klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Karbowane włosy powrócą do łask?

Czyżby świat urody ogarniała nostalgia? Karbowane włosy można było zaobserwować już na pokazie ubiegłorocznej kolekcji Stelli McCartney na sezon wiosna-lato 2015, jednak dopiero teraz coraz głośniej mówi się o tym, że fryzura modna przed laty powraca do łask.
Monika Orzechowska
czerwiec 20, 2016

O powrocie mody na karbowane włosy mówi się od maja. Najpierw dyskutowano o Zacu Efronie, który w programie The Tonight Show zgodził się założyć perukę z karbowanymi włosami. Sieć ponownie obiegła słynna fotografia 14-letniego aktora, który do obiektywu uśmiecha się właśnie z karbowanymi włosami na głowie. W ostatnich dwóch tygodniach nostalgia dopadła także fryzjerów, internautki i Marca Jacobsa.

Czytaj też:  TOP 5 z KWC: najlepsze suche szampony

Czy to fryzjerzy, czy blogerki urodowe, swoją fascynacją trendem z lat 90. dzielą się przede wszystkim na Instagramie, gdzie bez problemu można znaleźć zdjęcia koczków i warkoczy z karbowanych włosów. Po modzie na włosy w różnych odcieniach tęczy najwyraźniej było trzeba poszukać inspiracji w przeszłości, w tym na zdjęciach Geri Halliwell, Mariah Carey czy Britney Spears.

Czytaj też:  5 najmodniejszych fryzur na lato wg Pinteresta

Niecały rok temu karbowane włosy nosiły modelki prezentujące kolekcję marki Roksanda. Stylista fryzur Mark Hampton prawdopodobnie wyczuł powrót dawnego trendu, gdyż fryzura w stylu lat 90. zawitała również podczas czerwcowego pokazu kolekcji Resort 2017 Marca Jacobsa. Karbowane i natapirowane u nasady włosy komponowały się z mocno podkreślonymi czarną kredką oczami i strojami, w których projektant oddał hołd pokoleniu MTV.

Czytaj też:  Tego nie rób swoim włosom. Pięć błędów w pielęgnacji i stylizacji włosów

Cóż, zanim weźmiemy przykład z modelek z pokazu Marca Jacobsa, przypomnijmy sobie, jak przesuszone są włosy po kilku rundach karbowania. Z drugiej strony, czym są nieco elektryzujące się włosy wobec uczucia nostalgii, jaka towarzyszy wracaniu pamięcią do lat swojego dzieciństwa lub młodości?

Jakie odnosicie wrażenie? Kolekcja i fryzury z pokazu Marc Jacobs Resort 2017 trącą kiczem czy raczej prognozują powrót trendów z lat 90.? Kupicie nową karbownicę?

Fot. Instagram

1 z 15

Fot. Marc Jacobs

Fot. Marc Jacobs
2 z 15

Fot. Marc Jacobs

Fot. Marc Jacobs
3 z 15

Fot. Marc Jacobs

Fot. Marc Jacobs
4 z 15

Fot. Marc Jacobs

Fot. Marc Jacobs
5 z 15

Fot. Marc Jacobs

Fot. Marc Jacobs
6 z 15

@guy_tang

@guy_tang
7 z 15

@jessicaemilymallett

@jessicaemilymallett
8 z 15

@corrine19993

@corrine19993
9 z 15

@kristinflo1

@kristinflo1
10 z 15

@tara_elia

@tara_elia
11 z 15

@jcinstitute

@jcinstitute
12 z 15

@hairbymike_x

@hairbymike_x
13 z 15

@alexkworkshop

@alexkworkshop
14 z 15

@thebellelouise

@thebellelouise
15 z 15

@lovely_braids

@lovely_braids
Komentarze