Wejdź
Loki na wesele
Fryzury

Loki na wesele - jak zrobić i utrwalić fryzurę, która przetrwa całą noc [galeria]

Loki na wesele są trudne do utrzymania, ale niezwykle kuszące. Wybierając odpowiedniej grubości lokówkę i zabezpieczając loki, fryzura przetrwa całą imprezę.
Marta Średnicka
lipiec 15, 2020

Loki na wesele nie różnią się w zasadzie od tych, które robimy na co dzień. Ważne jednak, by były bardziej eleganckie i przetrwały noc wypełnioną tańcem. Intensywny ruch, a nawet pot sprawiają, że z czasem włosy tracą na sprężystości i po kilku godzinach na parkiecie nie wyglądają świeżo i okazale. Żeby cieszyć się nimi przez całe wesele, dobrze jest znać zachowanie swoich włosów, ich naturalną strukturę i zaprzyjaźnić się z produktami utrwalającymi.

Zobacz także: Paznokcie na wesele - jaki manicure będzie hitem 2020 roku?

Sylwestrowe loki krok po kroku

Jak zrobić loki na wesele?

Żeby stworzyć naturalnie wyglądające loki na wesele, które utrzymają się przez całą noc, powinnaś:

 1. Rano umyć włosy i zadbać o ich pielęgnację. Przed rozpoczęciem kręcenia, dobrze je wysuszyć - każda wilgoć negatywnie wpływa na strukturę włosa i sam skręt loków.
 2. Wybrać odpowiednią grubość loków - im więcej włosów, tym skręt będzie grubszy i bardziej rozłożysty, jednak przy tym mniej wytrzymały.
 3. Rozdziel włosy na pasma. 
 4. Loki kręć w kierunku, który odbije je u nasady i zlikwiduje widoczność prostych pasm włosów znajdujących się na czubku głowy. Najczęściej jest to kierunek przeciwny do twarzy.
 5. Każde pasmo zabezpiecz produktem do stylizacji włosów.

Alternatywą dla lokówki może być prostownica, czy też termoloki lub papiloty. Metoda zależy od ciebie. Każda z nich daje zupełnie odmienny efekt na włosach. Jeśli wybierasz jednak lokówkę, zdecyduj się np. na ceramiczną, dobrze dopasuj ją do swoich włosów.

Zobacz także: Izabela Janachowska o organizowaniu wesela w dobie koronawirusa

Źródło: Pinterest

Jak zrobić fale na wesele?

Jeśli jesteśmy posiadaczkami prostych, trudno skręcających się włosów, które mają tendencję do nadmiernego prostowania się, zrezygnujmy z fal i postawmy na loki. Te i tak z czasem zmniejszą swoją sprężystość. Jeśli jednak jesteś zdecydowana na fale, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie lokówki o większej średnicy, która sprawi, że loki na wesele w postaci fal będą perfekcyjne.

 1. Wygładź włosy na ich długości, by te nie puszyły się i nie odznaczały z gładkiej tafli stworzonej fali.
 2. Podziel włosy na partie i zacznij kręcenie. Nie rób tego tuż przy skórze głowy i u nasady.
 3. Rozpocznij zawijanie włosów, pamiętając, by przy twarzy skręt przybrał kierunek ku zewnętrznej stronie.
 4. Nie kręć końcówek włosów - pozostaw je proste.
 5. Zakręcone pasma wyprostuj rękoma, pociągając za końce w dół, by te nieco się rozluźniły.
 6. Utrwal fale produktem do stylizacji włosów.

Zobacz także: Sukienki na wesele - TOP 3 z sieciówek (Zara, H&M, Reserved)

Źródło: Pinterest

Jak utrwalić loki na wesele?

Loki na wesele są popularnym rozwiązaniem wśród gości, jednak największym problemem jest zapewnienie im trwałości efektu. Żeby to zrobić należy:

 1. Zadbać o odpowiednią pielęgnację. Być może to banał, jednak dobrze przygotowane włosy lepiej utrzymają loki. Po pierwsze nie rób fal na świeżo umytych włosach. Dodatkowo, nie szczotkuj ich po umyciu. Nie dociążaj włosów maską, czy odżywką, jeśli nie potrzebujesz ich silnego odżywienia. Możesz użyć jednak produktów na końce włosów. Przed stylizacją termiczną, zabezpiecz je przed zniszczeniami.
 2. Stworzony na świeżo lok podepnij wsuwką lub specjalną klamrą tuż przy skórze głowy, by włosy mogły wrócić do swojej temperatury, a loki nie prostowały się jeszcze przed wyjściem z domu.
 3. Wykorzystaj produkty utrwalające loki dostępne na rynku, np. żele, pianki, czy spray'e. Pamiętaj przy tym, że sztywne loki wyglądają mniej naturalnie.

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 6

Loki na wesele z rustykalnym koszyczkiem

Loki na wesele z rustykalnym koszyczkiem
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/251427591683137609/

Fryzura na wesele, która łączy klasykę w postaci koszyczka i loków. Dzięki tego typu upięciu, gęste włosy są odciążone, zyskują na lekkości i wyglądają niezwykle elegancko. Pasują zarówno do wieczorowej sukni, jak i lekkiej sukienki w kwiaty.

2 z 6

Loki na wesele z efektem wet hair

Loki na wesele z efektem wet hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/485966616042862482/

Wet hair to efekt uwielbiany przez celebrytów i gwiazdy. Loki na wesele też go pokochają. W zestawieniu z gładką górą, dobrym rozwiązaniem jest postawienie na lekkie, choć grube fale.

3 z 6

Loki na wesele - ujarzmiona burza włosów

Loki na wesele - ujarzmiona burza włosów
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/786089309946630085/

Jeśli mamy dużo włosów, a chcemy postawić na drobne loki na wesele, dobrze jest zebrać je w jednym punkcie, by nie przeszkadzały podczas jedzenia i tańca. Pod wpływem dotyku i odgarniania, będą ulegały prostowaniu, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest spięcie kosmków opadających na twarz.

4 z 6

Loki na wesele zebrane w kucyk

Loki na wesele zebrane w kucyk

Loki na wesele nie oznaczają wyłącznie roz

5 z 6

Loki na wesele w wysokim kucyku

Loki na wesele w wysokim kucyku
6 z 6

Loki na wesele z fokusem na biżuterię

Loki na wesele z fokusem na biżuterię
Komentarze

Nasze akcje