klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
Suszarka Panasonic EH-NA98
archiwum prywatne
Fryzury

Niezwykła suszarka Panasonic przetestowana! Wysuszy nie tylko włosy, ale również zadba o skórę twarzy

Suszarka Panasonic EH-NA98 zatrzymuje we włosach nawilżenie, dzięki czemu stają się gładkie i lśniące. To sprzęt wysokiej klasy wśród suszarek, który tworzy fryzurę za mnie i dodatkowo dba o skórę twarzy i głowy.
Materiał partnera
marzec 02, 2020

Suszarka, której używam na co dzień ma już ładnych kilka lat, więc i zastosowana w niej technologia nie jest już najwyższych lotów. Dzielnie mi służyła, ale mając świadomość tego, jak bardzo zaawansowane modele pojawiają się teraz na rynku, zdawałam sobie sprawę z tego, że czas na zmiany. Przetestowałam więc suszarkę Panasonic, model EH-NA98, która rekomendowana jest do każdego rodzaju włosów.

Kiedy trafiła w moje ręce, zaczęłam się zastanawiać, jak mam sobie poradzić za stylizacją moich falowano-kręconych włosów bez dyfuzora. W zestawie umieszczono płaską końcówkę, ale nie podejrzewałam, że się u mnie sprawdzi. Jak wielkie było moje zaskoczenie, kiedy okazało się inaczej. Testowanie takiej suszarki na prostych włosach wydaje się łatwe. Nie pochylamy się zbytnio nad stylizacją, bo jedyne czego oczekujemy to wysuszenie bez efektu splątania i spuszenia. O wiele trudniejszym testem jest wykorzystanie urządzenia na kręconych włosach, bo to one potrafią obnażyć wszystkie jego wady.

Jak to było u mnie? Jeśli chodzi o typ skrętu moich włosów, to jest to coś pomiędzy 2c a 3a, czyli takie typowe wurly. Nie wiem, jak urządzenie sprawdziłoby się na klasycznych kędziorach o mocniejszym typie skrętu, ale ja nie mam tej suszarce absolutnie nic do zarzucenia. Panasonic EH-NA98 sprawdziła się u mnie doskonale i zabezpieczyła moje włosy przed utratą wilgoci, ograniczając efekt puszenia się praktycznie do minimum.

Wygląd suszarki Panasonic EH-NA98

Suszarka Panasonic EH-NA98 wygląda dość futurystycznie. Wydaje się ciężka, ale nic bardziej mylnego. Waży zaledwie pół kilograma, przyjemnie operuje się nią podczas całego procesu suszenia. Nawet po dłuższym czasie nie miałam wrażenia, że moja ręka jest zmęczona. Z poprzedniczką bywało różnie – przeważnie po kilku minutach przekładałam ją do drugiej ręki.

Matowa obudowa dodaje suszarce Panasonic elegancji – podobnie zresztą jak wykończenie wylotu powietrza i nakładka w kolorze różowego złota. Jedyny mankament zastosowania matu jest taki, że jeśli nie umyjemy dobrze rąk ze stylizatora, zostaną na nim ślady. Wyczyszczenie jest możliwe, ale trzeba poświęcić na to chwilę.

Suszarka Panasonic EH-NA98
archiwum prywatne

Składana rączka to dla mnie coś nowego, co bardzo szybko też doceniłam. To rozwiązanie umożliwia schowanie suszarki nawet w szufladzie w łazience i nadal będzie w niej sporo miejsca. Zajmie też znacznie mniej miejsca w walizce czy torbie podróżnej. Ja suszarkę Panasonic przechowuję w dołączonym przez producenta materiałowym woreczku, który chroni ją przed kurzem oraz otarciami.

W kwestii wyglądu nie mogę nie wspomnieć również o długim kablu. Dla mnie to bardzo ważny aspekt, bo pozwala mi na swobodne odejście od kontaktu i manewrowanie suszarką we wszystkich kierunkach. Nie muszę bać się o to, że przy szybszym ruchu wyrwę kabel z kontaktu, lub że urządzenie wypadnie mi z ręki.

Jak działa suszarka Panasonic EH-NA98?

