klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Ma najpiękniejsze włosy na świecie! Ale kiedyś poważnie chorowała...

Kilka lat temu ta dziewczyna przeżywała włosowy horror. Po latach zapuszczania ich, wreszcie ma fryzurę marzeń.
Milena Majak
wrzesień 19, 2017

To najdłuższe i najbardziej zadbane rude włosy, jakie kiedykolwiek widziałyśmy. Jednak za historią zapuszczania roszpunkowej fryzury, kryje się przykra historia. 

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Zapuszczanie włosów po chorobie 

Anastasia Sidorova przez długi czas chorowała na łysienie plackowate. Problem dotyczy szczególnie młodych osób. Polega to na wypadaniu włosów w taki sposób, że na skórze głowy zaczynają się pojawiać nieregularne plamy. Łysienie plackowate to choroba autoimmunologiczna, co oznacza, że nasz układ odpornościowy zaczyna atakować w tym przypadku mieszki włosowe, które uznaje za obce i zaczyna je zwalczać. 

Źródło: Pinterest

W wieku 18 lat włosy Anastasii zaczęły nagle wypadać i Sidorova nie wiedziała, co jest tego przyczyną. Po wielu nieudanych próbach wskrzeszenia kosmyków i przywracania im dawnej kondycji, wreszcie udała się do trychologa, który postawił diagnozę. Dowiedziała się wówczas nie tylko wszystkiego na temat leczenia, ale wyciągnęła sporo cennych informacji na przyszłość (teraz sama jest trychologiem). Jak wyglądała jej kuracja?

Przede wszystkim zaczęła brać specjalistyczne leki. Do tego codziennie przyjmuje kwas omega-3 oraz witaminę D. Doszła też oczywiście odpowiednia pielęgnacja. Zaczęła używać delikatnych szamponów, po każdym myciu włosów stosuje również maskę z keratyną. Kiedy jej włosy wreszcie stały się dłuższe, pozwalała im w 60 procentach wyschnąć naturalnie, a dopiero później używała suszarki.

Mimo że na jej Instagramie nie ma żadnego zdjęcia z czasów, kiedy walczyła z łysieniem plackowatym, to udało nam się znaleźć fotografię, która obrazuje sam proces zapuszczania roszpunkowych włosów. Różnica jest ogromna - nie tylko w długości, ale i w kolorze.

Testuj kosmetyki za darmo!

Jeśli tak samo jak my uwielbiasz testować kosmetyki, koniecznie zapisz się do naszego Klubu Recenzentki. A kiedy już sprawdzisz możliwości swojego kosmetyku, dodaj zdjęcie do Looków Wizażanek i oznacz produkty, które wykorzystałaś do wykonania makijażu, manicure czy fryzury.

Zdjęcie główne: Instagram/sidorovaanastasiya

Zapisz

Komentarze