floslek stopNaczynka
Wyniki testu
Skóra wrażliwa - czy wiesz, jak ją pielęgnować i jak wpływa na twoje życie? Badanie Wizaz.pl i Avène
Badanie
maybelline vinyl, eraser, lash
Chcę testować
BIOTEBAL EFFECT serum spray
Wyniki testu
Oriflame Duologi
Chcę testować
Ziaja Witamina C. B3 niacynamid
Chcę testować
Loreal Paris - tusz do rzęs i szminka
Wyniki testu
Bielenda Professional Supremelab
Wyniki testu
NIVEA CELLULAR LUMINOUS zestaw kosmetyków
Wyniki testu
Neutrogena Retinol Boost
Wyniki testu
 Tołpa, Body & Soul
Wyniki testu
neboa
Wyniki testu
YSL
Wyniki testu
tolpa authentic
Wyniki testu
Lactacyd Ultra-Nawilżający 40+
Wyniki testu
Kosmetyki Maybelline
Wyniki testu
BeBio samoopalacze
Chcę testować
Faceboom skin dopamine
Chcę testować
Garnier Vitamin C
Wyniki testu
AA Yoummy Skin Peach Flawless
Chcę testować
Panthenol na włosy
Fryzury

Panthenol na włosy działa cuda – jak stosować go w codziennej pielęgnacji?

Panthenol to środek łagodzący skórę podrażnioną przez działanie promieni słonecznych. Podobne zastosowanie ma jednak w pielęgnacji włosów – dba o skórę głowy i dyscyplinuje włosy.

Panthenol stosowany na włosy sprawia, że te są bardziej nawilżone, miękkie w dotyku, ale również zdyscyplinowane, a skalp mniej przesuszony, odpowiednio odżywiony, a podrażnienia złagodzone. Wszystko za sprawą witaminy B5, która działa leczniczo na skórę. D- panthenol łatwo przenika przez skórę i jest absorbowany przez włosy. Te mają dzięki temu mniejsze skłonności do rozdwajania się i nabierają blasku. Według stosujących go na włosy osób, poprawia również ich gęstość. Panthenol to też dobre rozwiązanie dla osób o kręconych włosach. Po zastosowaniu pianki, włosy zyskują lepszy, bardziej ujarzmiony skręt. Jak stosować go w codziennej pielęgnacji?

Zobacz także: Domowa wcierka do skóry głowy, która rozwiązuje trzy problemy jednocześnie

Pięknie rozświetla ciało, ale dopiero na włosach potrafi zdziałać cuda. Co to za kosmetyk?

Panthenol dodawany do maski i odżywki

D- panthenol w formie kropel można dodać do stosowanych dotychczas kosmetyków do włosów. Maski, czy też odżywki dobrze się z nim łączą. Wystarczy wymieszać aplikowaną porcję kosmetyku z ok. 5 kroplami i nanieść na włosy. Jeśli nie posiadamy produktu w kroplach, możemy również wykorzystać piankę, którą dotąd stosowałyśmy na ciało tuż po opalaniu. 

Zobacz także: Jak rozpoznać czy włosy są zdrowe?

Panthenol w formie wcierki do włosów

Panthenol w piance można zastosować również w formie wcierki, którą masujemy skórę głowy. Będzie ona doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji z peelingiem. W takiej sytuacji sprawdzi się u osób posiadających skórę suchą, przetłuszczającą się, skłonną do podrażnień i swędzącą. Nie tylko to jest jednak zaletą jej stosowania. Nakładana na skalp może wpłynąć na przyspieszenie porostu włosów, a stosowana na całą długość, dodać im blasku. Przeciwdziała również siwieniu.

Panthenol w olejowaniu włosów

Panthenol może być przydatny również podczas olejowania włosów. Stosowany jako baza pozwoli wzmocnić działanie olejów. Samodzielnie jest w stanie nawilżyć włosy i nadać im blasku. W formie podkładu wnika w strukturę włosów i wiąże wodę. Nakłada się go na całą długość włosów, masując nim skalp, a następnie rozczesuje je i aplikuje wybrany olej. Dobrze jest dobrać odpowiedni produkt wcześniej, żeby właściwie odpowiedzieć na potrzeby naszych włosów. Po jego rozprowadzeniu, ponownie rozczesujemy włosy i związujemy je, by móc swobodnie zasnąć, bez obaw o przyklejanie się pasm do naszej twarzy. Rano myjemy włosy jak zwykle. Panthenol sprawi, że włosy będą łatwiej się rozczesywały, ale też zyskają ochronę przed uszkodzeniami, nie tylko mechanicznymi. Żeby zaobserwować wzmocnienie włosów, czy zwiększenie ich objętości, piankę należy stosować regularnie.

