klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fotolia
Fryzury

Dlaczego włosy nie rosną? Przedstawiamy 5 możliwych powodów!

Twoje włosy nie rosną lub rosną bardzo powoli? Sprawdź dlaczego tak się dzieje! Przedstawiamy 5 możliwych powodów!
Anna Jastrzębska
grudzień 03, 2014
1 z 5

Końcówki są zbyt zniszczone

Końcówki są zbyt zniszczone

Niestety bardzo zniszczone włosy jest najtrudniej zapuścić. Jeśli włosy są przesuszone rozjaśnianiem czy stylizacją na gorąco, końcówki mogą się łamać, kruszyć i niestety przyrost włosów nie będzie widoczny. W przypadku mocno zniszczonych włosów niezbędne jest ich podcięcie, a także regularne zabezpieczanie końcówek – np. minimalną ilością ulubionego olejku lub jedwabiem z silikonami. 

2 z 5

Osiągnęły maksymalną długość

Osiągnęły maksymalną długość

Nie każdy może mieć włosy do pasa. Cykl życia włosa składający się z trzech faz trwa kilka lat. Faza anagenu, czyli wzrostu, trwa od 2 do 8 lat, faza katagenu średnio 3-4 tygodnie i wówczas włos jeszcze nie wypada, ale jego wzrost został zatrzymany, a ostatnia faza – telogen, to faza spoczynkowa, która trwa ok. 2-3 miesięcy i po upływie tego czasu włos wypada, a na jego miejscu wyrasta nowy. Jeśli więc faza anagenu trwa u nas krótko (2-3 lata), to niestety włosy mogą nie być w stanie urosnąć do długości o jakiej marzymy. 

3 z 5

Są zbyt często podcinane

Są zbyt często podcinane

Przesada nigdy nie jest wskazana! :) Włosy rosną średnio ok. 1,5 cm miesięcznie (można to przyspieszyć nawet do 3 cm miesięcznie – np. stosując wcierkę Jantar czy kultowy już olejek Khadi) i ich systematyczne podcinanie u fryzjera, np. co dwa miesiące o ok. 2-3 cm sprawia, że długość włosów nie zmienia się. W przypadku zdrowych włosów o mocnych końca można zrezygnować z regularnych wizyt u fryzjera do momentu osiągnięcia wymarzonej długości włosów. 

4 z 5

Problemy ze skórą głowy

Problemy ze skórą głowy

Bardzo powolny przyrost włosów może być spowodowany problemami ze skórą głowy. Łojotokowe zapalenie skóry, łupież czy nadmierne rogowacenie mogą blokować ujścia mieszków włosowych i hamować naturalny wzrost włosów.

5 z 5

Rosną, ale tego nie zauważamy

Rosną, ale tego nie zauważamy

Banalne wyjaśnienie, ale często okazuje się najbardziej trafne! Przyrost włosów łatwo zauważyć np. na przykładzie grzywki, która już po 3-4 tygodniach staje się trudna do ułożenia, ale na długości włosów przyrost 1-1,5 cm jest trudny do zauważenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać się robienie zdjęć rozpuszczonych włosów po wysuszeniu i porównywanie ich co 2-3 miesiące. 

Komentarze