Wejdź
szampony oczyszczające
123rf, materiały PR
Fryzury

Detoks dla włosów – dlaczego warto stosować szampony oczyszczające?

Używasz odżywek, masek i produktów do stylizacji włosów? Większość z nich zawiera silikony, które obciążają włosy. Zobacz, jakich szamponów używać, żeby skutecznie oczyścić włosy!
Anna Jastrzębska
październik 03, 2013
Kevin Murphy po raz pierwszy w Polsce! Opowiedział o rewolucyjnym pomyśle ratowania oceanów

Dlaczego włosy są ciężkie i nie układają się?

Większość z nas coraz bardziej lubi naturalną pielęgnację i stosuje lekkie i delikatne środki myjące. Jednocześnie układając włosy, używamy dużej ilości produktów – pianek, kremów i lakierów utrwalających, często zawierających wygładzające silikony, które po pewnym czasie mocno obciążają włosy. Jeśli nagle zauważyłaś, że twoje włosy są przyklapnięte, bardzo szybko się przetłuszczają i brakuje im lekkości – być może niedostatecznie czyścisz skórę głowy i włosy, które stały się ciężkie od pozostałości kosmetyków do stylizacji czy pielęgnacji.

szampony oczyszczające

Kiedy warto używać szamponu oczyszczającego?

Zawsze wtedy, kiedy brakuje nam poczucia dostatecznie czystych i „sypkich” włosów. Zalecane jest użycie szamponu głęboko oczyszczającego również przed farbowaniem włosów, nakładaniem masek o bogatym składzie lub po prostu profilaktycznie raz w miesiącu, jeśli używamy produktów z dodatkiem silikonów czy parafiny, które tworzą bardzo trudną do usunięcia powłokę.

Jak działa szampon oczyszczający?

Jest swoistym pilingiem, zarówno dla skóry głowy, jak i włosów. Dogłębnie oczyszcza łuskę włosa usuwając z jej powierzchni wszystkie złogi (silikon, parafinę, jony metali) i pozostawia uczucie niepowtarzalnej świeżości i lekkości. Ułatwia wnikanie w głąb włosa substancji aktywnych z odżywek i masek.

szampony oczyszczające

1. JOICO K-PAK, szampon oczyszczający, 79zł; 2. Wella Balance Pure, ok. 20zł; 3. Toni&Guy Detox Shampoo, 34,99zł; 4. Kevin Murphy MAXI.WASH, szampon oczyszczający, 95 zł; 5. Yves Rocher Pureté Clean, ok. 12zł; 6. L'Oreal Professionnel Pure Resource, ok. 45zł; 7. Eva NYC Clean It Up, 39 zł/500ml

Pamiętajcie!

Jeśli najczęściej używacie kosmetyków do włosów o delikatnym składzie, do głębokiego oczyszczenia wystarczy wam zwykły szampon, które w składzie będzie miał silny detergent – oznaczony skrótem SLS. Ważne, żeby przy wyborze szamponu przeczytać cały skład – sama obecność SLS nie wystarczy – jeśli w składzie szamponu będą występować dodatkowo silikony, parafina czy oleje – czyszcząc włosy takim szamponem wpadacie w błędne koło.

Zobacz też, czym czesać włosy i jakie są sposoby na regenerację włosów po lecie.

Jak często stosujecie szampon oczyszczający? Macie swój ulubiony?

Komentarze
materiały PR
Fryzury Dove Pure Care Dry Oil - nawilżenie + do 5 razy bardziej jedwabiste włosy
Suche, matowe włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Linia Dove Pure Care Dry Oil zapewni im dogłębne nawilżenie i sprawi, że szybko odzyskają utracony blask!
Materiał partnera
wrzesień 26, 2016

Miękkie, jedwabiste włosy, które lśnią zarówno w promieniach słońca, jak i sztucznym świetle, to obiekt pożądania każdej kobiety. Która z nas nie chciałaby cieszyć się fryzurą niczym z reklamy szamponu? Na szczęście to marzenie wbrew pozorom nie jest tak odległe, jak mogłoby się wydawać. Kluczem do jego spełnienia jest odpowiednia pielęgnacja, którą mogą zapewnić produkty z linii Dove Pure Care Dry Oil . Linia Pure Care Dry Oil została stworzona z myślą o potrzebach włosów suchych i matowych. Kompozycję aż 6 połączono z technologią Keratin Repair Actives – dobroczynne składniki wnikają w strukturę włosów zapewniając im głębokie odżywienie i wygładzenie. W efekcie włosy zyskują blask i stają się do 5 razy bardziej jedwabiste*, bez efektu obciążenia . W skład linii wchodzą: Szampon Pure Care Dry Oil Odżywka Pure Care Dry Oil Lekki olejek do wszystkich typów włosów Lekki olejek do włosów dojrzałych *Mokre włosy, przy zastosowaniu szamponu + odżywki w porównaniu do szamponu bez składników kondycjonujących materiał sponsorowany

Przeczytaj

Nasze akcje