Wejdź
przeplatany kucyk
Fryzury

Fryzura z przeplatanym kucykiem krok po kroku

Szukasz pomysłu na efektowną, a jednocześnie niezbyt trudną do stworzenia fryzurę? Zobacz naszą propozycję przeplatanego kucyka!
wrzesień 19, 2013

Jeśli lubicie klasyczne kucyki, warkocze i kłosy, to na pewno polubicie też przeplatany kucyk! To niezbyt trudna do wykonania fryzura, a zarazem bardzo wygodna, uniwersalna i efektowna! The Great Kate pokazuje, jak krok po kroku stworzyć inną wersję tradycyjnego kucyka.

Kucyk inspirowany lookiem Beyonce

Zobacz, jak krok po kroku stworzyć przeplatany kucyk:

przeplatany kucyk

1. Bazą fryzury jest kucyk na boku - żeby ukryć gumkę wydzielamy sobie pasemko włosów.

przeplatany kucyk

2. Następnie okręcamy nim złapane gumką włosy.

przeplatany kucyk

3. Końcówkę pasemka ukrywamy za pomocą wsuwki w kucyku.

przeplatany kucyk

4. Następnie z zewnętrznej strony kucyka wydzielamy 3 kolejne, skrajne, jednakowe pasemka i przeplatamy je dwukrotnie jak zwykły warkocz.

przeplatany kucyk

5. Po przeciwległej stronie wyodrębniamy cieniutkie pasemko i wplatamy je w warkocz.

przeplatany kucyk

6. Cały proces powtarzamy kilkakrotnie.

przeplatany kucyk

7. Kończąc przeplatanie, rezygnujemy z dobierania cieniutkich pasemek, by zakończyć fryzurę na normalnym warkoczu.

przeplatany kucyk

8. Kiedy zakończymy fryzurę, pojedyncze przeplecione pasemka możemy zdyscyplinować żelem do stylizacji włosów. Jeżeli mamy mocno cieniowane włosy, zachowanie odrębności pasemek, może okazać się koniecznością.

Fryzura z przeplatanym kucykiem jest gotowa!

przeplatany kucyk

Spróbujecie stworzyć taką fryzurę?

Komentarze
materiały PR
Fryzury 4 hipnotyzujące fryzury, dzięki którym zostaniesz królową karnawału – podpowiadamy, jak uczesać się krok po kroku
Karnawałowa impreza wymaga nie tylko odpowiedniej kreacji i makijażu, ale także efektownej fryzury. Przedstawiamy cztery stylowe, modne upięcia, od których trudno oderwać wzrok.
Materiał partnera
styczeń 18, 2018

1. Fryzura Brigitte Bardot w nowoczesnej odsłonie Upięcie inspirowane samą Brigitte Bardot? Ty także możesz mieć efektowną fryzurę symbolu seksapilu i ikony kina lat 50. i 60. XX wieku! Do jej wykonania potrzebujesz: szczotki wentylującej, szczotki płaskiej, grzebienia o grubych zębach, suszarki, kilku gumek do włosów oraz lakieru Wellaflex Volume i pianki Wellaflex 2-day Volume. Sascha Breuer, międzynarodowy stylista marki Wella, zdradził nam kilka trików, dzięki którym fryzura w stylu Brigitte Bardot zyskuje zupełnie nowe oblicze. Krok 1:  Zaraz po umyciu osusz włosy ręcznikiem. Następnie, wczesz w nie piankę Wellaflex 2-day Volume, która uniesie włosy i zatroszczy się o aż dwudniową objętość. Krok 2:  Wysusz włosy równomiernie kierując podmuch suszarki do tyłu, a za pomocą szczotki wentylującej delikatnie wyciągnij je do góry, aby nadać fryzurze jeszcze więcej objętości. Kiedy włosy będą już suche, oddziel je półkolem dookoła głowy tuż nad uszami. Krok 3:  Podtapiruj włosy z tyłu głowy, zostawiając spiętrzenie zaokrąglające głowę. Zbierz włosy na bok i uformuj kucyk tuż nad karkiem. Dzięki pozostawieniu kilku kosmyków na zewnątrz, uzyskasz bardziej naturalny efekt. Związany kucyk spryskaj lakierem Wellaflex Volume, co sprawi, że fryzura będzie się odpowiednio trzymać. Krok 4:  W kolejnym kroku zapleć warkocz, który nada fryzurze bardziej współczesny, modny wygląd. Gotowy warkocz delikatnie poluzuj. Krok 5:  Wykończy fryzurę, utrwalając ją lakierem. 2. Niskie upięcie Wystarczy 6 kroków, aby wykonać prostą, ale bardzo stylową fryzurę, która sprawdzi się nie tylko w karnawale. Kobiety często rezygnują z tego typu upięć z obawy, ze nie przetrwają one nocy. To błąd! Aby początkowy efekt został zachowany, należy właściwie wykończyć fryzurę. Potrzebne będą Ci do tego tylko dwa kosmetyki do stylizacji włosów.  Krok 1:...

Przeczytaj

Nasze akcje