Wejdź
Kosmetyki do włosów dla wegan
materiały PR
Fryzury

Kosmetyki do włosów dla wegan

Przedstawiamy kosmetyki do pielęgnacji włosów odpowiednie dla wegan – nie testowane na zwierzętach i nie zawierające substacji odzwierzęcych.
Anna Jastrzębska
październik 17, 2014
Kosmetyki do włosów dla wegan

Sprawdźcie, jakie certyfikaty powinien posiadać kosmetyk przeznaczony dla wegan.

Certyfikat „kosmetyk dla Wegan” nadaje Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt VIVA! Eksperci Fundacji wnikliwie analizują składy INCI zgłoszonych kosmetyków. Sprawdzają pochodzenie surowców oraz to, czy surowce i kosmetyki nie były badane z udziałem zwierząt. Oczywiście od marca 2013 obowiązuje już całkowity zakaz testów na zwierzętach (surowce i kosmetyki) – dotyczy to całej branży kosmetycznej, nie tylko kosmetyków naturalnych czy dla wegan. Kosmetyki naturalne, szczególnie te certyfikowane nigdy nie miały z tym problemu, ponieważ te same kryteria należy spełnić w procesie certyfikacji kosmetyku naturalnego.

Podstawowy warunek uzyskania takiego certyfikatu to receptury oparte na surowcach naturalnych - roślinnych i mineralnych. Dozwolone są roślinne oleje, ekstrakty, mineralne glinki, roślinne substancje myjące. Absolutnie nie można w recepturze kosmetyku wegańskiego zastosować substancji odzwierzęcych pochodzących np. z łoju, smalcu, czy zmielonych owadzich odwłoków. Niemile widziane są również substancje, gdzie istnieje domniemanie eksploatowania czy wykorzystywania zwierząt np. jaja, mleko, proteiny mleczne, jedwab, lanolina, pszczeli wosk czy miód. To jest zgodne z filozofią wegańską.

Jeżeli skład kosmetyku jest roślinny lub mineralny, żaden surowiec ani kosmetyk końcowy nie był przebadany z udziałem zwierząt można otrzymać certyfikat kosmetyku wegańskiego. Fundacja VIVA! nadaje go na 1 rok.

Renata Piotrowska, chemik, kosmetolog i Product Manager PAT&RUB.

Po pierwsze - odpowiedni szampon, po drugie… Poznajcie 10 zasad właściwej pielęgnacji włosów blond

Kosmetyki do włosów dla wegan:

Kosmetyki do włosów dla wegan

Od lewej: Szampon oczyszczający MAXI.WASH Kevin Murphy, 95zł; Odżywka regenerująca z hawajskim imbirem Awapuhi Organix, 29,99zł; Szampon Cleanse z linii Structure JOICO, 65zł; Maska regenerująca Pat&Rub, 75zł; Odżywka pielęgnacyjna BB, z olejkiem makadamia, kokosowym i arganowym Biovax, 15,90zł; 6. Specjalistyczny szampon stymulujacy wzrost włosów Pharmaceris, 39,90zł.

Sprawdźcie na bieżąco aktualizowaną listę firm, które nie testują na zwierzętach.

Komentarze
materiały PR
Fryzury Dove Regenerate Nourishment z ekstraktem z Czerwonych Alg – perfekcyjne odżywione + w 100% zregenerowane, silne* włosy
Zniszczone i osłabione włosy potrzebują kompleksowej regeneracji. Z nową linią Dove Regenerate Nourishment Twoje włosy odzyskają siłę i utracony blask!
Materiał partnera
maj 11, 2016

Zaawansowany program Dove Regenerate Nourishment z ekstraktem z Czerwonych Alg i kompleksem Nutri Keratin odżywia i regeneruje nawet bardzo zniszczone włosy, aby stały się gładkie i silne*. Drogocenny wyciąg z czerwonych alg został użyty ze względu na swoje niesamowite właściwości regeneracyjne . Algi morskie są znane ze zdolności gromadzenia cennych makro i mikroelementów obecnych w wodzie morskiej. Zawarte w nich pierwiastki mają dobroczynny wpływ na włosy: żelazo zapobiega wypadaniu, wapń wzmacnia ich strukturę, a magnez dodaje sprężystości. Ponadto algi czerwone zawierają dużą ilość witamin C i B2.   Linia Regenerate Nourishment działa na dwóch poziomach : na zewnątrz – wygładzając powierzchnię włosa i chroniąc przed przyszłymi zniszczeniami oraz od wewnątrz – pomagając wzmocnić proteiny (keratynę) włosów i przywrócić im dobrą kondycję. Dostarcza brakujących składników odżywczych oraz intensywnie pielęgnuje włosy, sprawiając, że stają się silne*, gładkie, lśniące i pełne życia . W skład linii wchodzą: Szampon Regenerate Nourishment Odżywka Regenerate Nourishment Regenerująca maska Regenerate Nourishment Serum i olejek 2w1 - ostateczny ratunek dla włosów *mniej złamań, w porównaniu do włosów niezniszczonych zabiegami chemicznymi, przy zastosowaniu szamponu bez składników kondycjonujących materiał sponsorowany

Przeczytaj

Nasze akcje