klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Grzywka na bok
Fryzury

Grzywka na bok – czy pasuje do twojego kształtu twarzy?

Grzywka na boku jest fryzurą, która potrafi podkreślić atuty i ukryć mankamenty wynikające z kształtu naszej twarzy. Pasuje niemal każdej kobiecie, jednak jej długość należy dostosować do proporcji i sposobu cięcia pozostałej części włosów. W decyzji o jej stworzeniu najważniejsze jest jednak to, że nigdy nie wychodzi z mody, a jej pielęgnacja jest dużo łatwiejsza niż grzywki ciętej na prosto.
Marta Średnicka
styczeń 22, 2020

Grzywka na boku jest klasycznym cięciem, które nie wpisuje się w chwilowe trendy. Pasuje niemal wszystkim, choć określone typy urody mogą cieszyć się niewątpliwymi korzyściami, jakie płyną z jej obecności na naszych włosach. Właściwie dobrane cięcie, stylizacja i dobór objętości mogą skutkować m.in optycznym wysmukleniem naszej twarzy.

Zobacz także: Grzywka do każdego kształtu twarzy

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Komu pasuje grzywka na boku?

Tuż po szalonej, ekstrawaganckiej koloryzacji, to właśnie grzywka budzi największe poruszenie i kontrowersje. Zwykłe obcięcie grzywki na bok, często określane jest jako wielka metamorfoza. Nic w tym dziwnego. Za sprawą tak drobnego szczegółu można uzyskać spektakularny efekt, który sprawi, że rysy twarzy nabiorą nowego wyrazu. Grzywka na bok to również doskonały sposób, żeby ukryć i skrócić wysokie czoło lub poradzić sobie z mniej fotogenicznym profilem. Jest stworzona dla osób o okrągłej, kwadratowej i trójkątnej twarzy. Ta ostatnia w szczególności powinna rozważyć właśnie takie rozwiązanie. Tzw. odwrócony trójkąt cechuje zwężenie w dolnej części twarzy i jego szerokie górne partie. Grzywka na boku sprawi, że twarz będzie w większym stopniu proporcjonalna.

Zobacz także: Jak dobrać przedziałek do kształtu twarzy?

Źródło: iStock

Jeśli zastanawiasz się, czy grzywka na boku jest dobrym pomysłem dla prostych lub kręconych włosów, odpowiedź brzmi – tak. W niektórych przypadkach może działać również na zasadzie kontrastu. Falowane włosy, zwłaszcza przy cięciu bob kochają ten sposób stylizacji grzywki.

Szukasz inspiracji? Sprawdź naszą galerię.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Grzywka na boku - cienkie włosy

Grzywka na boku - cienkie włosy
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/465630048976203516/

Dla osób o cienkich, rzadkich włosach, grzywka na boku jest dobrym sposobem na ukrycie ich braku, również w przypadku kucyka. Do jej stworzenia wystarczy drobne pasmo, zebrane z większej powierzchni głowy. Optycznie zwiększyć ilość włosów można zarówno dzięki grzywce na boku w długiej, jak i krótkiej wersji.

2 z 5

Grzywka na boku - na dwie strony

Grzywka na boku - na dwie strony
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/623326404655109795/

Grzywka na boku, która rozchyla się na dwie strony to nic innego jak popularna curtain bangs. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie podcinają grzywki regularnie, ale wolą ją w krótszej wersji. Taka grzywka nie opada na oczy. Taki sposób cięcia może wysmuklić i wydłużyć twarz pod warunkiem, że współgra z resztą fryzury.

3 z 5

Grzywka na boku - długa i gęsta

Grzywka na boku - długa i gęsta
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/830069775053744937/

Grzywka na bok, która ma być gładka, stapiać się z pozostałą częścią włosów i tylko nieznacznie różnić się długością. Jest trudniejsza w utrzymaniu na miejscu, ale to właśnie dzięki temu sprawia, że fryzura nabiera objętości.

4 z 5

Grzywka na boku - przedłużenie dla włosów

Grzywka na boku - przedłużenie dla włosów
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/424112489892317363/

Grzywka na boku, która kończy się w połowie ich długości jest przeznaczona dla osób o smuklejszej twarzy. Może optycznie ją poszerzać, choć nie jest to regułą. Stanowi też przedłużenie dla włosów. Sprawia, że wydają się dłuższe, niż są w rzeczywistości.

5 z 5

Grzywka na boku - podkreślenie krótkich włosów

Grzywka na boku - podkreślenie krótkich włosów
Instagram https://www.instagram.com/p/BmlfzFvlsVL/

Grzywka na boku może służyć jako podkreślenie krótkiej fryzury. Dobrze dopasowana może dodać włosom objętości i sprawić, że będą wydawały się cięższe. Powinna być ich przedłużeniem lub uzupełnieniem. Mocno przylegająca do czoła nie jest dobrym rozwiązaniem.

Komentarze
modne fryzury - bold fringes
Instagram@sabinasocol
Fryzury Modne fryzury na jesień 2020: bold fringes to nowa wersja francuskiej grzywki
Modne fryzury na jesień 2020 to powrót do przeszłości. W cięciach silnie nawiązują do francuskiego stylu w miejskiej wersji. Bold fringes to nowa odsłona stylu uwielbianego przez Brigitte Bardot.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Modne fryzury na jesień 2020 to z pewnością grzywki. W tym sezonie możemy zaobserwować ich wielki powrót. Jednym z gorących trendów jest nawiązanie do lat 60. Brigitte Bardot kochała naturalne upięcia i luźno opadające włosy. Dziś styl ten wraca pod nową nazwą - bold fringes. Chętnie sięga po niego Bella Hadid. Zaintrygowane?  Zobacz także:   Modne fryzury na jesień 2020: angular bob to klasyczny bob w odmienionej wersji Czym jest modna fryzura bold fringes? Modna fryzura bold fringes to grzywka, która luźno opada na twarz i jest przycięta na równi z linią czoła lub nieco dłuższa. Nie jest jednak mocno symetryczna. W najlepszym jej wydaniu ma lekko cieniowane końce i wygląda na swobodnie rosnącą, bez ingerencji fryzjera.   Grzywka może rozchylać się na boki, jak w przypadku curtaing bangs, ale też być na tyle cienka, żeby wyłącznie lekko zasłaniać skórę, będąc niemal niewidoczną. Kluczem do jej stworzenia jest subtelność i delikatne przysłanianie oczu.   Zobacz także:   Modne fryzury na jesień 2020 – TOP 5 trendów w stylizacji i cięciach Komu pasuje modna fryzura bold fringes? Bold fringes to modna fryzura, która nadaje się do każdego kształtu twarzy. Potrafi łagodzić rysy i dodawać dziewczęcego uroku. Nie podkreśla ostrych rysów ze względu na swój nieregularny charakter. Hit na jesień 2020 jest też dobrym rozwiązaniem, żeby odciążyć i jednocześnie dodać włosom objętości. W jaki sposób? Jeśli mamy ich dużą ilość i chcemy nadać im lekkości, cienka, stworzona z niewielkiej ilości włosów grzywka sprawi, że punkt ciężkości nie zostanie przeniesiony na czoło, a prześwitująca spod włosów skóra sprawi, że włosów będzie optycznie mniej, a dokładniej będą one równomiernie...

Przeczytaj