Zobacz także: Olejowanie włosów - na sucho, na noc. Dobieramy najlepszą metodę

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

olej makadamia na włosy
iStock
Pielęgnacja
Olejek makadamia na włosy – jak działa i jak stosować?
Olej makadamia sprawia, że włosy są niezwykle lśniące, wygładzone i nawilżone. Zapobiega również nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Jak stosować olej makadamia na włosy?

Olej makadamia to jeden z najlepszych roślinnych olejów do pielęgnacji włosów. Ten naturalny kosmetyk nawilża, wygładza i zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami i przesuszeniem. Może być stosowany na kilka różnych sposób: do olejowania włosów, na skórę głowy lub w połączeniu z innymi składnikami. Nie sprawdzi się jednak u każdego, dużą uwagę trzeba zwrócić na porowatość naszych kosmyków. Jak olej makadamia działa na włosy? Olej makadamia stosowany na włosy ma działanie: ochronne - przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami naturalnymi, nawilżające i chroniące przed wysuszeniem/utratą wilgoci, zabezpieczające końcówki włosów przed rozdwajaniem , nadające blasku i sprężystości włosom, dyscyplinujące włosy, wygładzające, zmiękczające, regenerujące, ułatwiające rozczesywanie i stylizację włosów. Jego struktura sprawia, że jest niezwykle podobny do ludzkiego sebum. Dlatego świetnie się sprawdzi również stosowany na skórę głowy. Najlepiej zadziała w przypadku przetłuszczających się włosów , gdyż reguluje pracę gruczołów łojowych i zapobiega nadmiernemu wydzielaniu się sebum. Dodatkowo wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu rosną mocniejsze i mniej wypadają. Do jakich włosów najlepiej sprawdzi się olej makadamia? Olej makadamia najlepiej się sprawdzi u posiadaczek włosów średnioporowatych, lecz można go także stosować go kosmyków o wysokiej porowatości. Za to zdecydowanie nie sprawdzi się na włosach niskoporowatych , gdyż zawiera zbyt duże cząsteczki, aby dostać się do włosów o gładkiej strukturze. Świetnie wpasuje się we włosy o średniej porowatości, ponieważ łatwiej wniknie do ich wnętrza i uszczelni je. Właśnie ze względu na wielkości cząsteczek, a także zawartości kwasów tłuszczowych, będzie świetnym wyborem do włosów średnioporowatych. Jak stosować olej makadamia na włosy?...

wcierka do włosów z apteki
PeopleImages
Fryzury
Apteczna wcierka do włosów z łopianem za 18 zł powoduje wysyp baby hair i zmniejsza łojotok
Apteczna wcierka do włosów z łopianem Aloevit zawiera specjalną kompozycję roślinnych ekstraktów, naturalnych olejków i witamin. Nie tylko wzmacnia włosy i hamuje wypadanie, ale też pielęgnuje problematyczną skórę głowy. Pomaga uporać się z łupieżem i nadmiernym łojotokiem. Wcierkę kupicie za ok. 18 zł.

Apteczna wcierka do włosów z łopianem zamknięta jest w przezroczystej szklanej buteleczce o pojemności 100 ml. Jest mało popularnym preparatem, ale warto się za nim rozejrzeć. Wizażanki potwierdzają, że dzięki niemu włosy są mocniejsze, bardziej lśniące, miękkie, mniej wypadają, a skóra głowy jest ukojona. Spis treści: Działanie wcierki do włosów z łopianem Skład aptecznej wcierki do włosów Aloevit Jak stosować wcierkę do włosów? Wizażanki o wcierce do włosów z łopianem Działanie wcierki do włosów z łopianem Płyn odżywczo-wzmacniający Aloevit przeznaczony jest do stosowania zarówno na skórę głowy, jak i na całą długość pasm. Wmasowany w skórę dociera bezpośrednio do najważniejszej części włosa odpowiadającej za jego wygląd, czyli do cebulek. Odżywia je, dotlenia, co w efekcie przekłada się na kondycję kosmyków. Są one mocniejsze i mniej podatne na wypadanie. Wcierka sprawia, że pojawiają się włoski  baby hair i dzięki temu zagęszcza fryzurę. Włosy mniej się łamią, są miękkie w dotyku i bardziej elastyczne. Po wcierkę do włosów z łopianem warto sięgnąć również wtedy, gdy zmagacie się z łojotokiem, łupieżem czy podrażnieniami skóry głowy. W składzie znajdziecie ekstrakty i olejki eteryczne , które są doskonale znane z działania kojącego, przeciwłojotokowego i przeciwgrzybiczego, a to właśnie nadmiar sebum i drożdżaki odpowiadają za powstanie łupieżu . Zobacz także: Najlepsze wcierki na wypadanie włosów - hity z KWC i domowe wcierki DIY Skład aptecznej wcierki do włosów Aloevit Apteczna wcierka do włosów Aloevit ma ciekawy, bogaty skład, w którym znajdziecie m.in. wzmacniający kompleks witamin A, E, F, H i B5, wzmacniający  inozytol oraz hamujący wypadanie i pobudzający porost włosów pantotenian wapnia . Oprócz niego preparat zawiera...

