klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
jak wzmocnić działanie odżywki do włosów
Fotolia
Fryzury

Jak wzmocnić działanie odżywki lub maski do włosów?

Oto 4 sprawdzone sposoby, dzięki którym sprawisz, że maska lub odżywka do włosów zadziała intensywniej!
Magdalena Borucińska
styczeń 08, 2016
Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Co zrobić, by odżywka do włosów działała intensywniej?

Podczas każdego mycia nakładasz na włosy odżywkę albo maskę, ale masz wrażenie, że nie działają tak jak powinny? Oto 4 proste sposoby, dzięki którym wzmocnisz działanie kosmetyków, a tym samym intensywniej zadbasz o swoje włosy – nasze rady pokochają dziewczyny, których włosy nie mają blasku, są zniszczone i przesuszone.

Znacie inne sposoby na 'podkręcenie' odżywki?

1 z 4

Dodaj olejek do maski do włosów

Dodaj olejek do maski do włosów

Jeśli masz naprawdę przesuszone i zniszczone włosy warto do maski dodać 2-3 krople olejku do włosów lub naturalnego oleju (jojoba, migdałowy, arganowy). To zdecydowanie wzmocni działanie kosmetyku. Ta metoda nie sprawdzi się na zdrowych włosach – może je bardzo obciążyć, ale dla tych w złym stanie to prawdziwe zbawienie. Kosmetyki możesz wzmocnić również kwasem hialuronowym, sokiem z aloesu, mleczkiem pszczelim itp.

2 z 4

Wmasuj odżywkę we włosy

Wmasuj odżywkę we włosy

Sposób nałożenia odżywki na włosy jest niezwykle istotny – warto poświęcić chwilę, by zrobić to właściwie. To pozwoli wzmocnić siłę oddziaływania produktu – naprawdę zobaczycie różnicę! Włosy staną się lśniące i bardziej gładkie.

Przede wszystkim należy pamiętać, że nakładamy odżywkę na dokładnie odsączone włosy – nie robimy tego jednak ręcznikiem, ale delikatnie odciskamy wodę rękami. Następnie nakładamy produkt – zaczynając od końcówek, stopniowo przesuwając ku nasadzie i uwzględniając każde pasmo. Warto pamiętać, że nie nakładamy odżywki na  skórę głowy – nakładanie produktu kończymy ok. 10 cm od nasady, w przypadku krótkich włosów odległość ta się zmniejsza

tłumaczy Agnieszka Płusa, ekspert marki Wella Professionals
3 z 4

Rozczesuj włosy podczas nakładania odżywki

Rozczesuj włosy podczas nakładania odżywki

Po dokładnym umyciu włosów i lekkim osuszeniu należy nałożyć odżywkę lub maskę na włosach i rozczesać je grzebieniem o rzadkich zębach.

Należy unikać szarpania i rozczesywania szczotka, gdyż wtedy uszkadzamy włos mechanicznie, czego następstwem jest pękanie, zmniejszona odporność ,brak połysku i trudności w utrzymaniu odpowiedniego kształtu fryzury

radzi Joanna Krakowska, fryzjerka z Kliniki Medycyny Estetycznej Cosmopolitan w Warszawie
4 z 4

Zawiń włosy w ciepły ręcznik

Zawiń włosy w ciepły ręcznik

To najbardziej znany sposób – łuski włosów pod wpływem ciepła rozchylają się łatwiej absorbują składniki z kosmetyków. Nałóż na włosy maskę, a następnie owiń je w plastikowy czepek i ciepły ręcznik. Możesz również podgrzewać całość suszarką albo zmoczyć ręcznik i włożyć go na 2 minuty do mikrofalówki. Po wyjęciu pozwól, by ręcznik odrobinę wystygł i dopiero wtedy zawiń w niego włosy. Na koniec koniecznie dokładnie spłucz włosy zimną wodą – to zamknie łuski i sprawi, że będą gładsze i bardziej lśniące.

  • Polecane
  • Najnowsze
  • Wybrane dla Ciebie