klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak wzmocnić działanie odżywki do włosów
Fotolia
Fryzury

Jak wzmocnić działanie odżywki lub maski do włosów?

Oto 4 sprawdzone sposoby, dzięki którym sprawisz, że maska lub odżywka do włosów zadziała intensywniej!
Magdalena Borucińska
styczeń 08, 2016
TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Co zrobić, by odżywka do włosów działała intensywniej?

Podczas każdego mycia nakładasz na włosy odżywkę albo maskę, ale masz wrażenie, że nie działają tak jak powinny? Oto 4 proste sposoby, dzięki którym wzmocnisz działanie kosmetyków, a tym samym intensywniej zadbasz o swoje włosy – nasze rady pokochają dziewczyny, których włosy nie mają blasku, są zniszczone i przesuszone.

Znacie inne sposoby na 'podkręcenie' odżywki?

1 z 4

Dodaj olejek do maski do włosów

Dodaj olejek do maski do włosów

Jeśli masz naprawdę przesuszone i zniszczone włosy warto do maski dodać 2-3 krople olejku do włosów lub naturalnego oleju (jojoba, migdałowy, arganowy). To zdecydowanie wzmocni działanie kosmetyku. Ta metoda nie sprawdzi się na zdrowych włosach – może je bardzo obciążyć, ale dla tych w złym stanie to prawdziwe zbawienie. Kosmetyki możesz wzmocnić również kwasem hialuronowym, sokiem z aloesu, mleczkiem pszczelim itp.

2 z 4

Wmasuj odżywkę we włosy

Wmasuj odżywkę we włosy

Sposób nałożenia odżywki na włosy jest niezwykle istotny – warto poświęcić chwilę, by zrobić to właściwie. To pozwoli wzmocnić siłę oddziaływania produktu – naprawdę zobaczycie różnicę! Włosy staną się lśniące i bardziej gładkie.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nakładamy odżywkę na dokładnie odsączone włosy – nie robimy tego jednak ręcznikiem, ale delikatnie odciskamy wodę rękami. Następnie nakładamy produkt – zaczynając od końcówek, stopniowo przesuwając ku nasadzie i uwzględniając każde pasmo. Warto pamiętać, że nie nakładamy odżywki na  skórę głowy – nakładanie produktu kończymy ok. 10 cm od nasady, w przypadku krótkich włosów odległość ta się zmniejsza

tłumaczy Agnieszka Płusa, ekspert marki Wella Professionals
3 z 4

Rozczesuj włosy podczas nakładania odżywki

Rozczesuj włosy podczas nakładania odżywki

Po dokładnym umyciu włosów i lekkim osuszeniu należy nałożyć odżywkę lub maskę na włosach i rozczesać je grzebieniem o rzadkich zębach.

Należy unikać szarpania i rozczesywania szczotka, gdyż wtedy uszkadzamy włos mechanicznie, czego następstwem jest pękanie, zmniejszona odporność ,brak połysku i trudności w utrzymaniu odpowiedniego kształtu fryzury

radzi Joanna Krakowska, fryzjerka z Kliniki Medycyny Estetycznej Cosmopolitan w Warszawie
4 z 4

Zawiń włosy w ciepły ręcznik

Zawiń włosy w ciepły ręcznik

To najbardziej znany sposób – łuski włosów pod wpływem ciepła rozchylają się łatwiej absorbują składniki z kosmetyków. Nałóż na włosy maskę, a następnie owiń je w plastikowy czepek i ciepły ręcznik. Możesz również podgrzewać całość suszarką albo zmoczyć ręcznik i włożyć go na 2 minuty do mikrofalówki. Po wyjęciu pozwól, by ręcznik odrobinę wystygł i dopiero wtedy zawiń w niego włosy. Na koniec koniecznie dokładnie spłucz włosy zimną wodą – to zamknie łuski i sprawi, że będą gładsze i bardziej lśniące.

Komentarze