klub recenzentki wizaz klub recenzentki wizaz Wejdź
odcienie brązu włosy
iStock
Fryzury

Odcienie brązu - komu pasują i który wybrać?

Odcienie brązu to koloryzacja, która pasuje każdemu, pod warunkiem że odpowiednio dopasujemy ją do naszego typu urody. Chłodne odcienie brązu zdecydowanie lepiej pasują do typów urody lato i zima oraz ciemniejszej oprawy oczu, a cieplejsze do osób w typie wiosny i jesieni. Jaśniejsze włosy to idealny wybór dla naturalnych blondynek, a ciemne kolory mogą postarzać!
Aneta Zygmuntowicz
styczeń 18, 2021

Najpopularniejsze odcienie brązu w ciepłej tonacji to kasztanowy brąz, ciepły brąz w kolorze mlecznej czekolady, a także delikatne jasno-miodowe odcienie z refleksami. Przy ciemniejszej oprawie oczu i chłodnej tonacji skóry dużo lepiej sprawdzą się popielaty brąz, chłodny brąz lub pasma w kolorze ciemnej czekolady.

Nagroda Redaktor Naczelnej Wizaż.pl dla firm kosmetycznych, które wspierają kobiety - oto laureaci!

Komu pasują odcienie brązu na włosach?

Brązowe włosy będą pasować właściwie każdemu, wszystko zależy od odcienia, jaki wybierzemy. Brązowe włosy rewelacyjnie podkreślają ciepłą i ciemniejszą cerę, a także brązowe, zielone i niebieskie tęczówki. Kolory, na które trzeba uważać, to zdecydowanie ciemniejsze odcienie brązu. Mogą one postarzać, podkreślać bladość i zmiany skórne oraz optycznie zmniejszać objętość włosów. Z kolei jasny brąz i naturalne brązowe włosy z refleksami sprawdzą się u każdego.

Jaki odcień brązu wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego odcienia brązu powinniśmy się kierować przede wszystkim typem urody. Chłodne odcienie włosów rewelacyjnie będą współgrać z typami urody zima i lato, cieplejsze lepiej podkreślą urodę wiosny i jesieni. 

Kasztanowy brąz

Kasztanowy brąz rewelacyjnie współgra ze złocistą lub brzoskwiniową cerą, ale także nieco ciemniejszą karnacją. Świetnie sprawdzi się przy niebieskiej, zielonej i brązowej tęczówce. To dość ciepły odcień, dlatego może nie wyglądać zbyt dobrze przy chłodnej, alabastrowej lub różowej skórze. Takie odcień rozświetli i ociepli buzię.

kasztanowy brąz
iStock

Popielaty brąz

Popielaty brąz to bardzo chłodny odcień, który z pewnością nie sprawdzi się u każdego. Dobrze będzie wyglądał w połączeniu z szarymi, piwnymi lub brązowymi tęczówkami i ciemną oprawą oczu. Zdecydowanie lepiej pasuje do chłodnych i zdecydowanych typów urody jako lato i zima. Zdecydowanie nie powinniśmy go łączyć z brzoskwiniową, złotą i miodową cerę, lepiej sprawdzi się przy szarawych, oliwkowych tonach. Uwaga, ten odcień wpada w szarość, więc może postarzać!

Czekoladowy brąz

Czekoladowy brąz to ciemny i intensywny odcień, który pięknie pokreśli ciemniejszą karnację i brązowe oczy, choć ciekawie będzie wyglądał również z niebieskimi tęczówkami. Możemy tutaj postawić na ciemny i chłodny kolor, który sprawdzi się przy typach urody lato i zima lub nieco jaśniejszy odcień w kolorze mlecznej czekolady, który lepiej będzie współgrał z ciepłym typem urody.

czekoladowy brąz
iStock

Jasny brąz

Jasny brąz to kolor, który świetnie będzie pasować osobom o jaśniejszej, ciepłej karnacji i jasnej oprawie oczu. Cudownie podkreśli niebieską i piwną tęczówkę. Dodatkowo jasny brąz nie ma właściwie żadnych wad w przeciwieństwie do innych odcieni - nie postarza, nie podkreśla niedoskonałości i nie sprawia, że włosy mają optycznie mniejszą objętość. To również doskonały wybór dla osób, które naturalnie są blondynkami!

