klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
koloryzacja desert rose
Fryzury

Desert Rose - ta nowa koloryzacja podbija Instagram. Włosy wyglądają jak... pokryte kurzem!

Jest wiele koloryzacji, w których wykorzystuje się kolor róży, ale takiego efektu na włosach do tej pory nie widziałyśmy. Nic dziwnego, że Instagram go pokochał.

Kolorystka Caitlin Ford z St. Louis nie próżnuje. Widać, że wyraźnie śledzi (i tworzy) kolorystyczne trendy - tym razem zaproponowała kolejną wersję farbowania włosów, która viralowo rozprzestrzenia się na Instagramie. Nie mówimy jednak o kolejnej tęczowej wariacji. Tym razem kolor jest zdecydowanie bardziej stonowany, ale z drugiej strony i tak należy do grupy tych odważnych.

Polecamy:  Wygląda jak zabawa dziecka, ale to nowa metoda koloryzacji. Efekty was zaskoczą

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Desert Rose - co to za kolor?

To wcale nie koloryzacja, w której wykorzystuje się brzoskwiniowy odcień złota. Tym razem jest to przyciemniona magenta połączona z odcieniem szarości, dzięki czemu mamy wrażenie, że włosy są lekko zakurzone czy też przydymione. Z kolei włączenie do koloryzacji poziomych pasm, czyli platyny w połączeniu z jasnym fioletem nawiązuje do orlich piór, typowych dla inspirowanego pustynią stylu boho.

Polecamy:  Piwo na włosy? Margot Robbie zdradziła sposób na fryzurę pełną objętości

Caitlin zdradza, że poszczególne pasma zawsze maluje w pionie, aby uzyskany kolor był idealnie rozproszony. Dzięki temu uzyskuje efekt, który nie jest zbyt ciężki. Tłumaczy, że wyciąga włosy pod kątem 90 stopni i wtedy nakłada kolor. Ten zabieg pomaga jej uzyskać wielowymiarowość. 

Polecamy:  Sprzedaż tego szamponu wzrosła o 3000 procent! Regeneruje nawet najbardziej zniszczone włosy

Choć ta koloryzacja jest ciemna, to jednak jej bazą jest kolor beżowy, więc wszystkie posiadaczki ciemniejszych włosów czeka rozjaśnianie, a dopiero potem nakładanie odpowiednich tonów. Desert Rose idealnie pasuje do kobiet posiadających chłodny odcień skóry.

Wydaje się wam, że skoro to nie jest platynowy blond czy siwy kolor włosów, to łatwo o niego dbać? Nic bardziej mylnego. Aby na włosach utrzymywały się odpowiednie barwy, należy myć je zimną wodą, ponieważ to zmniejsza ryzyko blaknięcia. Nieodzowny jest również szampon do włosów farbowanych. 

Komentarze