glinka czerwona
iStock
Pielęgnacja
Glinka czerwona – jak działa i jak ją stosować?
Glinka czerwona oczyszcza skórę, zwęża rozszerzone pory oraz uelastycznia i domyka naczynia krwionośne. Dzięki temu świetnie się sprawdzi u posiadaczek cery naczynkowej i problematycznej. Jak stosować czerwoną glinką na twarz i włosy?

 Glinka czerwona to naturalny kosmetyk, który stosowany jest nie tylko w pielęgnacji skóry, a także w pielęgnacji włosów i skalpu. Drogocenne składniki mineralne sprawiają, że po jej użyciu skóra jest dogłębnie oczyszczona i odżywiona. Świetnie sprawdza się również w walce z trądzikiem i innymi chorobami skóry. Czerwoną glinkę najczęściej stosuje się w formie domowej maseczki na twarz lub włosy. Jak działa glinka czerwona? Glinka czerwona jest substancją mineralną bogatą w drogocenne składniki, takie jak: krzem, mangan, potas, tytan czy żelazo. Ze względu na swoje niezwykle właściwości pielęgnacyjne i odżywcze świetnie sprawdzi się cerze tłustej, mieszanej i naczynkowej.` Czerwona glinka ma działanie: wygładzające skórę, łagodzące trądzik różowaty i inne rodzaje trądziku, absorbujące nadmiar sebum i łoju, oczyszczające pory i usuwające zaskórniki,  zwężające rozszerzone pory, antyseptyczne, obkurczające i uszczelniające naczynia krwionośne, oczyszczające skórę z toksyn. Może być ona również stosowana w pielęgnacji skóry głowy. Czerwona glinka regularnie nakładana na skalp wzmacnia włosy, działa przeciwłupieżowo, przeciwzapalnie, a ponadto zmniejsza wypadanie włosów. Zobacz także: Biała glinka - jakie ma właściwości i jak jej używać? Jak stosować glinkę czerwoną? Maska na twarz z czerwoną glinką Czerwona glinka najczęściej jest wykorzystywana do domowych masek do twarzy. Najprostsza maska oczyszczająca składa się z jedynie dwóch składników - wody i glinki. Wystarczy zmieszać je w takich proporcjach, by wyszła nam dosyć gęsta papka, która nie spłynie z twarzy. Maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy i spłukujemy ciepłą wodą po około 15 minutach. Trzeba jednak pamiętać o kilku kwestiach: maska nie powinna zaschnąć na twarzy, dlatego w razie potrzeby należy ją zwilżać, do...

olejek cynamonowy
iStock
Pielęgnacja
Olejek cynamonowy – jak działa i jak go stosować?
Olejek cynamonowy to naturalny sposób na trądzik i stany zapalne skóry. Można go również stosować na włosy i skórę głowy. Jak dokładnie działa olejek cynamonowy i jak go stosować?

Olejek cynamonowy znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych i antybakteryjnych, dzięki czemu świetnie się sprawdza w przypadku cery tłustej i problematycznej. Ponadto działa nawilżająco, natłuszczająco i odżywczo. Skóra po jego użyciu jest miękka i wygładzona. Olejek ma również zastosowanie w pielęgnacji włosów. Najlepiej użyć go do domowych maseczek na skórę głowy oraz włosy. Jak działa olejek cynamonowy? Olejek cynamonowy na skórę Olejek cynamonowy świetnie sprawdza się w pielęgnacji skóry. Doskonale ją nawilża i natłuszcza, lecz nie działa komedogennie . Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne niweluje problemy skórne, na przykład trądzik . Najlepiej się sprawdzi u posiadaczek cery tłustej i problematycznej. Nie powinno się go stosować na skórę wrażliwą i skłonną do reakcji alergicznych. Zobacz także: Mydło dziegciowe na problemy skórne. Olejek cynamonowy na włosy Ten naturalny kosmetyk, podobnie jak inne olejki, może być również z powodzeniem stosowany na włosy. Ma działanie nawilżające i odżywcze, a także regenerujące. Przy regularnym stosowaniu włosy mniej się puszą, lepiej układają i wyglądają zdrowo. Olejek cynamonowy może być stosowany również na skórę głowy. Ze względu na swoje właściwości świetnie sprawdzi się w przypadku problemów ze skórą głowy. Pomoże nam w  walce z łupieżem , stanami zapalnymi skalpu, a także zapaleniem mieszków włosowych. Jak stosować olejek cynamonowy? Stosowanie olejku cynamonowego na skórę Olejek cynamonowy na trądzik najlepiej stosować miejscowo . Ma on dosyć silne działanie, dlatego nie powinno się go stosować bezpośrednio na całą twarz jako samodzielny kosmetyk. Olejek nakładamy na zmiany skórę i po 20 minutach spłukujemy ciepłą wodą. Jeśli mamy problem z licznymi stanami zapalnymi, możemy zastosować kosmetyk na całą twarz....

