Wejdź
Fryzury

Główny fryzjer Tangle Teezer zdradza nam, dlaczego wybór odpowiedniej szczotki do włosów jest ważny

Jak wybrać szczotkę do włosów, która będzie je pielęgnować, a jednocześnie rozczesywać bez bólu?
Milena Majak
sierpień 12, 2019

Kwestia doboru szczotki do włosów traktowana jest jeszcze po macoszemu. Nie zwracamy na to uwagi, bo to przecież tylko szczotka... Słowo "tylko" musimy jednak wreszcie zamienić na "aż". Zakup odpowiedniej szczotki do włosów jest tak samo ważny, jak dobranie odpowiadającej potrzebom skóry pielęgnacji. 

Dlaczego dobór prawidłowej szczotki do włosów jest tak ważny?

Szczotkę do włosów możemy również porównać z pędzlami do makijażu. Same doskonale z pewnością wiecie, że możemy je podzielić ze względu na rodzaj włosia, jego kształt, długość, ilość w trzonku - różne rodzaje służą do malowania różnych części twarzy i uzyskania konkretnych efektów. Tak samo jest ze szczotkami - różne rodzaje służą do czesania różnych struktur włosów.

Prawidłowo wybrana będzie pielęgnować pasma. Dla ułatwienia posłużymy się przykładem szczotki do rozczesywania. Jej kształt, ząbki (rodzaj, grubość, długość, giętkość) są dostosowane wyłącznie do rozplątywania supełków. Zdecydowanie trudniej będzie nią stworzyć chociażby objętość tuż u nasady włosów. Tak samo trudno jest nawinąć na nią pasma, aby je wystylizować chociażby w delikatne fale. Mogą się zaplątać w ząbki, przez co część niechcący wyrwiemy, a część zbije się w trudne do okiełznania kołtuny.

Niedawno miałyśmy przyjemność rozmawiać z Pinar Nectari, głównym fryzjerem marki Tangle Teezer. Przyjechała do Polski wraz z siostrzenicą założyciela tejże marki - Lily Pulfrey. Podczas premiery dwóch nowych szczotek Tangle Teezer (Fine&Fragile oraz Thick&Curly) odpowiedziała nam na najbardziej nurtujące nas pytania w kwestii pielęgnacji włosów oraz czesania ich. Część wniosków może was naprawdę zaskoczyć.

Zdjęcie główne: Screen z materiały wideo

Komentarze

Nasze akcje