W tym miejscu chciałabym zwrócić szczególną uwagę na głowicę suszarki, gdzie umieszczono coś dla mnie zupełnie nowego - dyszę szybkosuszącą, a także wylot jonów mineralnych i wylot cząsteczek nanoe, które opiszę nieco później.

Do tej pory używałam suszarek, które miały tylko jeden otwór. Tutaj mamy aż trzy. Czemu to służy? Efektywniejszemu suszeniu oczywiście, co zrozumiałam już po pierwszym użyciu urządzenia.

Suszarka Panasonic EH-NA98
archiwum prywatne

Wylot powietrza w suszarce podzielony jest pionowo na dwa większe otwory, z których emitowany jest silny przepływ powietrza. Pomiędzy nimi znajduje się dysza szybkosusząca, a dookoła wszystkiego jest jeszcze pierścień, z którego emitowany jest delikatny przepływ powietrza.

Brzmi zawile, ale w tym całym mechanizmie chodzi o to, aby suszarka efektywniej suszyła włosy, a całe modelowanie zajmowało nam zdecydowanie mniej czasu. Silny i delikatny strumień powietrza emitowane są naprzemiennie, dzięki czemu nie dochodzi do splątania włosów.

Jak działają cząsteczki nanoe w suszarce Panasonic EH-NA98?

Cząsteczki nanoe są wytwarzane z wilgoci, którą suszarka zbiera z powietrza, dzięki zastosowanemu w niej mechanizmowi. Generowane jony zawierają 1000 razy więcej wilgoci niż te w tradycyjnych urządzeniach, więc śmiało można powiedzieć, że suszarka Panasonic nawilża włosy podczas ich suszenia.

W przypadku moich włosów, po używaniu suszarki Panasonic, zauważyłam dość istotną w tej kwestii różnicę. Po wystylizowaniu ich nie muszę czekać, aż dojdą do siebie. Zazwyczaj były delikatnie zmierzwione, miejscami spuszone. Po użyciu Panasonic EH-NA98 pasma są wygładzone i nie odstają mi baby hair.

Jak działają jony mineralne w suszarce Panasonic EH-NA98?

Jony mineralne określane mianem „double mineral”, wytwarzane są przez dwie elektrody cynkowe. Umieszczone są nad dyszą szybkosuszącą, symetrycznie po obu stronach wylotu cząsteczek nanoe. Razem z cząteczkami nanoe, jony Double mineral poprawiają nawilżenie włosów, co pozwala zmniejszyć liczbę rozdwojonych końcówek o połowę a także redukują zniszczenia spowodowane szczotkowaniem. 

Technologia suszarki Panasonic EH-NA98

Suszarka posiada dość standardową, trzystopniową opcję regulowania siły nawiewu. Osobiście najczęściej korzystam z poziomu pierwszego, bo wtedy jestem w stanie wydobyć z włosów najlepszy skręt. Zdarza się jednak, że użyję też drugiego, ale nie jest on moim priorytetowym wyborem.

 • Poziom I Modelowanie – emituje delikatny przepływ powietrza i nadaje się do modelowania.
 • Poziom II Suszenie – to silny nawiew, który służy do suszenia właściwego.
 • Poziom III Turbo – daje bardzo silny przepływ powietrza i sprawdzi się wtedy, kiedy nie mamy czasu, a musimy ekspresowo wysuszyć włosy.

To jednak nie wszystko. Na suszarce znajduje się jeszcze jeden panel z tak zwanym wskaźnikiem trybu oraz przyciskiem przełączania trybu. To w suszarce Panasonic zachwyciło mnie tak naprawdę najbardziej!

 • Kontrolka Hot, czyli tryb gorącego powietrza. 
 • Kontrolka ze strzałkami, czyli tryb naprzemienny. Suszarka emituje na zmianę ciepłe i zimne powietrze. Tryb zainspirowany technologia suszenia prosto z salonu fryzjerskiego. 
 • Kontrolka Cold, czyli tryb zimnego powietrza.
 • Kontrolka Scalp, czyli tryb pielęgnacji skóry głowy.
 • Kontrolka Skin, czyli tryb pielęgnacji skóry.
 • Kontrolka Nanoe informująca o tym, że włączona jest funkcja z jonami utrzymującymi wilgoć. Działa niezależnie od wyboru trybu. 