Chłodny brąz

Chłodny brąz to kolor, który rewelacyjnie współgra z cerą o oliwkowych i różowych tonach. Podkreśli oczy w kolorach ciemnego brązu, piwne, a także szare i niebiesko-szare. Bardzo dobrze pasuje do ciemnej oprawy oczu i typu urody lato oraz zima.

włosy chłodny brąz
iStock

Komentarze
kasztanowy brąz
iStock
Fryzury Kasztanowy brąz - komu pasuje i jak uzyskać?
Kasztanowy brąz to kolor, które świetnie współgra z ciepłym typer urody i sprawia, że wyglądamy promiennie i zdrowo. Taki kolor dość łatwo uzyskać za pomocą domowej koloryzacji, wyjątkiem są tu bardzo jasne i czarne włosy.
Aneta Zygmuntowicz
listopad 30, 2020

Kasztanowy brąz to średnio odcień brązu o ciepłych, złocistych refleksach. Jest wielowymiarowy i pięknie wygląda w promieniach słońca. Aby utrzymać intensywną, kasztanową barwę warto stosować kosmetyki do włosów farbowanych i naturalne płukanki z dębu lub kasztanów. Komu pasuje kasztanowy brąz? Kasztanowy brąz to ciepły, średni odcień, który będzie pasować do ciepłych typów urody, takich jak jesień i zima. Świetnie skomponuje się ze złocistą, brzoskwiniową, ale także ciemniejszą cerą. Świetnie sprawdzi się przy niebieskiej, zielonej i brązowej tęczówce. Kasztan to dość jasny kolor, dlatego nie postarza i będzie pasować również do dojrzałych pań. To idealny odcień dla osób, które preferuję naturalne odcienie z delikatnymi złocistymi refleksami . Wygląda ona bardzo subtelnie i podkreśla urodę, jednocześnie jej nie przytłaczając. Ten kolor zdecydowanie nie będzie pasować do zimnych podtonów skóry oraz szarych oczu. Przy chłodnej urodzie taki kolor będzie wyglądał nienaturalnie , a skóra straci blask i nie będzie wyglądać zdrowo. Jak uzyskać kasztanowy brąz? Kasztanowy brąz to kolor, który dość łatwo uzyskać zarówno u fryzjera, jak i podczas domowej koloryzacji. Wyjątkiem tutaj są włosy czarne i bardzo ciemnie, na których  najpierw trzeba przeprowadzić zabieg dekoloryzacji. W przypadku jaśniejszych brązowych włosów, rudości i blondów wystarczy nałożyć farbę w odcieniu kasztanowego brązu i postępować według instrukcji na opakowaniu. Jeśli mamy bardzo jasne włosy, lepiej je stopniowo przyciemniać , aby kolor równomiernie pokrył wszystkie pasma i po to, by uniknąć zielonej poświaty . Jak pielęgnować kasztanowy brąz? Kasztanowy brąz to kolor dość prosty w pielęgnacji. Do...

Przeczytaj
kolory włosów - jak dopasować
Pinterest@kimwasabi
Fryzury Kolory włosów - jak dobrać odpowiedni do typu urody?
Kolory włosów możemy zmieniać dziś tak samo jak makijaż w zależności od nastroju i pory roku, jednak brak dopasowania do typu urody może dodać nam lat i zmienić rysy twarzy.
Marta Średnicka
wrzesień 17, 2020

Odpowiednio dobrane kolory włosów potrafią wydobyć atuty urody, podkreślić oczy, załagodzić rysy twarzy i odmłodzić ją. Jeden błąd w koloryzacji potrafi wydobyć największe mankamenty naszej urody i sprawić, że przez lata będziemy tkwić z niemodną i niepasującą nam fryzurą, zupełnie o tym nie wiedząc. Żeby tego uniknąć wystarczy przeanalizować kolorystykę naszego ciała. Zobacz także:   Typy urody – do którego z nich się zaliczasz? [analiza kolorystyczna] Jak dobrać kolor włosów do typu urody? Wyróżnia się cztery podstawowe typy urody bazujące na odcieniach cery, oczu, czy ich oprawy. Na ich podstawie z łatwością dobrać można kolory włosów, które nie ukryją drzemiącego w nas piękna. Kolory włosów a typ urody wiosna Osoba, którą określić można jako wiosna posiada jasną cerę o brzoskwiniowym zabarwieniu, ma skłonność do pojawiania się na niej piegów i zaczerwienień. Ma też niebieskie lub zielone oczy i najczęściej jest blondynką, choć nie  jest to regułą. Typ urody wiosna powinien więc wybrać kolory włosów o ciepłych odcieniach, unikając tym samym chłodnych, popielatych tonów. Nie dla niej jest czerń lub ciemny brąz. Przy wyborze koloru kontrastującego, dobrze by postawić na jasny, złoty lub miodowy brąz. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór wariacji na temat blondu i czerwieni. Proponowanymi kolorami będą więc m.in.: truskawkowy blond, miodowy blond, bursztynowy brąz i blond, złocista czerwień, ciepły rudy, miedziany brąz. Kolory włosów a typ urody lato Lato ma jasny odcień cery, który wpada w róż lu fiolet. Urodę takiej osoby można określić jako utrzymaną w chłodnych barwach, matową. Podobnie jak wiosna, ten typ urody posiada niebieskie lub...

