klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
francuska grzywka
Fryzury

Francuska grzywka - jak wygląda i komu pasuje?

Grzywka stała się znakiem rozpoznawczym francuskich kobiet i dziewczyn. Kto będzie wyglądał dobrze we francuskiej grzywce, jak ją wykonać i co najważniejsze, jak układać?
Laura Osakowicz
styczeń 29, 2020

Zdecydowanie się na obcięcie grzywki jest zwykle bardzo trudne i ryzykowne, jeśli wcześniej jej nie posiadałyśmy. Nikt nie zagwarantuje nam przecież, że na pewno będziemy wyglądały dobrze. Jednak z jakiegoś powodu wiele Francuzek decyduje się na jedno charakterystyczne cięcie, które możemy nazwać właśnie francuską grzywką i... zawsze wygląda ono niesamowicie twarzowo! Na czym polega fenomen francuskiej grzywki? 

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Jak wygląda francuska grzywka?

Francuzki, choć zwykle wyglądają nienagannie pięknie i naturalnie, wcale nie przywiązują dużej uwagi do urody, a w szczególności nie poświęcają jej wiele czasu. Lubią proste i szybkie rozwiązania, które zawsze się sprawdzają i pasują do każdej okazji. Tym samym wiele z nich na co dzień wybiera niemal brak makijażu, jeansy, proste koszule przewiązane w pasie lub t-shirt, a na wieczór prostą małą czarną, elegancką marynarkę, a na usta czerwoną szminkę.

Również jeśli chodzi o włosy, kobiety z Francji rzadko eksperymentują. Nie zobaczymy ich raczej z włosami ufarbowanymi na popielaty blond czy róż. W tym względzie także ważna jest dla nich naturalność - największym ekscesem jest wykonanie delikatnych pasemek w stylu sombre albo obcięcie kosmyków na krótko. Właśnie z tych względów Francuzki tak bardzo pokochały grzywkę. Jest ponadczasowa, nadaje lekkości fryzurze i wygładza rysy twarzy, a lekko rozjaśniona od słońca rozświetla skórę.

Grzywka noszona przez kobiety z Francji wydaje się nieco za długa, ale to zamierzony zabieg, aby w razie potrzeby bez kłopotu spiąć ją do tyłu. W uczesaniu Francuzek zwykle wyraźnie widoczny jest przedziałek na środku głowy, także wtedy gdy noszą grzywkę. Tym samym lekko za długa grzywka ścięta na prosto w ciągu dnia układa się lekko na boki. Nie jest nawet specjalnie układana co rano, często schnie sama, a przeczesana jedynie palcami dodaje messy looku

Zobacz także: Grzywka pasująca do każdego kształtu twarzy - curtain bangs

Jak układać grzywkę? 

Zwykle powtarza się, że o grzywkę należy dbać i ją codziennie układać. Grzywka w stylu francuskim jest jednak zaprzeczeniem tej teorii. Wystarczy, że będzie czysta, lekko roztrzepana na boki i przeczesana palcami. Jeśli boki grzywki będą nieco dłuższe niż jej środek, to będzie się ona lepiej układać, nie jest to jednak konieczność. Ważniejsze jest, aby nie obciąć grzywki zbyt krótko i aby nie była prosta, jak on linijki.

Francuska grzywka - komu pasuje?

Francuska grzywka pięknie komponuje się z długimi włosami. Zdjęcia zebrane w naszej galerii udowadniają jednak, że osoby o krótkich włosach również mogą sobie pozwolić na grzywkę w tym stylu. W dodatku będzie ona doskonała do wielu kształtów twarzy - zarówno owalnej, okrągłej jak i kwadratowej. Uważać z nią powinny jedynie posiadaczki bardzo szczupłej brody bądź niskiego czoła. 

Jak nosić grzywkę, jak prawdziwa Francuzka? Sprawdź naszą galerię.  

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

1 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/277252920797745963/
2 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/443534263299578231/
3 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/395472411032024075/
4 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/318489004890566504/
5 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/708050372642725852/
6 z 6

Francuska grzywka

Francuska grzywka
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/114349278024462747/
Komentarze
modne fryzury - bold fringes
Instagram@sabinasocol
Fryzury Modne fryzury na jesień 2020: bold fringes to nowa wersja francuskiej grzywki
Modne fryzury na jesień 2020 to powrót do przeszłości. W cięciach silnie nawiązują do francuskiego stylu w miejskiej wersji. Bold fringes to nowa odsłona stylu uwielbianego przez Brigitte Bardot.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Modne fryzury na jesień 2020 to z pewnością grzywki. W tym sezonie możemy zaobserwować ich wielki powrót. Jednym z gorących trendów jest nawiązanie do lat 60. Brigitte Bardot kochała naturalne upięcia i luźno opadające włosy. Dziś styl ten wraca pod nową nazwą - bold fringes. Chętnie sięga po niego Bella Hadid. Zaintrygowane?  Zobacz także:   Modne fryzury na jesień 2020: angular bob to klasyczny bob w odmienionej wersji Czym jest modna fryzura bold fringes? Modna fryzura bold fringes to grzywka, która luźno opada na twarz i jest przycięta na równi z linią czoła lub nieco dłuższa. Nie jest jednak mocno symetryczna. W najlepszym jej wydaniu ma lekko cieniowane końce i wygląda na swobodnie rosnącą, bez ingerencji fryzjera.   Grzywka może rozchylać się na boki, jak w przypadku curtaing bangs, ale też być na tyle cienka, żeby wyłącznie lekko zasłaniać skórę, będąc niemal niewidoczną. Kluczem do jej stworzenia jest subtelność i delikatne przysłanianie oczu.   Zobacz także:   Modne fryzury na jesień 2020 – TOP 5 trendów w stylizacji i cięciach Komu pasuje modna fryzura bold fringes? Bold fringes to modna fryzura, która nadaje się do każdego kształtu twarzy. Potrafi łagodzić rysy i dodawać dziewczęcego uroku. Nie podkreśla ostrych rysów ze względu na swój nieregularny charakter. Hit na jesień 2020 jest też dobrym rozwiązaniem, żeby odciążyć i jednocześnie dodać włosom objętości. W jaki sposób? Jeśli mamy ich dużą ilość i chcemy nadać im lekkości, cienka, stworzona z niewielkiej ilości włosów grzywka sprawi, że punkt ciężkości nie zostanie przeniesiony na czoło, a prześwitująca spod włosów skóra sprawi, że włosów będzie optycznie mniej, a dokładniej będą one równomiernie...

Przeczytaj