.

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama