Reklama

Masaż skóry głowy usuwa martwy naskórek i martwe włosy, przyspiesza krążenie, odżywia i dotlenia cebulki włosów. Dzięki temu stan naszego skalpu jest dużo lepszy, co znacząco wpływa na kondycję włosów. W końcu to własnie w skórze głowy znajdują się cebulki, w których tworzony jest włos. Aby prawidłowo wykonać masaż głowy, trzeba się trzymać kilku zasad. W innym przypadku nie przyniesie on efektów! Warto również przy masażu zastosować wcierkę lub olejek do skóry głowy, które dodatkowo odżywią skalp.

Reklama

Jakie efekty daje masaż skóry głowy?

Masaż skóry głowy bardzo często wykonywany jest u fryzjera, jednak bez problemu możemy go wykonać również samodzielnie w domu. Stan skalpu, czyli skóry głowy, ma bardzo duży wpływ na kondycję naszych włosów.Regularny masaż skóry głowy sprawia, że krew szybciej krąży, a skóra zostaje dotleniona. Dodatkowo do cebulek włosów łatwiej docierają składniki odżywcze. Masaż nie tylko zapobiegnie nadmiernemu wypadaniu włosów, ale również pomoże w walce z łysieniem.Regularny masaż głowy sprawia, że włosy:

  • mniej wypadają,
  • szybciej rosną,
  • są mocne i błyszczące,
  • nie są łamliwe i nie rozdwajają się.

Masaż głowy na porost włosów

Ponadto na głowie, podobnie jak na skórze całego ciała, zbiera się martwy naskórek. Zanieczyszczenia wraz z martwym naskórkiem i martwymi włosami blokują ujścia mieszków włosowych. Skutkuje to tym, że nowe włosy nie mają szansy wyrosnąć. Dlatego niezwykle ważne jest dokładne oczyszczenie skalpu, które możemy uzyskać podczas masażu.Podczas masażu możemy zauważyć nadmierne wypadanie włosów. Nie trzeba się jednak tym przejmować, to jedynie martwe włosy, które i tak prędzej czy później by wypadły.Zobacz także: Najlepsze wcierki na porost włosów [Ranking]

Jak wykonać masaż skóry głowy?

Masaż skóry głowy najlepiej wykonać przed myciem włosów, gdyż może on wywołać przetłuszczenie się kosmyków. Do jego wykonania najlepiej skrócić paznokcie, aby nie podrażnić i nie podrapać skalpu.Alternatywą jest wykonanie masażu za pomocą szczotki, grzebienia jadeitowego lub specjalnych urządzeń do masażu. Jeśli chcemy dodatkowo odżywić skórę, możemy podczas zabiegu użyć olejku do skóry głowy lub wcierki na porost włosów.Najważniejsze zasady masażu głowy:

  1. Ruch wykonujemy od czoła w stronę karku.
  2. Masaż powinien być delikatny, nie drapiemy skóry głowy!
  3. Masaż powinien być wykonywany regularnie, przynajmniej kilka razy w tygodniu.
  4. Jeśli masaż wykonujemy szczotką, grzebieniem lub masażerem, należy go dokładnie umyć po każdym użyciu.
Reklama

Przeczytaj również: Peeling skóry głowy - domowe przepisy

Reklama
Reklama
Reklama