Wejdź
Kolorowe włosy wiosna 2014
Imax, materiały PR
Fryzury

Kolorowe włosy na wiosnę 2014 - zrób je sama!

Podobają Ci się kolorowe włosy? Zobacz, jak zrobić je samodzielnie w domu!
Anna Jastrzębska
kwiecień 16, 2014

Kolorowe włosy już kolejny sezon królują na wybiegach. Na wiosnę i lato 2014 kreatorzy trendów proponują włosy w nasyconym zielonym kolorze i we wszelkich pastelowo-pudrowych odcieniach różu, błękitu i pomarańczy.

kolorowe włosy na wiosnę 2014

Od lewej: Zac Posen, Ohne Titel, Calla, Ashish

Fryzura w takim kolorze jest bardzo odważnym i nieco kontrowersyjnym trendem. Nie pasuje też wszystkim, ani do każdej okazji, dlatego w tym sezonie prawdziwy renesans przeżywają produkty do czasowej koloryzacji włosów. Kiedyś były to bibuły czy spraye, dziś producenci proponują nam kolorowe kredy i farbujące kostki. Efekt, który możemy osiągnąć używając takich produktów jest albo bardzo krótkotrwały – do pierwszego mycia (Hair Chalk The Body Shop i COLOR.BUG Kevin Murphy) albo utrzymuje się do kilku myć (Hair Chalk L'Oréal Professionnel i toner La Riché Directions).

kolorowe włosy na wiosnę 2014

Od lewej: Kevin Murphy COLOR.BUG, różowa kostka koloryzująca, 70zł; The Body Shop, błękitny Hair Chalk, 25zł; L'Oréal Professionnel, fioletowy Hair Chalk; La Riché Directions, półtrwały toner do włosów, ok. 30zł.

Pamiętaj: do chwilowej koloryzacji możesz użyć tradycyjnej bibuły czy suchych pasteli – jednak używanie dedykowanych produktów jest przyjemniejsze, znacznie bezpieczniejsze dla włosów i końcowy efekt jest bardziej przewidywalny.

Jeśli do koloryzacji użyłaś produktu, który utrzymuje się na włosach do kilku myć, a chciałabyś pozbyć się go w całości wcześniej, wystarczy, że suche włosy w zafarbowanym miejscu energicznie przetrzesz szamponem oczyszczającym. Po 2-3 minutach wystarczy spłukać włosy wodą i po kolorze nie zostanie śladu! :)

Koczki i nieład na głowie są już niemodne! Zobacz, jakie fryzury rządzą tej jesieni

Miałyście kiedykolwiek kolorowe włosy?

Komentarze
Fryzury Włosy w kolorze pumpkin pink to hit na jesień!
Włosy w kolorze waty cukrowej to jeden z nieprzemijających trendów. Tym razem modny staje się różowo-pomarańczowy odcień.
Milena Majak
październik 28, 2019

Ashlee Simpson to zapomniana już nieco gwiazda, ale ma ona  świetne wyczucie trendów . Ostatnio zdecydowała się na przefarbowanie włosów na jeden z kolorów, który zawsze wraca jesienią oraz wiosną. Tym razem jednak ta bardzo modna koloryzacja ma także delikatnie pomarańczowy podton . Nic dziwnego, że nazywa się "pumpkin pink" . Kolorowe włosy na jesień 2019 Mówiło się już jakiś czas temu, że różowo-złote włosy odchodzą w zapomnienie, ale to bajka. Oprócz blondu, to jedna z najpopularniejszych koloryzacji. Takie odcienie włosów są jak wspomnienie pięknej pogody i w pewnym sensie rekompensuje jesienną szarugę. Słynne  "rose gold hair"  zyskują co jakiś drobne unowocześnienie. Tym razem chodzi o pastelowo-pomarańczowe akcenty , które wprowadziła do fryzury kolorystka Ashlee Simpson. Wyświetl ten post na Instagramie. Post udostępniony przez Riawna Capri | Hairstylist (@riawna) Paź 24, 2019 o 8:20 PDT Riawna Capri to kolorystka odpowiedzialna za metamorfozę Ashlee Simpon . Jej nowy kolor włosów postanowiła określić mianem "pumpkin pink". Aby osiągnąć efekt widoczny na zdjęciu użyła pigmentów w kolorze różowego złota , brązu oraz różu w odcieniu rumieńców. Zmieszała je wszystkie z odżywką, a następnie nałożyła na suche włosy na 20 minut. Dlaczego akurat w taki sposób? Ponieważ wspomniane pigmenty nie działają jak farba i zmywają się po kilku myciach. To zatem świetna alternatywa dla permanentnego farbowania . Jak zrobić koloryzację pumpkin pink w domu? Taką samą koloryzację możecie wyczarować również w domu. Wystarczy, że użyjecie szamponetki lub maski koloryzującej , która natychmiast zmieni odcień pasm. Zwłaszcza, że widok kolorowych włosów przestaje już dziwić jak jeszcze kilka lat temu. Stają się tak samo normalne, jak blondy czy brązy....

Przeczytaj

Nasze akcje