Nasze akcje
Biotebal EFFECT serum spray wyniki testu
Fryzury
Wizażanki przetestowały nowość - Biotebal EFFECT Serum spray!
Współpraca reklamowa
Skin cycling
Pielęgnacja
Na czym polega metoda #SkinCycling, która podbija TikToka?
Współpraca reklamowa
L'Oreal Paris codzienna rutyna pielęgnacyjna
Pielęgnacja
Test redakcji: Witamina C i SPF to duet idealny w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej
Współpraca reklamowa
neboa
Fryzury
"Kosmetyki od NEBOA odżywiły i zregenerowały moje włosy od skalpu po same końce" - zobaczcie wyniki testu Wizażanek
Współpraca reklamowa
Test kosmetyków do makijażu od AA Wings of Color
Makijaż
Przetestowałam nowe kosmetyki AA Wings of Color. Efekt to idealna skóra przez cały dzień!
Współpraca reklamowa
lactacyd
Styl życia
„Już po pierwszym użyciu znika uczucie suchości i swędzenia”. Nowy płyn do higieny intymnej Lactacyd® Ultra-Nawilżający 40+ to hit Wizażanek!
Współpraca reklamowa
Depilatory Braun
Pielęgnacja
Przetestowałyśmy urządzenia do depilacji Braun. To sposób na gładką skórę bez podrażnień i wrastających włosków!
Współpraca reklamowa
Test serum złuszczającego Health Labs Care Glow On
Pielęgnacja
Test redakcji: Przetestowałam serum złuszczające do ciała Health Labs Care. Pozbyłam się krostek na ramionach w tydzień! 
Współpraca reklamowa
Polecane
Najnowsze
Wybrane dla Ciebie
suche włosy
Fryzury
Suche włosy - przyczyny przesuszania i proste rady, jak o nie dbać!
Laura Grzelak Milena Majak
Blizny na twarzy po trądziku
Pielęgnacja
Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć? Najlepsze preparaty i zabiegi
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
modny warkocz francuski
Fryzury
Warkocze - TOP 15 fryzur z warkoczami, które zapleciesz w ekspresowym tempie
Laura Grzelak
Modne paznokcie 2023 trendy
Manicure
Modne paznokcie 2023: TOP 6 trendów, które będą hitem tego roku! [Kolory i wzory]
Aneta Zygmuntowicz
laminowanie rzęs w domu
Pielęgnacja
Laminowanie rzęs w domu – jak je wykonać i ile się utrzyma?
Agnieszka Mojsiej
fryzura z długich włosów
Fryzury
Fryzury z długich włosów, które zrobisz samodzielnie w 5 minut. TOP 15 inspiracji [Zdjęcia]
Aneta Zygmuntowicz
Paznokcie panterka
Manicure
Jak zrobić panterkę na paznokciach? TOP 15 inspiracji z Instagrama na paznokcie w panterkę
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Roller do twarzy
Pielęgnacja
Roller do twarzy – który wybrać i jak wykonywać nim masaż?
Marta Średnicka Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Mezoterapia twarzy
Pielęgnacja
Mezoterapia – na czym polega zabieg i jakie daje efekty?
Aneta Zygmuntowicz Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
najlepsze diety odchudzające efekty
Styl życia
Najlepsze diety odchudzające 2022 - ranking U.S. News & World Report
Aneta Zygmuntowicz
Pomarańczowe paznokcie szpice
Manicure
Jak zrobić paznokcie szpice krok po kroku? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Wypadanie włosów
Fryzury
Wypadanie włosów – przyczyny i skuteczne sposoby na nadmierną utratę włosów
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie ballerina
Manicure
Paznokcie ballerina – jak piłować? TOP 15 inspiracji z Instagrama na najciekawsze wzory
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Paznokcie w kolorach złotym, różowym i czarnym
Manicure
Pomysły na paznokcie – 25 najciekawszych inspiracji z Instagrama na modny manicure
Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Ranking wcierek do włosów
Pielęgnacja
Najlepsze wcierki na porost włosów - ranking hitów włosomaniaczek z KWC
Dominika Zabost