klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Grzywka w stylu... zasłony? Tak! Jak ona wyszczupla

Mówi się, że to rzęsy i brwi są oprawą dla oczu. W tym przypadku to właśnie grzywka w stylu zasłony stanowi najpiękniejszą ramę.
Milena Majak
wrzesień 21, 2017

Curtain bang nie tylko podkreśli rysy twarzy, ale również skoryguje delikatne dysproporcje. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej popularnych w ostatnim czasie grzywek. Według portalu byrdie.com na Pintereście dzielenie się na tablicach zdjęciami curtain bang wzrosło w ostatnim czasie aż o 600 procent

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o fryzurze, która podkreśla rysy twarzy

Grzywka jak zasłona na twarzy

Nazwa curtain bang wzięła się oczywiście od tego, jak ta grzywka wygląda. A chodzi o to, że przedziałek mamy na środku głowy, a włosy delikatnie odgarniamy na bok. Powinny być nieco krótsze niż reszta oraz dobrze wycieniowanie. Taki zabieg fryzjerski pozwoli im swobodnie okalać twarz. Nie będą również powodować efektu ciężkości

Zobacz także: Czekolada na porost włosów? Ten przepyszny koktajl naprawdę działa cuda!

Jak mówi Jordi Martinez, stylista marki Frederic Fekkai, curtain bang można wykonać zarówno na prostych, jak i falowanych włosach. Struktura kosmyków nie ma tutaj większego znaczenia. Kluczowe jest ich ułożenie. Samodzielne wystolizowanie może być nieco trudniejsze i warto znać kilka pomocnych trików. Zawsze możesz się uważnie przyjrzeć pracy swojego stylisty i podpatrzeć jego sztuczki. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego puszenia oraz elektryzowania się włosów tuż przy twarzy. 

Zobacz także: Bibułki matujące... do włosów! Wyrasta konkurencja dla suchych szamponów?

Dość istotne jest użycie odżywki bez spłukiwania lub serum zaraz po umyciu kosmyków. Niezwykle pomocny będzie również lakier. Ale jak zdradza Jordi Martinez kluczowy jest kierunek, w jakim będziemy suszyć włosy. Należy delikatnie rozwiewać z daleka grzywkę, przeczesując ją ostrożnie palcami nieustannie w jedną stronę. Na koniec wystarczy wygładzić pasma okrągłą szczotką, wywijając końce do góry.

My polecamy te kosmetyki:

Stylizowanie grzywki na początku może wydawać się trudne, ale gwarantujemy, że szybko dojdziesz do perfekcji. Jest jeszcze jedna zaleta noszenia curtain bang. To, w jaki sposób układają się włosy, pozwala swobodnie oddychać skórze na czole. Dermatolog Joshua Zeichner mówi, że strefa produkująca najwięcej sebum, czyli strefa T, pozostaje wolna. Nasze pory szybko nam za to podziękują.

A jeśli chcesz przyjrzeć się bliżej curtain bang, zajrzyj do naszej galerii :). 

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

Zdjęcie główne: Pinterest

1 z 5

Curtain bang

Curtain bang
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/419468152783443506/
2 z 5

Curtain bang

Curtain bang
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/493636809129413395/
3 z 5

Curtain bang

Curtain bang
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/185562447120400764/
4 z 5

Curtain bang

Curtain bang
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/17170042309344899/
5 z 5

Curtain bang

Curtain bang
Pinterest https://www.pinterest.com/pin/482096335093284013/
Komentarze