klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
farbowanie odrostów
iStock
Fryzury

Farbowanie odrostów – jak pofarbować odrosty w domu?

Farbowanie odrostów w domu to sposób na odświeżenie fryzury, który nie wpłynie negatywnie na kondycję naszych włosów. Sprawdźcie, jak zafarbować odrosty krok po kroku.
Aneta Zygmuntowicz
kwiecień 09, 2020

Farbowanie odrostów w domu nie jest proste. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego koloru farby oraz dokładne i szybkie nałożenie produktu. Odrosty zaczynają być widoczne po 4-5 tygodniach od farbowania. Po tym czasie warto odświeżyć kolor. Jeśli nie chcesz farbować odrostów, możesz je ukryć za pomocą sprayu, tymczasowej koloryzacji lub domowych sposobów.

farbowanie odrostów

Guy Tang pierwszy raz w Polsce! Na czym polega fenomen koloryzacji #mydentity?

Jak przygotować się do farbowania odrostów?

Przed rozpoczęciem farbowania musimy znaleźć odpowiednią farbę do włosów. Może być to produkt trwały lub szampon koloryzujący. Najważniejsze, aby farba była dokładnie w takim kolorze jak reszta naszych włosów, inaczej odrost będzie się odznaczał. Nie myjcie włosów przed farbowaniem, dzięki temu kolor lepiej się przyjmie, a struktura włosa nie zostanie uszkodzona.

Jeśli zależy wam na zapuszczeniu dłuższego odrostu, aby wykonać sombre, ombre lub wrócić do naturalnego koloru, możecie pofarbować tylko wybrane pasma. Odrost nie będzie tak widoczny i nie będzie trzeba tak często farbować włosów!

Jak pofarbować odrosty?

Farbowanie odrostów w domu nie jest proste. Najlepiej poprosić kogoś o pomoc, aby farba była nałożona równomiernie i sprawnie. Pamiętajcie, że nakładanie farby nie powinno trwać więcej niż 10-15 minut! W innym przypadku kolor nierównomiernie przyjmie się na włosach. Jednolity kolor najtrudniej osiągnąć, jeśli pasma są dużo jaśniejsze od odrostów. Jednak z pewnością odcięcie będzie mniej widoczne niż przed farbowaniem. 

Farbowanie odrostów krok po kroku

 1. Przygotujcie mieszankę koloryzującą według instrukcji na opakowaniu produktu.
 2. Rozdzielcie włosy na kilka sekcji i zepnij je żabkami lub gumkami.
 3. Dokładnie nałóżcie farbę pędzelkiem, zaczynając od włosów pod spodem, aż po pasma na czubku głowy.
 4. Zostawcie farbę na włosach przez czas wskazany na opakowaniu.
 5. 5 minut przed końcem czasu nałóżcie farbę na resztę włosów, aby odświeżyć kolor i uniknąć nieestetycznego przejścia.
 6. Zmyjcie farbę z włosów po czasie wskazanym przez producenta.
 7. Umyjcie włosy i nałóżcie odżywkę. Następnie spłucz włosy zimną wodą, aby domknąć ich łuski.

Zobacz także: Jak prawidłowo farbować włosy w domu?

Jak zatuszować odrosty?

Jeśli nie macie możliwości lub boicie się pofarbować odrosty, możecie je tymczasowo zatuszować.

Najskuteczniejsze metody na zatuszowanie odrostu to:

 • specjalne kosmetyki do zakrywania odrostów,
 • zastosowanie tonera lub szamponu koloryzującego, który z czasem wypłucze się z włosów,
 • częste mycie włosów - na czystych mniej widać odrost,
 • zakładanie opasek i ozdób na włosy,
 • stosowanie domowych sposobów na rozjaśnienie lub przyciemnienie włosów.
Komentarze
jak zmyć farbę z włosów
iStock
Fryzury Jak zmyć farbę z włosów i wrócić do naturalnego koloru?
Chcecie powrócić do naturalnego koloru włosów? Możecie postawić na dwa rozwiązanie - zmycie farby z włosów lub ponowne ich pofarbowanie. Sprawdźcie, w jaki sposób zmyć farbę i wrócić do naturalnego koloru?
Aneta Zygmuntowicz
marzec 18, 2020

