Drożdże na włosy – jakie dają efekty i jak je stosować?
Drożdże na włosy to jeden z najlepszy domowych sposobów na ograniczenie wypadania, przyspieszenie porostu włosów i ich wzmocnienie. Działają już w 3-4 tygodnie, dzięki bardzo wysokiemu stężeniu składników aktywnych, takich jak cynk, biotyna, witaminy z grupy B, fosfor i inne. Sprawdźcie, jak stosować drożdże i czy mają jakieś efekty uboczne.
Drożdże na włosy możemy stosować na kilka sposobów. Bardzo popularne są domowe maseczki i sklepowe kosmetyki z drożdżami. Jeszcze lepsze efekty pojawią się przy piciu drożdży, jednak w tym przypadku mogą się pojawić drobne efekty uboczne.
Spis treści:
- Drożdże - co zawierają i jak działają na włosy?
- Drożdże na porost włosów
- Efekty stosowania drożdży na włosy
- Jak stosować drożdże na włosy?
- Drożdże na włosy - efekty uboczne
Drożdże - co zawierają i jak działają na włosy?
W drożdżach znajdziemy wiele wartościowych witamin i składników mineralnych, takich jak:
- witaminy z grupy B - wzmacniają cebulki włosów,
- witamina E - poprawia krążenie w skórze głowy i wzmacnia włosy,
- biotyna - hamuje wypadanie, ogranicza przetłuszczanie się włosów,
- cynk - przyspiesza wzrost włosów,
- selen - wzmacnia włosy,
- fosfor - przyspiesza wzrost, nadaje sprężystości włosom,
- żelazo - niedobór powoduje wypadanie włosów,
- potas - odżywia cebulki, nadaje pasmom sprężystości,
- magnez - niedobór powoduje wypadanie włosów.
Drożdże zawierają w sobie biotynę, inaczej nazywaną witaminą H, która hamuje wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost. Dodatkowo wzmacnia je oraz przeciwdziała przetłuszczaniu się skalpu. Stosowanie drożdży na włosy czy to w ramach napoju lub maski, sprawia, że są one zdecydowanie grubsze, mocniejsze i mają niesamowity blask.
To jednak nie jest ich jedyne zastosowanie w pielęgnacji. Warto również wspomnieć, że drożdże mają działanie tonizujące i oczyszczające oraz detoksykujące. Dzięki tym właściwościom polecane są jako składnik naturalnych kosmetyków dla posiadaczek cery problematycznej i trądzikowej. Mają one również niezwykle pozytywny wpływ na stan paznokci. Przy regularnym stosowaniu są one zdecydowanie mocniejsze, nie rozdwajają się i nie łamią.
Drożdże na porost włosów
Drożdże to najlepszy domowy sposób na porost włosów. Przede wszystkim wzmacniają i odżywiają cebulki włosów i stymulują je do lepszej pracy. Znajdziemy w nich między innymi witaminy z grupy B, biotynę, cynk i fosfor, czyli 3 bardzo silne składniki, które przyspieszają wzrost włosów. Przy regularnym stosowania miesięczny przyrost włosów może być nawet 2-3 większy. Włosy rosną średnio 1-1,5 cm miesięcznie, w przypadku stosowania drożdży jest to zazwyczaj porost rzędu 3 do nawet 5 cm miesięcznie. Pamiętajcie jednak, że efekty zaczną się pojawiać po 1-2 miesiącach codziennego stosowania drożdży.
Efekty stosowania drożdży na włosy
Pierwsze widoczne efekty stosowania drożdży pojawią się po około 3-4 tygodniach, czyli dosyć szybko. Widoczne będzie nie tylko wzmocnienie włosów i poprawa ich kondycji, zmiana będzie widoczna również w kondycji skóry głowy czy wypadaniu i poroście włosów.
Przy regularnym stosowaniu drożdży na włosy możemy się spodziewać:
- ograniczenie wypadania włosów i pojawienie się baby hair,
- przyspieszenie porostu włosów nawet 2-3 krotnie,
- wzmocnienie kosmyków,
- sprężystość i blask pasm,
- zniwelowanie łupieżu i innych chorób skóry głowy,
- poprawa kondycji skóry głowy,
- poprawa kondycji włosów,
- ograniczenie przetłuszczania się skalpu.
Jak stosować drożdże na włosy?
Drożdże na włosy możemy stosować na kilka sposobów. Najłatwiejszy z nich to stosowanie sklepowych kosmetyków zawierających drożdże, jednak możemy dość długo czekać na efekty. Zrobienie domowej maseczki na włosy i skórę głowy 2 razy w tygodniu będzie również prostym i bardziej efektywnym rozwiązaniem. Aby uzyskać największe i najszybsze efekty, warto wypróbować picie drożdży lub drożdże w tabletkach. Pierwsze z tych rozwiązań może być dość nieprzyjemne, gdyż drożdże mają dość mocny i charakterystyczny smak.
Maseczka z drożdży na włosy
Maskę drożdżową na włosy stosuje się zarówno na ich długość, jak i na skalp. Do jej przygotowania niezbędne będą świeże drożdże, gęsty jogurt naturalny i odrobina mleka. Pół opakowania drożdży rozpuszczamy w 2-3 łyżkach ciepłego mleka. Dodajemy 2-3 łyżki gęstego jogurtu i mieszamy wszystko na gładką masę. Przed użyciem maski umyj włosy. Maskę drożdżową nakładamy na całe włosy i skalp i zostawiamy na 20-30 minut. Następnie myjemy włosy szamponem. Maseczka drożdżowa powinna być nakładana 2 razy w tygodniu, aby przyniosła efekty.
Picie drożdży na porost włosów
Picie napoju z drożdży wzmocni włosy, zapobiegnie ich wypadaniu i przyspieszy wzrost. Zwykle włosy rosną około 1-1,5 cm na miesiąc. Osoby używające drożdży w formie napoju deklarują wzrost na poziomie nawet 3-4 cm miesięcznie. Kurację drożdżami można przeprowadzać przez okres 1-3 miesięcy. W tym czasie należy pić codziennie mieszankę 10 g, czyli pół kostki drożdży zmieszanych z ciepłą wodą. Aby zniwelować specyficzny smak drożdżowego napoju, można pić drożdże z dodatkiem mleka lub kakao.
Dodatkowo picie drożdży ma bardzo dobry wpływ na cały organizm. Wzmacnia odporność, poprawia samopoczucie, a także pozytywnie wpływa na wygląd skóry i paznokci.
Drożdże w tabletkach na włosy
Dla osób, których odrzuca smak i zapach drożdży, lepszym wyborem będą drożdże w tabletkach. Drożdże w formie suplementów diety można zakupić w każdej aptece bez recepty. Mają one działanie tożsame do napojów drożdżowych, ale ich spożycie jest dużo łatwiejsze. Drożdże należy suplementować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Zazwyczaj przyjmuje się od 2 do 4 tabletek 3 razy dziennie.
Drożdże w tabletkach zalecane są nie tylko na wypadające i rozdwojone włosy, ale również stosuje się je jako naturalny sposób na pozbycie się trądziku oraz łamliwość paznokci.
Drożdże na włosy - efekty uboczne
Nie ma żadnych bezpośrednich efektów ubocznych stosowania drożdży na włosy. W przypadku picia drożdży mogą się jednak pojawić problemy trawienne czy wzdęcia - pamiętajcie o tym, by zawsze zalać drożdże wrzątkiem. Możemy wtedy wybrać inny sposób stosowania drożdży, np. w formie maski i uniknąć ewentualnych nieprzyjemnych dolegliwości.