klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
dbanie o włosy zimą
Fotolia
Fryzury

Jak dbać o włosy zimą – 5 zasad, o których musisz pamiętać!

Czy wiesz, czego nie robić włosom zimą? Czy dzianinowe swetry niszczą włosy? Czy zimą warto stosować kosmetyki z silikonami?
Anna Jastrzębska
listopad 17, 2014

Przedstawiamy 5 zasad dbania o włosy zimą!

1 z 5

Nie wychodź z wilgotnymi włosami

Nie wychodź z wilgotnymi włosami

Przede wszystkim ze względów zdrowotnych – nawet lekko wilgotne włosy sprzyjają poważnym chorobom, ale też z troski o zdrowy wygląd włosów. Pojedyncze wilgotne pasma poddane niskiej temperaturze mogą zamarznąć i zostać trwale uszkodzone.

2 z 5

Nie zapominaj o czapce

Nie zapominaj o czapce

W mroźnie dni bezwzględnie pamiętaj o nakryciu głowy. Ciepła czapka ochroni włosy przed negatywnym działaniem niskich temperatur. Jeśli obawiasz się, że czapka zwiększy elektryzowanie się włosów, możesz wypłukać ją w płynie zmiękczającym tkaniny, który podziała antystatycznie. Stylowe czapki sprawdzą się również wtedy, gdy masz typowy bad hair day. :)

3 z 5

Polub kosmetyki z silikonami i oleje

Polub kosmetyki z silikonami i oleje

Zima to idealny moment, żeby rozpocząć olejowanie czy intensywne kuracje treściwymi odżywkami i maskami. Wszystkie zabiegi i składniki kosmetyków, które odstraszają nas latem, będą niezastąpione w chłodniejsze miesiące. Zimą nie musisz unikać odżywek, które mają w swoim składzie silikony – doskonale zabezpieczą włosy tworząc na nich ochronną powłokę. Zimą włosy kochają emolienty i silikony – korzystajmy z tego!

4 z 5

Uważaj na dzianinowe swetry

Uważaj na dzianinowe swetry

Ale też płaszcze, szaliki czy kominy. Zimowe tkaniny o szorstkiej fakturze i rozpuszczone włosy mogą powodować uszkodzenia mechaniczne włosów i przesuszenia, szczególnie końcówek. Oczywiście nie musimy rezygnować z ciepłych, zimowych okryć, ale warto wyrobić w sobie nawyk częstszego niż w sezonie wiosenno-letnim, upinania włosów w warkocze czy koczki.

5 z 5

Dbaj o włosy nocą

Dbaj o włosy nocą

Zimą powinnaś szczególną uwagę poświęcać odżywianiu i wzmacnianiu włosów. Noc to najlepszy moment na regenerację włosów – dlatego przed pójściem spać możesz nałożyć na końcówki włosów olej lub na przykład odżywkę w sprayu i zapleść włosy w luźny warkocz luk koczki „ślimaczki”.

Komentarze