Powrót do naturalnego koloru włosów nie jest łatwą sprawą. Trwała farba wchodzi głęboko w strukturę włosa i nie jest zmywalna. Istnieje jednak kilka sposobów na częściowe zmycie farby w domu, możemy zastosować sodę oczyszczoną lub maseczkę z wodą utlenioną. Innym rozwiązaniem jest ukrycie dotychczasowego koloru albo odrostu przez ponowne farbowanie lub wykonanie pasemek czy refleksów. Jak zmyć farbę z włosów? Soda oczyszczona Łyżeczkę sody oczyszczonej i łyżeczkę proszku do pieczenia zmieszajcie z ulubionym szamponem. Po umyciu kilka razy włosów taką mieszanką, z kosmyków wypłucze się część koloru. Po tego typu kąpieli oczyszczającej włosy będę potrzebować nawilżenia i odżywienia. Warto zastosować treściwą maskę i spłukać włosy zimną wodą, aby łuski włosa zostały domknięte. Na koniec można również zastosować płukankę z octu jabłkowego .  Miód z wodą utlenioną Woda utleniona sprawdzi się, jeśli chcemy rozjaśnić włosy po farbowaniu na ciemno. Ponieważ jest to bardzo silny specyfik, warto dodać do niego nieco miodu, aby nie zniszczyć włosów. Minusem jest fakt, że tego typu zabieg trwa dosyć długo, a efekt jest delikatny. Maskę z miodu i sodu powinniśmy zostawić na włosach na przynajmniej dwie godziny, następnie myjemy głowę i nakładamy odżywkę. Przeczytaj również: Kąpiel rozjaśniająca włosy - na czym polega? Jak wrócić do naturalnego koloru? Farbowanie włosów Jeśli pofarbowaliśmy włosy na jasny kolor, a naturalnie mamy ciemniejszy odcień, wystarczy użyć zwykłej farby do włosów . Odcień farby powinien być jak najbardziej zbliżony do naszego naturalnego koloru włosów, wtedy odrosty będą praktycznie niewidoczne. Trzeba jednak pamiętać, że kolor na włosach nie zawsze wychodzi identyczny z tym na opakowaniu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy wyjdzie nam odpowiedni kolor włosów lepiej, abyśmy udali się do...

Przeczytaj
różowe włosy
iStock
Fryzury Różowe włosy – jak zrobić je w domu?
Różowy kolor włosów to jeden z najmocniejszych trendów w koloryzacji. W jaki sposób zrobić różowe włosy w domu? Różowa koloryzacja krok po kroku - różowe, ombre, różowe końcówki oraz jednolita.

Zrobienie różowych włosów w domu wcale nie jest takie trudne. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele produktów, dzięki którym łatwo możemy wykonać kolorową koloryzację. Różowe włosy to jeden z największych trendów fryzjerskich już od kilku lat. Oczywiście, różowe włosy dużo łatwiej wykonać na blondzie lub włosach rozjaśnianych. Sprawdźcie, w jaki sposób pofarbować włosy na kolor różowy. Jak zrobić różowe włosy? Odcienie różu najłatwiej zrobić na włosach blond, szczególnie tych bardzo jasnych. Blondynki nie muszą dodatkowo rozjaśniać włosów , aby uzyskać widoczny różowy efekt. Osoby z ciemniejszymi włosami muszą najpierw wykonać dekoloryzację. Bez rozjaśnienia włosów na pasemkach pojawi się jedynie delikatna różowa poświata, lecz kolor nie będzie wyraźny i widoczny. Włosy możesz pofarbować na różowo za pomocą: farby do włosów, tonera do włosów , farby w sprayu, szamponetki do włosów . Na początek najlepiej zacząć przygodę z kolorowymi włosami od tonera lub szamponetki. Efekt tych produktów nie jest trwał, więc to idealny sposób, by sprawdzić czy dobrze wyglądamy w wybranym przez nas kolorze. Farbą w sprawy możemy stopniować efekt, aż dojdziemy do wymarzonego koloru. Jeśli uznacie, że róż to idealny kolor dla Was, możecie pofarbować włosy farbą trwałą, która nie wypłucze się z włosów. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Nics (@nicolleadduci) Mar 12, 2019 o 6:14 PDT Jak pofarbować końcówki na różowo? Farbowanie samych końcówek lub różowe ombre jest nieco trudniejszą sztuką. Źle pofarbowane włosy mogą się odznaczać wyraźną kreską, co nie wygląda estetycznie. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nałożenie farby. Pierwszym krokiem jest rozdzielenie włosów. Większość...

