klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Fryzury

Modna koloryzacja 2020 - Cold Brew Hair

Cold Brew Hair to koloryzacja włosów wręcz stworzona dla naturalnych brunetek. Dzięki niej odświeżysz swoją fryzurę na wiosnę i lato.
Laura Osakowicz
kwiecień 16, 2020

Włosy w odcieniu macerowanej kawy? Koloryzacja Cold Brew Hair podbija serca brunetek na całym świecie. Włosy ufarbowane na ten kolor są niezwykle twarzowe i kobiece. Jak wygląda i jak osiągnąć ten kolor włosów?

TOP 5 kremów BB na lato. Przykryją nie tylko przebarwienia

Modna koloryzacja 2020 dla brunetek

Kolor Cold Brew bazuje na głębokim, naturalnym brązie, dlatego to właśnie brunetkom będzie go najłatwiej osiągnąć. Jeśli jesteś blondynką - nic straconego, ale musisz najpierw pofarbować swoje odrosty na czekoladowy brąz, a w tym celu więc lepiej udać się do profesjonalnego fryzjera.

Cold Brew będzie o wiele łatwiejszy do osiągnięcia w domu osobom o brązowych włosach. Wygląda doskonale na dłuższych niż do ramion pasmach, które dodatkowo nieco się kręcą. Cold Brew przypomina koloryzacje sombre, ale jest od niej zdecydowanie delikatniejsza. W tym modnym brązie nie chodzi o to, aby pasemka osiągnęły odcień blondu. Końcówki mają być jaśniejsze, tak jak macerowana kawa, do której wrzucamy kostki lodu, ale nadal muszą być w odcieniu jasnego brązu. Jak to uzyskać w domowych warunkach?

Jak rozjaśnić końcówki w domu?

Z pomocą przyjdą kąpiele rozjaśniające i odżywki stopniowo rozjaśniające włosy. Kluczem do sukcesu jest regularność - należy moczyć pasma do 2/3 ich długości, bądź spryskiwać je odżywką rozjaśniającą przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Wkrótce włosy na końcach rozjaśnią się, tworząc gradient koloru i sprawiając, że fryzura stanie się lekka i twarzowa. Jeśli jednak efekt nie będzie spektakularny (na przykład dlatego, że wyjściowy kolor był zbyt ciemny), wtedy potrzebna będzie pomoc fryzjera, który rozjaśni pasma rozjaśniaczem. Aby podtrzymać efekt Cold Brew Hair warto stosować odżywki do brązowych włosów, które nadadzą im głębokiego, kasztanowego odcienia.

Jak wygląda ta modna koloryzacja włosów? Koniecznie zajrzyj do naszej galerii. 

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

1 z 5

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/857583954032809394/
2 z 5

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/430375308135773610/
3 z 5

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/430375308135773610/
4 z 5

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/430375308135743234/
5 z 5

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair

Modna koloryzacja włosów 2020 - Cold Brew Hair
Pinterest https://pl.pinterest.com/pin/430375308135743248/
Komentarze
kolory włosów - jak dopasować
Pinterest@kimwasabi
Fryzury Kolory włosów - jak dobrać odpowiedni do typu urody?
Kolory włosów możemy zmieniać dziś tak samo jak makijaż w zależności od nastroju i pory roku, jednak brak dopasowania do typu urody może dodać nam lat i zmienić rysy twarzy.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Odpowiednio dobrane kolory włosów potrafią wydobyć atuty urody, podkreślić oczy, załagodzić rysy twarzy i odmłodzić ją. Jeden błąd w koloryzacji potrafi wydobyć największe mankamenty naszej urody i sprawić, że przez lata będziemy tkwić z niemodną i niepasującą nam fryzurą, zupełnie o tym nie wiedząc. Żeby tego uniknąć wystarczy przeanalizować kolorystykę naszego ciała. Zobacz także:   Typy urody – do którego z nich się zaliczasz? [analiza kolorystyczna] Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Wyróżnia się cztery podstawowe typy urody bazujące na odcieniach cery, oczu, czy ich oprawy. Na ich podstawie z łatwością dobrać można kolory włosów, które nie ukryją drzemiącego w nas piękna. Kolory włosów a typ urody wiosna Osoba, którą określić można jako wiosna posiada jasną cerę o brzoskwiniowym zabarwieniu, ma skłonność do pojawiania się na niej piegów i zaczerwienień. Ma też niebieskie lub zielone oczy i najczęściej jest blondynką, choć nie  jest to regułą. Typ urody wiosna powinien więc wybrać kolory włosów o ciepłych odcieniach, unikając tym samym chłodnych, popielatych tonów. Nie dla niej jest czerń lub ciemny brąz. Przy wyborze koloru kontrastującego, dobrze by postawić na jasny, złoty lub miodowy brąz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór wariacji na temat blondu i czerwieni. Proponowanymi kolorami będą więc m.in.: truskawkowy blond, miodowy blond, bursztynowy brąz i blond, złocista czerwień, ciepły rudy, miedziany brąz. Kolory włosów a typ urody lato Lato ma jasny odcień cery, który wpada w róż lu fiolet. Urodę takiej osoby można określić jako utrzymaną w chłodnych barwach, matową. Podobnie jak wiosna, ten typ urody posiada niebieskie lub...

Przeczytaj