Wejdź
Odwrócony warkocz krok po kroku
Fryzury

Odwrócony warkocz krok po kroku

Warkocz to ponadczasowa fryzura, ale jednocześnie tak prosta, że niemal każdy potrafi ją stworzyć, dlatego dziś proponujemy wam warkocz w nowej odsłonie! Zobaczcie, jak krok po kroku zrobić odwrócony warkocz!
marzec 18, 2014

Jeśli lubicie eksperymentować z fryzurą, na pewno spodoba się wam dobierany warkocz w trochę mniej tradycyjnej formie - przedstawionej przez The Great Kate. Nie jest trudny, a bardzo efektowny!

Sprawdź także: Korona z warkocza - jak zrobić krok po kroku

Modne fryzury 2020: Grzegorz Duży o najmodniejszych akcesoriach do włosów

Odwrócony warkocz krok po kroku:

odwrócony warkocz

1. Wydzielamy 3 pasma włosów ze szczytu głowy.

odwrócony warkocz

2. Cały sekret tego splotu polega na tym, że pasemka wplatamy pod spód, a nie na wierzch jak przy tradycyjnym dobieranym warkoczu. Dzięki temu uzyskujemy bardziej efektowną stronę warkocza na wierzchu. Pasemko a, przekładamy pod b.

odwrócony warkocz

3. Następnie gdy przepleciemy pasmo c pod a, do pasemka b dobieramy włosy z boku i to samo robimy z pasemkiem a.

odwrócony warkocz

4,5,6. Proces powtarzamy wielokrotnie, pamiętając o wplataniu pasemek pod spód.

odwrócony warkocz
odwrócony warkocz
odwrócony warkocz

7. Po ukończeniu wiszącej części warkocza, związujemy go gumką i luzujemy splot.

Odwrócony warkocz jest gotowy:

odwrócony warkocz

Zobaczcie też, jak zrobić przeplatany kucyk i trzy fryzury na jednej opasce!

Komentarze
makijaż do pracy
Makijaż Delikatny i kobiecy makijaż do pracy krok po kroku
Sprawdź, jak krok po kroku stworzyć delikatny makijaż, który sprawdzi się idealnie w pracy czy na uczelni!
listopad 05, 2014

Makijaż do pracy krok po kroku: 1. Na całą powiekę ruchomą nakładam płaskim pędzelkiem matowy, biały cień. 2. Następnie za pomocą pędzla do blendowania i koralowego cienia podkreślam załamanie powieki oraz zewnętrzny kącik i dolną powiekę. Staram się jak najbardziej rozetrzeć nałożony cień. 3. Czas na zdefiniowanie zewnętrznego kącika oka. Używam tu dosyć ciemnego, matowego brązu oraz pędzla do blendowania, który nakładając cień od razu go dobrze rozciera. Pamiętam tez o zewnętrznym kąciku dolnej powieki. 4. Teraz rysuję kreskę na górnej powiece czarnym cieniem i rozcieram ją w zewnętrznym kąciku górnej powieki tak, aby uzyskać bardziej przydymiony efekt. 5. Na dolnej powiece nakładam matowy, biały cień. Skupiam się głównie na wewnętrznym kąciku oka. 6. Tuszuję rzęsy oraz doklejam kilka kępek. Na linię wodną nakładam cielistą kredkę. Makijaż do pracy jest gotowy: Kosmetyki użyte do stworzenia makijażu: Makijaż twarzy: Podkład Dr Irena Eris Provoke Matt Fluid 210 Ivory Puder sypki Rouge Bunny Rouge Bronzer Bourjois Delice Rozświetlacz The Balm Mary Lou Manizer Róż Lily Lolo Burst Your Bubble Makijaż oczu: Jako baza pod cienie korektor Isa Dora Cienie z palety The Balm Meet Matte Nude Tusz do rzęs Astor Big&Beautiful Style Muse Cielista kredka NYX Wonder Pencil Kępki rzęs Neicha bez węzełka Makijaż brwi: NYC Eyebrow Gel Brunette Cień do brwi The Balm Brow Pow Blonde Makijaż ust: Błyszczyk Bourjois 46 Glam Effect Polecamy też:  potrójny warkocz  krok po kroku Odwiedź blog autorki: kosmetyczna-hedonistka.blogspot.com

Przeczytaj

Nasze akcje