Przeczytaj
Farbowanie włosów
Fryzury Farbowanie włosów w domu – tych 3 rzeczy nie rób [+krok po kroku]
Farbowanie włosów w domu nie jest trudne. Wystarczy unikać kilku małych błędów, które mogą skutkować zniszczeniem włosów, pojawieniem się przebarwień lub wychodzenia na światło dzienne żółtych odcieni na blondzie.
Marta Średnicka
grudzień 16, 2019

Farbowanie włosów nie jest trudne, jednak dla miłośniczek eksperymentów z farbą może być ryzykowne. Istnieje kilka błędów, które popełniamy, zanim jeszcze przejdziemy do koloryzacji. Kilka z nich następuje chwilę później. Oto, co powinnaś wiedzieć, zanim zrobisz krok w kierunku nowego koloru włosów uzyskanego w domowych warunkach.  Farbowanie włosów w domu – to źle wpływa na włosy Owijanie włosów folią Mamy zwyczaj owijania farbowanych włosów np. folią. To sprawia jednak, że składniki nie są w stanie utlenić się w takim stopniu, jak pozostawione naturalnie. Upinanie ich w kok też jest złym wyjściem. Nakładanie farby od razu na wszystkie włosy Farbowanie włosów powinno zaczynać się od  odrostów , a dopiero później, po upływie wyznaczonego przez producenta farby czasie, pokrywać nią ich całą długość. Niezastosowanie się do tych zasad może skutkować przesuszeniem końcówek . Wiedziałaś, że prawidłową kolejnością jest – odrosty z tyłu głowy, boki, czubek głowy? To właśnie tam temperatura jest najwyższa, a proces koloryzacji zachodzi tam najszybciej. Unikniesz tym samym plam i nierówności. Farbowanie włosów po umyciu Umyte włosy mogą lepiej absorbować farbę – to prawda. Istnieje jednak ryzyko, że na twojej skórze głowy mogą wystąpić podrażnienia. Co więcej, wchodząc w reakcję ze stosowanym wcześniej szamponem lub odżywką, farba może zmienić nieco kolor, a co za tym idzie – efekt końcowy. Farbowanie włosów – jak zmyć farbę ze skóry? Niejednokrotnie farbowanie włosów kończy się plamami na skórze, których trudno jest się pozbyć. Pojawiają się one zwłaszcza w okolicach uszu i na czole. Zdarza się, że nieumyślnie dotkniemy brudną od farby...

Przeczytaj
Fryzury Katarzyna Skrzynecka przefarbowała włosy w domu. Efektem pochwaliła się na Instagramie
Katarzyna Skrzynecka kupiła drogeryjną farbę i sama pofarbowała swoje włosy. Efekt końcowy mocno zaskakuje!
Laura Osakowicz
kwiecień 23, 2020

Aktorka i prezenterka od lat wierna jest blond włosom . Podczas domowej izolacji nie mogła skorzystać z usług fryzjera, więc postanowiła w domowych warunkach pozbyć się odrostu . Choć robiła to pierwszy raz, uzyskała kolor jak z profesjonalnego salonu!  Katarzyna Skrzynecka przefarbowała włosy w trakcie kwarantanny  Katarzyna Skrzynecka jest bardzo aktywna na Instagramie. Chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami momentami ze swojego prywatnego życia, szczególnie w tym trudnym dla wszystkim czasie. Nie traci jednak pogody ducha, a niedogodności, takie jak brak możliwości pójścia do fryzjera, obraca w żart.  Wczoraj gwiazda dodała zdjęcie tuż po nałożeniu farby na pasma. Ubranie oraz okulary zabezpieczyła torbą foliową. Selfie podpisała: Przy domowym farbowaniu na "beżowy blond". Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka) Kwi 22, 2020 o 1:42 PDT Dziś pochwaliła się efektami samodzielnego farbowania włosów . Kolor wyszedł równomierny, a po odrostach nie ma śladu. Odcień, który wybrała Skrzynecka doskonale podkreślił jej urodę. Aktorka zdradziła, że użyła popularnej farby z drogerii o kolorze na poziomie 9, czyli jasnego blondu. Udało się! Farba znanej firmy, dobrej jakości, kupiona w znanym kosmetycznym sklepie sieciowym. Kolor "mrożony perłowy blond", nr 9 - 5 , bo wiele pań pytało. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka) Kwi 23, 2020 o 3:01 PDT Aktorka nie stosowała żadnych pędzelków do nakładania mieszanki. Farbę rozprowadziła na włosach niczym odżywkę, z użyciem dołączonych rękawiczek. Zdradziła, że cały proces zajął jej zaledwie 45...

Przeczytaj