Przeczytaj
włosy chłodny brąz
iStock
Fryzury Chłodny brąz - komu pasuje i jak osiągnąć?
Chłodny brąz to neutralny i subtelny kolor, który sprawdzi się w większości przypadków. Wygląda bardzo naturalnie, jednak dość trudno go uzyskać. Przy nieprawidłowej koloryzacji mogą się pojawić pomarańczowe lub zielone odcienie na pasmach.
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 30, 2020

Chłodny brąz uzyskamy za pomocą farby w zimnym odcieniu lub tonera. Do pielęgnacji warto używać niebieskich szamponów, które ochłodzą kolor. Od czasu do czasu warto przeprowadzić zabieg laminowania i stosować domowe płukanki. Komu pasuje chłodny brąz? Chłodny brąz rewelacyjnie będzie wyglądał u osób z typem urody lato i zima . Świetnie współgra z niebieską, zieloną i piwną tęczówką. Bardzo ładnie pokreśli nieco ciemniejsze, oliwkowe tony skóry, ale ładnie będzie wyglądał również z jasną karnacją o beżowych czy lekko różowych podtonach. Taki kolor wygląda bardzo naturalnie , dlatego będzie świetnym wyborem dla osób, które chcą świeżo i nie lubią mocno eksperymentować z włosami. Warto również pamiętać, że taki kolor świetnie będzie współgrał z ciemniejszą oprawą oczu, co sprawia, że dobrze się sprawdzi u naturalnych brunetek, ale również przy jaśniejszych brwiach i rzęsach, dzięki czemu odrobinę podbije urodę na zasadzie kontrastu. To bardzo neutralny kolor, który zawsze będzie wyglądał elegancko i subtelnie . Dodatkowo nie jest tak wymagający, jak chłodny blond, który z czasem staje się żółty, a przy mocnym rozjaśnianiu niszczy włosy. Jak uzyskać chłodny brąz? Chłodny brąz to kolor, który może być dość trudny do uzyskania. Przy rozjaśnianiu z ciemniejszego koloru kosmyki mogą przybrać ciepłe tony, z kolei, jeśli farbujemy włosy z jasnego blondu , może pojawić się zielona poświata . Jeśli jedynie ochładzamy kolor, cała procedura jest zdecydowanie łatwiejsza. W przypadku mocnej zmiany włosy farbujemy farbą w kolorze zimnego/neutralnego brązu . Jeśli mamy jasne włosy, należy przyciemniać je stopniowo. Przy lekkiej zmianie wystarczy użyć tonera. Jak pielęgnować chłodny...

Przeczytaj
czekoladowy brąz
iStock
Fryzury Czekoladowy brąz - komu pasuje i jak uzyskać?
Czekoladowy brąz to kolor, który pasuje każdemu, podkreśla rysy twarzy i pogłębia spojrzenie. Mamy dwa rodzaje czekoladowego brązu – gorzka i mleczna czekolada, a każdy z nich współgra z innym typem urody. Sprawdźcie, jak uzyskać i pielęgnować czekoladowy brąz.
Aneta Zygmuntowicz
grudzień 31, 2020

Czekoladowy brąz to bardzo łatwa koloryzacja w przypadku ciemnych włosów. Jeśli naszym kolorem wyjściowym jest blond, musimy stopniowo farbować kosmyki. Naturalne płukanki przyciemniające i ochrona kosmyków przed słońcem zapewnią nam intensywny i głęboki kolor na długo. Komu pasuje czekoladowy brąz? Czekoladowy brąz to kolor, który pasuje właściwie każdemu. Sprawdzi się zarówno u posiadaczek jaśniejszej, jak i ciemniejszej karnacji. Świetnie współgra z brązowymi tęczówkami i pięknie kontrastuje z zielonymi oraz niebieskimi oczami. Włosy w kolorze gorzkiej, ciemnej czekolady to doskonały wybór dla kobiet, które mają typ urody lato lub zima. Przy ciepłym i delikatnym typie urody, takiej jak wiosna czy jesień, dużo lepkiej sprawdzi się ś wietlista mleczna czekolada . Ciemna czekolada jest kolorem, który może nieco postarzać. Jeśli chcemy wyglądać świeżo i promiennie, warto postawić tutaj na brązowe włosy z refleksami , które sprawią dodatkowo, że włosy nabiorą objętości. Ciemniejsze odcienie bez rozjaśnień nie sprawdzą się również na cienkich i rzadkich włosach , właśnie ze względy na to, że optycznie będzie się wydawało, że jest ich jeszcze mniej. Jak uzyskać czekoladowy brąz? Uzyskanie czekoladowego brązu nie jest trudne, jeśli naturalnie mamy ciemne włosy. Koloryzacja jest nieco trudniejsza w przypadku, kiedy naszym kolorem bazowym jest blond. W tym przypadku włosy musimy przyciemniać stopniowo, gdyż zbytnia ingerencja w kolor może się skończyć nie tylko plamami i nierównym kolorem, ale również pojawieniem się zielonego odcienia. Aby pofarbować ciemnie włosy, wystarczy użyć farby w kolorze czekoladowego brązu . Do mocnej zmiany z jasnych włosów potrzebne będą nawet 3-4 farbowania lub więcej. Najlepiej jednorazowo przyciemniać włosy o 1-2...

Przeczytaj