Wejdź
Pielęgnica do włosów z Aliexpress. Jak działa?
Fryzury

Na Aliexpress znajdziecie urządzenie, które leczy włosy światłem. Jest bajecznie tanie!

Dzięki temu urządzeniu wykonasz profesjonalny zabieg regenerujący włosy oraz przedłużający trwałość koloru w domu. I nie potrzebujesz przy tym pomocy fryzjera.
Milena Majak
maj 30, 2019

Historia tego urządzenia jest dość zabawna. Nigdy nie usłyszałyśmy o nim od żadnego fryzjera, a podobno to jeden z najpopularniejszych zabiegów, za który płaci się krocie. Przeczytałyśmy natomiast recenzję tego urządzenia na jednej z grup o zakupach na Aliexpress.

Doskonale wiecie, że uwielbiamy stamtąd zamawiać chociażby sztuczne rzęsy. Przygotowałyśmy też dla was artykuł, w którym polecałyśmy akcesoria do makijażu z chińskiego Allegro. Dlatego w działanie tego gadżetu wierzymy tak samo mocno. Tym bardziej, że zostało poparte recenzją.

Walczysz z puszącymi się włosami? Mamy proste rozwiązanie

Co to jest pielęgnica do włosów?

Pielęgnica do włosów? Tak, dobrze widzicie. Jedyne co ma wspólnego z prostownicą to kształt. Te dwa urządzenia wyglądają tak samo, ale działają zupełnie inaczej. Zadaniem prostownicy jest oczywiście wyprostowanie włosów. Pielęgnica natomiast przyda się wszystkim kobietom, które mają problemy z puszeniem i elektryzowaniem się włosów. Recenzująca pielęgnicę kobieta napisała, że jej włosy już po pierwszym użyciu są w dużo lepszej kondycji

Pielęgnica to taka prostownica, która się nie nagrzewa i dosłownie leczy włosy. Jak sama nazwa wskazuje, służy wyłącznie do pielęgnowania włosów. Regeneruje zniszczone tkanki włosów, stymuluje do cyrkulacji krwi w skórze głowy już przy samych cebulkach. Dzięki temu pasma staną się odżywione i zdrowe nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Aby tak się stało, trzeba jednak zastosować odpowiedni kosmetyk. I tutaj was zaskoczymy, ale wcale nie musicie kupować specjalistycznych produktów.

Zobacz także: Jaką prostownicę do włosów kupić? Podpowiadamy!

Jak stosować pielęgnicę do włosów w domu?

Preparaty nie mogą mieć silikonów i parabenów. Muszą za to zawierać keratynę. Składniki odżywcze, które nałożymy na włosy oraz pigment zostaną ekspresowo wchłonięte przez włos. Zabieg wykonujemy bez użycia ciepła, co zapobiega rozchyleniu łuski, a przez to również przesuszeniu. 

Włosy nabiorą elastyczności, blasku, zostaną wzmocnione i wypielęgnowane, a działanie czynników odżywczych i pigmentów zostanie przyspieszone. Podczas stosowania podczerwieni, jej "ciepło" wnika w głębokie partie struktury włosa, ale nie nagrzewa jego powierzchni. Podczas używania pielęgnicy powstają nowe połączenia aminokwasów, dzięki temu włos zostaje wypełniony.

Sprawdziłyśmy różne oferty i za taki zabieg pielęgnicą u fryzjera musimy zapłacić średnio 50 zł. Niestety, aby efekt był widoczny, trzeba to powtarzać, więc koszt automatycznie rośnie. Kuracja powinna trwać mniej więcej dwa miesiące. Pielęgnica w profesjonalnym sklepie fryzjerskim kosztuje nawet 450 zł. Na Aliexpress zapłacimy natomiast 64,60 dolarów, czyli 265 zł. Można również trafić na atrakcyjną promocję i wtedy pielęgnica kosztuje 145 zł. Kupicie?

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Komentarze
materiały PR
Pielęgnacja Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Zapytaliśmy ekspertów
Myślisz o laserowym usuwaniu owłosienia, jednak obawiasz się o zdrowie swojej skóry? Nie jesteś pewna, czy laseroterapia przyniesie oczekiwany efekt i nie wiesz, ilu zabiegów potrzebujesz? Klaudia Błotko, ekspert z sieci salonów Depilacja.pl, tłumaczy, dlaczego warto wybrać depilację laserem Light Sheer DUET!
Materiał partnera
luty 01, 2017

Skuteczność zabiegu depilacji laserowej Przed rozpoczęciem walki z niechcianym owłosieniem, warto zapoznać się z budową włosa i fazami cyklu jego wzrostu, gdyż od tego zależy skuteczność zabiegów depilacji laserowej. Każdy włos na naszym ciele składa się z dwóch podstawowych elementów: łodygi oraz korzenia, który osadzony jest w torebce powszechnie znanej jako mieszek włosowy. W torebce umiejscowiona jest również cebulka, zawierająca elementy macierzy odpowiedzialnej za wzrost włosa. Kluczową rolę w skuteczności depilacji laserowej odgrywa melanina, czyli barwnik włosa, który wytwarzany jest przez melanocyty wchodzące w skład macierzy. Laseroterapia polega na przenikaniu w głąb skóry energii, która pochłaniana przez komórki barwnikowe, niszczy macierz włosa, a więc część mieszka odpowiadającą za regenerację. Po uszkodzeniu macierzy włos nie odrasta. Im grubszy i ciemniejszy włos – im więcej barwnika zawiera, oraz im wyraźniej zaznaczony jest kontrast pomiędzy jasną skórą i ciemnym włosem, tym zabieg depilacji przynosi lepsze efekty . Osoby o jasnej karnacji, które posiadają mocne, grube i ciemne owłosienie, stanowią idealną grupę pacjentów depilacji laserowej. Cykl wzrostu włosa dzieli się na trzy fazy: wzrostu (anagen), przejścia (katagen) oraz spoczynku (telogen). Na skuteczność zabiegu depilacji laserowej decydujący wpływ ma faza aktywnego wzrostu . Włosy znajdujące się w tej fazie są najbardziej podatne na działanie lasera, który niszczy mieszek włosowy wraz z cebulką oraz macierzą. Podczas pozostałych dwóch okresów wzrostowych dochodzi do zatrzymania wzrostu owłosienia. Dodatkowo, przerwana zostaje produkcja melaniny, co przyczynia się do tego, że promieniowanie laseroterapii nie ma możliwości przepływu do macierzy włosa. Depilacja jest wówczas całkowicie bezcelowa. Zabieg depilacji laserowej a inne metody usuwania owłosienia Przewagą...

Przeczytaj

Nasze akcje