Tryb pracy suszarki Panasonic EH-NA98
archiwum prywatne

Kolejnym interesującym rozwiązaniem jest zaprojektowanie trybu inteligentnej kontroli temperatury, który dostosowuje nadmuch do temperatury pomieszczenia. Ta funkcjonalność działa tylko na poziomie drugim oraz trzecim nawiewu. Przyda się ona szczególnie latem, na wakacjach czy po gorącej kąpieli, kiedy temperatura w łazience będzie nieznośnie wysoka.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ciekawą funkcję. Po przytrzymaniu guzika w trybie Hot czerwona lampka zacznie migać. W tym trybie suszarka działa jeszcze uważniej, bo zapewnia lepszy komfort suszenia - nie przegrzewa włosów, nie przesusza ich. 

Test suszarki Panasonic EH-NA98

Podczas testowania zauważyłam, że moje włosy wyglądają zupełnie inaczej po użyciu suszarki Panasonic niż po tej, której używam obecnie. Zmiana jest na plus. Działanie naprzemiennego trybu suszenia, cząsteczek nanoe oraz jonów mineralnych zdaje sprawdzian przy włosach takich jak moje, czyli dość wymagających. 

Jak wygląda proces suszenia włosów w moim przypadku? 

 1. Myję włosy metodą OMO, nakładam odżywkę bez spłukiwania i stylizator.
 2. Odciskam włosy w bawełnianą koszulkę, następnie zawijam je w nią i wykonuję ploping.
 3. Po kilkunastu minutach zdejmuję koszulkę, dokładam jeszcze odrobinę stylizatora.
 4. Włosy suszę z głową spuszczoną w dół. Nawiew powietrza kieruję wprost na dłoń, w której ugniatam włosy. Ten ruch powtarzam wielokrotnie. Wykorzystuję nawiew suszarki na poziomie I w trybie Hot i ze strzałkami.
 5. Kiedy czuję, że włosy są suche tak mniej więcej w 80%, zmieniam tryb na Scalp i dosuszam włosy u nasady. To jest dosłownie zbawienie dla mojej skóry głowy, którą do tej pory zdarzało mi się poparzyć.

Podsumowując mogę powiedzieć, że określenie tej suszarki jako idealnej do każdego typu włosów, jest według mnie trafione. Świetnie oddaje jej możliwości. Jeszcze jeden plus? Jeżeli planujecie zrobić komuś prezent, możecie kupić właśnie tę suszarkę bez obawy o to, że okaże się bublem :).

Kręcone włosy
archiwum prywatne

Materiał powstał z udziałem marki Panasonic 

Newsy Weź udział w konkursie i wygraj suszarkę marki Philips!
Marzysz o lśniących i gładkich włosach? Postaw na dobrą suszarkę! Teraz możesz wygrać sprzęt marki Philips w konkursie organizowanym przez Wizaż.pl.
Materiał partnera
październik 28, 2020

Odkąd marka Philips wypuściła nową suszarkę SenseIQ - miliony kobiet na świecie mogą odetchnąć z ulgą. Suszenie i stylizacja włosów mogą stać się nie tylko proste, ale i bezpieczne - dzięki zawartej w suszarce technologii. Koniec z przesuszonymi, pozbawionymi blasku i matowymi włosami - ten sprzęt zadba o nie jak żaden inny. Suszarka Philips z technologią SenseIQ Ogromną zaletą suszarki Phillips jest pomiar temperatury włosów w trakcie suszenia. Wbudowany mikroprocesor dostosowuje temperaturę nawiewu w zależności od potrzeb włosa. Takiej technologii nie ma żadna suszarka na rynku! Dzięki temu zachowane jest 95% naturalnego nawilżenia dla pięknych, zdrowych i pełnych blasku włosów. Ponadto suszarka zawiera aż 5 cyfrowych programów suszenia i masażu skóry głowy oraz tryb manualny do indywidualnego doboru ustawień. Dostępny w zestawie wygodny dyfuzor pozwala osiągnąć delikatne fale, a podwójna jonizacja wygładza włosy na całej długości.  Konkurs - wygraj suszarkę Philips Teraz sprzęt może być twój! Redakcja Wizaż.pl oraz marka Philips ogłaszają konkurs. Aby wziąć w nim udział, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaka powinna być idealna suszarka? Bądź kreatywna! Nagrodzimy aż 3 najciekawsze odpowiedzi. Materiał powstał z udziałem marki Philips.

