klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Jesienią będziemy nosić niespodziewany kolor blondu. Poznajcie mauve champagne

Myślałyśmy, że w kwestii blondu zostało powiedziane już wszystko. Okazuje się jednak, że nie, bo styliści właśnie lansują jego nowy odcień.
Milena Majak
wrzesień 25, 2018

Już oficjalnie mamy jesień! Przyszedł zatem czas na to, aby zrobić mały przegląd trendów na tę porę roku. Dużym zaskoczeniem są dla nas fryzury. Zazwyczaj w tych chłodnych miesiącach decydujemy się nie tylko na ciemniejszy makijaż, ale również na ciemniejszy kolor włosów. Ale w tym roku nastąpiła drobna zmiana...

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Mauve champagne kolorem na jesień 2018

Przydymiony szampański odcień włosów to najnowszy trend w stylizacji inspirowany żywnością, który już teraz wzbudza zainteresowanie kobiet. Nam przypomina nieco staromodny balayage. Stylistka z Arizony, Tara Nicole tłumaczy, że efekt końcowy jest dość niejednoznaczny. Włosy wyglądają inaczej w zależności od natężenia światła - to trochę tak, jakby pomalowano je holograficznym zakreślaczem. Czasami wygląda złociście, innym razem wpada w metaliczno-fiołkowe odcienie, ale pokazuje też srebrzystą czy brzoskwiniową poświatę

Aby stworzyć ten magiczny look, Tara zaczyna od stworzenia na włosach mnóstwa pasemek baby lights. Wyglądają bardzo naturalnie, rozświetlają włosy i dodają im przy okazji objętości. Oczywiście kolor mauve champagne dużo łatwiej będzie uzyskać naturalnym blondynkom. Włosy trzeba rozjaśnić, a w przypadku naturalnych słowiańskich pasm ten proces odbędzie się na zaledwie jednej wizycie. 

Podczas tworzenia fryzury Tara Nicole starała się unikać pozostawiania odrostów. Próbowała wkomponować raczej w całą koloryzację, aby poszczególne elementy były spójne. Następnie stylistka nałożyła na całe włosy niestandardowy odcień fioletu z popielatym barwnikiem i na koniec użyła różowo-złotego tonera, który trzymała 25 minut. Chociaż proces ten wydaje się być prosty i szybki, w rzeczywistości może być inaczej.

Metaliczne i srebrne kolory są bardzo trudne w utrzymaniu i wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Dlatego poniższe szampony powinny ułatwić dbanie o rozjaśnianie włosy:

Zdjęcie główne: Instagram.com/taranicolestylez

Komentarze