Przeczytaj
materiały PR
Newsy Sprawdź wyniki redakcyjnego testu suszarki Swiss Metal Master Light Gold marki Valera i weź udział w konkursie!
Redakcja Wizaż.pl przetestowała suszarkę Swiss Metal Master Light Gold szwajcarskiej marki Valera – jesteście ciekawe, jak sprawdziło się urządzenie? Poznajcie naszą opinię i weźcie udział w konkursie, by wygrać 1 z 5 suszarek Valera Swiss Power4Ever!
Materiał partnera
listopad 25, 2015

Marka Valera to specjalista w dziedzinie urządzeń do stylizacji i pielęgnacji włosów. Podstawowym założeniem tej szwajcarskiej firmy jest tworzenie technologii dbającej o zdrowy i atrakcyjny wygląd włosów . Główne wartości marki Valera to jakość, precyzja, niezawodność, kompetencja, oraz poszanowanie zdrowia i środowiska . Valera skoncentrowana jest wyłącznie na produkcji urządzeń do pielęgnacji włosów, dzięki czemu pośród innych marek wyróżnia się wyjątkową kompetencją w zakresie stylizacji. Test suszarki do włosów Valera Swiss Metal Master Light Gold Szukasz nowej, profesjonalnej suszarki do włosów, którą wyróżnia eleganckie wzornictwo? Oto suszarka Valera Swiss Metal Master Light Gold, która zachwyci każdą kobietę marzącą o pięknie ułożonych i zdrowych włosach. Sprawdź dlaczego Magda Borucińska, wicenaczelna Wizaz.pl, pokochała ten produkt. Mam bardzo gęste, długie kręcone włosy, które potrzebują kilku godzin, aby naturalnie wyschnąć. Od suszarki wymagam przede wszystkim jonizacji, dużej mocy oraz regulacji temperatury nadmuchu. Suszarka Valera Swiss Metal Master Light Gold (o wartości 379 zł) spełnia wszystkie te wymagania, a nawet więcej - została wyposażona w funkcje, które nie tylko ułatwiają suszenie, ale dodatkowo pozwalają zadbać o włosy. Suszarka Valera Swiss Metal Master Light Gold ma mocny i trwały silnik Long-Life AC 2000W, dzięki któremu suszenie nie zabiera dużo czasu. Osoby, które mają kręcone, falowane, cienkie i niesforne włosy wiedzą jakim problemem jest ich elektryzowanie się. Jeśli twoją zmorą jest 'aureola' wokół głowy oraz szorstkie włosy bez połysku, z pewnością docenisz jonizację w suszarce. Funkcja ta wytwarza jony ujemne, które domkną łuski włosów - w efekcie włosy staną się gładkie i błyszczące, nie będą się elektryzować i puszyć. Dodatkowo suszarkę wyposażono w technologię 'colour...

Przeczytaj
materiały PR
Newsy Wyniki konkursu: sprawdź, czy wygrałaś suszarkę lub prostownicę od marki Philips!
Brałaś udział w konkursie? Sprawdź, czy wygrałaś wybrane urządzenie z linii Moisture Protect: suszarkę lub prostownicę!
Materiał partnera
maj 16, 2016

W skład linii Philips Moisture Protect wchodzi suszarka do włosów i prostownica. Oba produkty zostały zaprojektowane tak, aby podczas stosowania chronić naturalne nawilżenie włosów, dzięki czemu możliwe jest połączenie prostej i skutecznej stylizacji z efektem zdrowych i lśniących włosów. KONKURS Wygraj wybrany produkt z innowacyjnej linii Moisture Protect! 1. Kliknij na obrazek produktu, który chciałabyś wygrać i przejdź do pytania konkursowego. 2. Odpowiedz na pytanie konkursowe. Suszarka: Na czym polega technologia Moisture Protect w suszarce? Uzasadnij także, dlaczego właśnie Ty miałabyś otrzymać suszarkę Philips Moisture Protect. Prostownica: Jaka jest ulubiona opcja stosowana przez Nieesię (Blogerkę z filmu)  w prostownicy ? Uzasadnij także, dlaczego właśnie Ty miałabyś otrzymać prostownicę Philips Moisture Protect. 3. Wyślij zgłoszenie. 4. Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z regulaminem . NAGRODY 3 x Suszarka  HP8280/00   3 x Prostownica  HP8372/00  Zgodnie z regulaminem laureatki konkursu zostaną poproszone o przesłanie recenzji testowanych produktów. Bezpieczne suszenie włosów Suszarka do włosów zdecydowanie potrafi ułatwić stylizację i pielęgnację włosów. Ważne jest jednak by suszyć włosy, równocześnie nie dopuszczając do ich przesuszenia. Sama nie jesteś jednak w stanie precyzyjnie ocenić stanu nawilżenia włosów tak, by dobrać odpowiednią temperaturę. Dlatego marka Philips stworzyła  innowacyjną suszarkę Moisture Protect . Suszarka za pomocą podczerwieni diagnozuje włosy, dzięki czemu czujnik MoistureProtect mierzy temperaturę włosów i automatycznie zmniejsza, a następnie zatrzymuje nagrzewanie , kiedy włosy są suche. Dodatkowo funkcja kontroli temperatury ThermoProtect zapewnia optymalną temperaturę suszenia oraz dodatkową...

Przeczytaj
Philips wyróżnienie KWC 2020
Pielęgnacja Wyróżnienie KWC 2020 - Philips najlepszą marką do profesjonalnej pielęgnacji w domu
Marka, która doskonale rozumie kobiety i wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom? Philips zdobywa wyróżnienie w KWC 2020 w kategorii profesjonalna pielęgnacja w domu.
Marta Średnicka
kwiecień 03, 2020

Domowa pielęgnacja może osiągnąć profesjonalny poziom i nie musi znacząco różnić się od tej, którą uzyskujemy m.in. w salonach fryzjerskich, czy kosmetycznych. Taką możliwość daje nam Philips, który od lat wspiera kobiety i tworzy produkty na miarę ich potrzeb, często wyprzedzając i przewidując trendy. To właśnie dlatego redakcja Wizaz.pl postanowiła przyznać marce Philips wyróżnienie Kosmetyku Wszech Czasów 2020, doceniając ją za tworzenie niezawodnych urządzeń do profesjonalnej pielęgnacji w domu. Dla nas szczególnie ważne są trzy produkty marki - Suszarka do włosów Philips z technologią SenseIQ, szczoteczka SonicareDiamondClean Smart oraz szczotka prostująca BHH880. Zobacz także: Nagrody KWC 2020 przyznane - poznaj laureatów KWC 2020: kultowe produkty marki Philips Suszarka do włosów Philips z technologią SenseIQ Suszarka Philips SenseIQ to produkt dla wszystkich włosomaniaczek, które cenią sobie nowinki z zakresu pielęgnacji włosów. Produkt posiada spersonalizowane funkcje suszenia oraz tryb manualny, dzięki czemu dopasowuje się do potrzeb naszych włosów. Urządzenie wyposażone jest również w system SenseIQ, który potrafi odczytać temperaturę włosów, dzięki czemu chroni je przed nadmiernym przegrzewaniem, a co za tym idzie, przed przesuszaniem się, utrzymując do 95 proc. naturalnego nawilżania włosów (przy wyborze delikatnego trybu). Wszelkie dane analizowane są dzięki podczerwieni, dzięki czemu suszarka jest w stanie sama dobrać odpowiednią temperaturę suszenia. Dzięki funkcji jonizacji zapewnia włosom połysk i gładkość. Suszarka Philips ma jeszcze kilka dodatkowych zalet - jest szybka w działaniu, dzięki czemu czas pracy z urządzeniem skraca się nawet o 30 proc. Oprócz dwóch trybów suszenia, produkt posiada możliwość tworzenia loków i fal na włosach. Do suszarki dołączone są dodatkowo trzy końcówki - koncentrującą, dyfuzor oraz masującą....

Przeczytaj